Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 43

Tema: Revitalizacija in monitoring poljskega zajca

  1. #21
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    "Revitalizajca" zajca bi bila ali bo mogoče šele, če se bi ali se bo nekoč lahko "revitaliziral" naravni prostor v katerem bi si zajca želeli v številu kot je pred desetletji bilo. In enako seveda velja za jerebico, prepelico, fazana ter še kakšno živalsko vrsto. Kje pa so veverice, ki so jih nekoč naši starejši lovski predhodniki tako masovno streljali, čeprav si z njimi potem niso vedeli kaj početi? Določena okolja so že skoraj brez srake in šoje in še kakšne živalske vrste, pa zaradi tega še danes nikogar glava ne boli. Še vedno je vse dovoljeno loviti.

    Razmere so si v Sloveniji že tako zelo različne, da enotno določene lovne dobe za posamezne vrste divjadi več ne vzdržijo resne kritike. Kar je nekje morebiti še upravičeno dovoljeno, bi nekje drugje moralo biti že zdavnaj strogo prepovedano.
    Sraka, sedaj si pa že preveč pokroviteljski in posplošuješ iz varne razdalje.
    Sam sem že dalj časa pri lovu kot si bil ti pa dobro vem, da lovci z lovom zagotovo niso povzročili zmanjšanja številčnosti male divjadi .
    Na uničevanje naravnega okolja imamo lovci zelo malo vpliva pa še tistega, ki bi ga lahko imeli, naša krovna organizacija ne izkoristi.
    Če si hotel reči, da pričujoča raziskava o zajcu niti malo ne bo prispevala k revitalizaciji zajca, potem se s teboj strinjam in bi LZS denar, namenjen za proučevanje iskanja načinov izboljšanja številčnosti zajcev, lahko veliko bolje uporabila.

  2. #22

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ko sem prebral, da so bili zajci iz umetne vzreje, me je minilo, da bi bral naprej, škoda denarja za take projekte...
    Škoda? Za podpisnike naročila in izvajalce ga je bilo očitno škoda pustiti in ne pograbiti.
    Če ostanem na področju "znanstvenih" raziskav v lovski organizaciji, bi denar za to konkretno raziskavo raje porabili za objavo Zlatorogovega zbornika na spletu, da bi ga vsi mi lahko brali. Pa verjetno količina denarja za eno ali drugo sploh ni primerljiva. MOgoče pa se bojijo, da bo naše mnenje o objavah v tem Zborniku podobno temu, ki ga izražamo sedaj?!

    Tole vse gre meni pod zgodbo da se je lahko norca s tujim denarjem delat.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #23

    Privzeto

    Dobra raziskava, priča o tem,da zajec iz umetne vzreje (mlajši od enega leta seveda) ni sposoben preživetja v naravnem okolju,kaj pa so drugega pričakovali, ni treba da si glih Cvajštajn, da to zmozgaš....
    A ni eden izmed nosilcev raziskave tudi nekej pri LZS? Aja,seveda, če se pa nben drug ni prjavu
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #24

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Sraka, sedaj si pa že preveč pokroviteljski in posplošuješ iz varne razdalje.
    Sam sem že dalj časa pri lovu kot si bil ti pa dobro vem, da lovci z lovom zagotovo niso povzročili zmanjšanja številčnosti male divjadi .
    Na uničevanje naravnega okolja imamo lovci zelo malo vpliva pa še tistega, ki bi ga lahko imeli, naša krovna organizacija ne izkoristi.
    Če si hotel reči, da pričujoča raziskava o zajcu niti malo ne bo prispevala k revitalizaciji zajca, potem se s teboj strinjam in bi LZS denar, namenjen za proučevanje iskanja načinov izboljšanja številčnosti zajcev, lahko veliko bolje uporabila.
    ************
    Kolega nič od tega kar misliš, da sem želel povedati, nisem želel. Še najmanj, da so lovci krivi za postopno izginjanje katere od živalskih vrst. V Sloveniji je bilo kar nekaj poskusov vrniti zajcu številčnost kot je nekoč bila. In vsi so propadli, pa tudi zabeleženi niso nikjer, ker so se tega lotevale posamezne lovske družine.

    Želim povedati le to, da noben tovrsten poskus ne bo uspešen, ker tega enostavno ne dovoljujejo razmere v naravnem prostoru. Vsaj v večinskem delu države ne. Ne delajmo se, da tega česar s prostim očesom ne vidimo ali česar ne moremo otipani, pač ni. Pa je!!!! Že destletja zastrupljamo naravni prostor ter izvajamo premnoge posege po meri interesa in koristi človeka. Koliko je še potočkov v katerih se lahko odžejate? Iz prelepih re?ic in potočkov smo naredili umazane kanale, V moji ( najini ) mladosti jih je bilo ogromno v katerih sem se lahko brez skrbi odžejal, lovil ribice, se okopal in danes v mojem okolju ni več niti enega samega. Le en primer, da dalje ne naštevam.

    Te je zmotila in razjezila omemba streljanja veveric? Da, masovno se jih je streljalo, čeprav nikoli ni nihče vedel povedati zakaj. Niso delale škode in nihče jih ni jedel ali njihovih kožuhov uporabljal za kaj koristnega.

    Ti je morebiti pristisk dvignila moja navedba in kritika enotnih lovnih dob v državi? Še enkrat bom napisal bedarija brez primere. Zakaj, pa sem na kratko navedel že zgoraj in bi k tistemu lahko še kaj dodal.

    Da si kakšno leto ali dve prej nosil zelen klobuk kot sem ga sam, boš cenjeni kolega moral priznati, ni neka posebna referenca s katero bi se dalo diskvalificirati malo drugače mislečega.

    Praviš iz "varne razdalje", da sedaj spuščam osti kritike? Te bom moral razočarati, ker sem to na enak ali občasno še ostrejši način počel in opozarjal tudi takrat, ko še nisem bil na "varni razdalji". Na koncu pa še razkritje vseh razkritij, da sem prav zaradi razlogov, ki so zadnja dva meseca tako zelo ostro obravnavani ta tem forumu, danes v "varni razdalji".

    Vse lepo ti želim, cenjeni kolega in nekdanji lovski tovariš!

  5. #25

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    ... Povečati intenzivnost lova še na kune, saj lisice, kot kaže niso vsega krive pri izginjanju zajca.
    Na mucke, tiste domače krznene kepice s krvavimi podočniki pa kar pozabljamo.
    Ne ne navijam, da jih streljajmo, ker se jih ne sme in bomo spet "ta usran", le ne zvračajmo krivde samo na naravne plenilce, če imajo te prepredenke kar precej krivo vest!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #26

    Privzeto

    Nanje sem pozabil, res, ravno ponoči, ko sem čakal lisice je mimo preže prišel maček konkretnih kilogramov. Kar nekajkrat sem jih že videl loviti globoko v gozdu, 2 km stran od najbližjih hiš.
    Problem je ustreliti mačka, ker se bo odvlekel domov, potem pa ne bom več dobrodošel pri vsaki hiši v vaši mojega rajona, ampak PERSONA NON GRATA.
    Last edited by TaSl; 21. January 2014 at 10:02.

  7. #27
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tasi, kako pa streljaš, da se bo odvlekel
    No, zajcem niso koristili niti pesticidi. Pred leti so v večjem hruškovem nasadu v eni sezoni pobrali 70 poginulih. Še vedno se pojavlja bruceloza, ki jih je v 60. letih močno razredčila, pa viroze tudi .

  8. #28

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tole vse gre meni pod zgodbo da se je lahko norca s tujim denarjem delat.
    Se strinjam. V tem primeru je bilo porabljenih vsaj 7000 EUR našega denarja, kot je razvidno iz razpisa: http://www.lovska-zveza.si/ftp/pdf/Razpis1_2012.pdf. Omenjena je tudi morebitna sklenitev aneksa v 2013 (dodatni evri?)...

    Ob tem nekatere v razpisu zastavljene aktivnosti (ohranitev in izboljšanje življenjskega prostora za malo divjad, zmanjševanje antropogenih dejavnikov tveganja, kot sta npr. pokos in povoz male divjadi, druge aktivnosti, namenjene revitalizaciji male divjad) - tiste, ki bi dejansko pomagale "revitalizirati" zajca - niso bile realizirane.

  9. #29

    Privzeto

    Citat Crex je objavil: Pokaži objave
    Omenjena je tudi morebitna sklenitev aneksa v 2013 (dodatni evri?)...
    Ups, se popravljam. Že uvodoma je zapisano: "...z možnostjo vsakoletnega podaljšanja izvajanja projekta vključno do leta 2015." Morda pa smo samo neučakani in bodo uporabni rezultati prišli kasneje, ko bomo dodatno investirali...

  10. #30

    Privzeto

    Citat Crex je objavil: Pokaži objave
    Ups, se popravljam. Že uvodoma je zapisano: "...z možnostjo vsakoletnega podaljšanja izvajanja projekta vključno do leta 2015." Morda pa smo samo neučakani in bodo uporabni rezultati prišli kasneje, ko bomo dodatno investirali...
    A začnemo zbirat imena za zajčke, ki jih bodo drugo leto izpuščali?!
    Da bomo potem izražali
    RIP Lojzika (popapcala lisica)
    RIP Franček (skočil pod bicikl)
    ...

    Verum justicia quod parilitas!

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •