Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 43

Tema: Revitalizacija in monitoring poljskega zajca

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Vse je napisano. Samo prebrat je treba,

  2. #12

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Vse je napisano. Samo prebrat je treba,
    Morda lahko nam, ki očitno ne znamo brati med vrsticami, razložiš kako bi si ti pri upravljanju z zajcem pomagal z napisanim? Dovolj bo kratek povzetek v enem odstavku.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Vse je napisano. Samo prebrat je treba,
    Ne bluzi. POvej konkretno kaj si našel. Kaj sem jaz sem že napisal.
    -Ne naseljuj zajcev iz umetne vzreje.
    Še kaj?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #14

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Vse je napisano. Samo prebrat je treba,
    Ti si neke vrste lovski avtist. Vse vidiš drugače kot ostali.

  5. #15
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Če še jaz dodam svoje, ker sem videl tudi predstavitev avtorja. S tem poročilom si ne moreš pomagat čisto nič, če se imaš namen ukvarjat z "revitalizacijo" poljskega zajca! Na srečanju pa je bilo predstavljeno kot ena luštna zgodbica, lahko bi rekli kot basen o zajcu in lisici.... no, vsaj nasmejali smo se
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  6. #16

    Privzeto

    "Revitalizajca" zajca bi bila ali bo mogoče šele, če se bi ali se bo nekoč lahko "revitaliziral" naravni prostor v katerem bi si zajca želeli v številu kot je pred desetletji bilo. In enako seveda velja za jerebico, prepelico, fazana ter še kakšno živalsko vrsto. Kje pa so veverice, ki so jih nekoč naši starejši lovski predhodniki tako masovno streljali, čeprav si z njimi potem niso vedeli kaj početi? Določena okolja so že skoraj brez srake in šoje in še kakšne živalske vrste, pa zaradi tega še danes nikogar glava ne boli. Še vedno je vse dovoljeno loviti.

    Razmere so si v Sloveniji že tako zelo različne, da enotno določene lovne dobe za posamezne vrste divjadi več ne vzdržijo resne kritike. Kar je nekje morebiti še upravičeno dovoljeno, bi nekje drugje moralo biti že zdavnaj strogo prepovedano.

  7. #17

    Privzeto

    Pozdravljeni, sem lovec zadnjih 10 let pa me zanima par stvari, kar se tiče male divjadi in sicer ko je bilo te še v izobilju.
    Kako številčna je bila vrana v času ko je bilo male divjadi v izobilju in koliko so bile takrat ujede zaščitene?
    Vem pa da so lisičji oziroma kunini kožuhi v tistem času pomenili tudi lep dohodek.
    LP.

  8. #18

    Privzeto

    Pravilno razmišljaš Krduš. Ampak čas gre naprej. Ne točkujemo več odstrel plenilcev. Narava skrbi za njih. Številčnost pa je odvisna od vira prehrane. Z vlaganjem zajcev poskrbimo, da se njihovo število (plenilcev) še ne začne nižati.
    Včasih smo morali strupiti jajca za vabo vran. Potem smo zaščitili krokarja. Takrat je bilo to prav. Pred leti pa so drugje v evropi že delali raziskave o škodljivem vplivu preštevilčnega krokarja na ostale živali. Sam sem beležil škodo na poleženih jagenčkih, če so ovce polegale na paši. Nasprotniki so te izgube beležili lisicam. Čeprav je razlika na kadavrih očitna. In ravno zato ne zaupam tovrstnim raziskavam. So kot statistika. Najprej se določi cilj potem se pa z podatki cilj utemelji.
    Z vlaganji, označevanjem in varovanjem nebo zajcev nič več kot danes. Ne bo pa jih tudi bistveno manj. Narava poskrbi. Niso več v naši pristojnosti. Kot divji petelin.

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat hunterxxxl je objavil: Pokaži objave
    Če še jaz dodam svoje, ker sem videl tudi predstavitev avtorja. S tem poročilom si ne moreš pomagat čisto nič, če se imaš namen ukvarjat z "revitalizacijo" poljskega zajca! Na srečanju pa je bilo predstavljeno kot ena luštna zgodbica, lahko bi rekli kot basen o zajcu in lisici.... no, vsaj nasmejali smo se
    Ko sem prebral, da so bili zajci iz umetne vzreje, me je minilo, da bi bral naprej, škoda denarja za take projekte...

  10. #20

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Številčnost pa je odvisna od vira prehrane.

    Sam sem beležil škodo na poleženih jagenčkih, če so ovce polegale na paši.
    Obe trditvi držita, pri nas opažamo enake zadeve. Krokarji prav tako plenijo jagenjčke.
    Pri zajcih pa je problem tudi v kunah, ki jih nihče več ne lovi, razen kakšen naravni plenilec, vendar je ta delež skoraj zanemarljiv, kune pa lovijo sigurno tudi zajce. Lisic praktično pri nas ni več, ker tudi zajca skoraj ni več.
    Povečati intenzivnost lova še na kune, saj lisice, kot kaže niso vsega krive pri izginjanju zajca.

Stran 2 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •