Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 43

Tema: Revitalizacija in monitoring poljskega zajca

  1. #1

    Privzeto Revitalizacija in monitoring poljskega zajca

    Med zadnjimi dokumenti na strani LZS je opaziti tudi poročilo raziskave http://www.lovska-zveza.si/dokumenti...0Sloveniji.pdf
    Naročnik je LZS. Na začetku so navedeni tako naročnik kot izvajalci ...

    Mislil sem, da bo kaj zanimivega za prebrati.

    Sedaj pa razmišljam, ali bi še enkrat bral frekvence telemetričnih odddajnikov in sprejemnikov na teh zajcih in ali sem zgrešil kaj uporabnega, kar bi nam prišlo prav v lovišču. Pa mislim, da ne bom...

    Bom raje vas povprašal, kaj o tej in podobnih "raziskavah" mislite drugi?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave

    Bom raje vas povprašal, kaj o tej in podobnih "raziskavah" mislite drugi?
    Žal mi raunalnik noče odpreti dokumenta, ki bi ga z zanimanjem prečital, predvsem me zanima, kdo bi bil izvajalec tega projekta.

  3. #3
    žandar Guest

    Privzeto

    Uspelo mi je odpreti in sedaj jo "prebavljam".

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Tole poročilo je bilo predstavljeno na 5. mednarodnem posvetu o mali divjadi v Velenju, 23. novembra 2013!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Mislil sem, da bo kaj zanimivega za prebrati.
    Jaz tudi. Pa ni ravno. Vse skupaj temelji na spremljanju umetno vzgojenih zjacev, katerih večina ni preživela niti 14 dni, nobeden pa 1 leto. To je edino, kar lahko uporabnaga preberemo. Ostalo, pogruntano na teh "domačih" zajcih, pa žal ne morem sprejeti kot neko resno znanost.

    Tudi zdravstveno stanje je kaj več kot 2 težki kovini, kot da nebi bilo nič znano o boleznih, ki vpplivajo na populacijo in jih je pri zajcu cel kup.

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Bom raje vas povprašal, kaj o tej in podobnih "raziskavah" mislite drugi?
    Nič dobrega. Veliko napisanega, malo uporabnega, zadeva zasnovana na čudnih temeljih in zelo pracialno. Me prav zanima, koliko nas je tole stalo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Čestitam za raziskavo!
    Končno enkrat, da ne berem o medvedu, volku in divjih prašičih.
    Raziskovalna skupina bi lahko ujela zajce v naravnem okolju in jih spremljala.
    Ve se kje je dobra populacija zajca.

  7. #7

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Me prav zanima, koliko nas je tole stalo.
    Sicer gre za neko drugo raziskavo, je pa v razpisu navedena vrednost raziskave - toliko za občutek:

    http://www.lovska-zveza.si/default.a...&MessageID=149

  8. #8
    žandar Guest

    Privzeto

    Ne glede na to, da ne vem koliko je ta raziskava stala, lahko mirno trdim, da ni bila vredna stroška , izplačanega iz našega žepa.

  9. #9

    Privzeto

    Glede na to, da smo naročniki (in po tem takem tudi plačniki?) raziskave, me zanima kako si lahko s to raziskavo pomagamo pri upravljanju z zajcem. Kje so skakali spuščeni zajčki in kake frekvence so imeli za vratom nas najbrž preveč ne zanima.

  10. #10

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Čestitam za raziskavo!
    ...
    Lepo, da vsaj nekoga to veseli.
    Lahko deliš še z nami, kaj si v tem uporabnega prebral?
    Verum justicia quod parilitas!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •