Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Strokovno znanstveni svet

  1. #11

    Privzeto

    Še kake hujše "zamenjave" oz ne-razlikovanja se dogajajo. Nekateri celo ne ločijo med stroko/znanostjo in osebnimi interesi.

  2. #12

    Privzeto

    Malo sem bral objavljen zapisnik tega Strokovno Znanstvenega Sveta.
    Takale je bila zasedba na seji 24. septembra katere zapisnik sem našel objavljen ta teden:
    Name:  SZSNov1.jpg
Views: 276
Size:  47.4 KB
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #13

    Privzeto

    Za pripravo plana za naslednje leto so se odločili za delavnico na temo delovanja SZS.
    Ne vem zakaj delavnica, če so ali bodo očitno "delali" v zaprtem krogu in seveda potemtakem svojo pot začrtali sami.
    S tem pa tudi naša sredstva iz članarin.
    Objave o javnosti te delavnice ali vsaj kraju in datumu nisem zasledil nikjer na portalu LZS.

    Očitno člani tega SZS vztrajajo na elitni osamljenosti, samo prmejduš, da jim v tem primeru odrekam pravico do moje članarine. Še en dokaz več, da je ta LZS s vojimi telesi le način cuzanja denarja in ne delovanja za nas lovce!

    Če bi se slučajno teli akademiki s Kos-om na čelu spustili na tla, bi jim predlagal, ma ne predlagal, imam pravico videti njihovo delo, ki ga plačujem, torej zahteval, da je njihov zbornik objavljen na portalu LZS! Najmanj to!

    Name:  SZSNov2.jpg
Views: 248
Size:  45.4 KB
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #14

    Privzeto

    Že omenjen zbornik želijo objavljati večjezično. Še en dokaz da gre za nivoje odmaknjene od lovcev in za dodatne stroške tiska.
    Vkolikor menijo in očitno res tako menijo, da smo prebutasti, da bi imeli pravico brati njihovo delo, predlagam, da svoje članke objavljajo v strokovni literaturi svojih znanstvenih krogov, služb in na njihove stroške, ne pa to obešati nam na grbo!
    Dobro vem, da nekateri člani tega sveta zagovarjajo širjenje znanja med ljudi, a očitno je ravno njihova odsotnost tu prevagala k takim idejam. Me prav zanima kdo poimensko od njih tako vneto zagovarja to izoliranost!
    Name:  SZSNov3.jpg
Views: 247
Size:  48.0 KB
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #15

    Privzeto

    Med svoje visokoleteče samopromocijske cilje dodajajo tudi možnost organizacije evropskega simpozija Hunting, ki bo letos v Beogradu, oni pa bi ga radi naslednje leto v Sloveniji. Zanima me koliko me bo to stalo in v maniri dosedanjega delovanja sem prepričan, da to spet ne bo dogodek od katerega bi lovci kaj imeli. Bo pa zagotovo lepa prilika za skupinsko fotografiranje vodstva LZS in SZS.

    Vprašljiva ali vsaj čudna je tudi najava razčiščevanja problematike dermoplastičnih preparatov zaščitenih živalskih vrst. Erhatičeva bi izgleda rada odkrivala toplo vodo. Zanima me s kakšnim namenom, saj muzej pač ima kar ima in bo dobil kar mu bodo prodali ali dali. Ali mogoče želi nekakšen monopol nad tem? Prepričan sem, da zakonodaja ureja to področje. Vpletanje KOPV v to zadevo bo stvar zagarantirano samo zakomplicirala, saj je to njena stalna praksa.

    Edina svetla točka te seje je predlog Srečka Žerjava (kam sem prišel, da zadnje čase hvalim take, ki jih običajno ne), da se SZS udejstvuje na strani na Facebooku. No tudi ta predlog ima veliko luknjo, namreč FB je popolnoma neprimeren za objavo daljših prispevkov, portal LZS pa bi bil pravo mesto.


    Name:  SZSNov4.jpg
Views: 199
Size:  60.9 KB



    No, pa na svidenje do naslednjih kresničk, ki se bodo utrnile modrijanom.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #16

    Privzeto

    Gospoda se ne zaveda, da je p otrebno najprej pregledati temelje, ali sploh še obstajajo ali se zgradba, ki se ji reče LZS že ni pogreznila tako globoko, da je samo vprašanje časa kdaj se bo sesula sama vase. Tukaj bi morali iskati vzroke in posledice in pripravljati rešitve ter programe dela.. Mislim, da se sploh ne zavedajo kako malo časa še imajo. Akademska sfera ne bo reševala navadnega slovenskega lovca, ko ne bo imel več možnosti loviti in bo samo vprašanje ali lov plača ali gre v lovišče z obrazom pobarvanim s sajami!!!! Njihove misli so v "Beogradu" in na ekstavagantnih lovih nekje v priviligiranih nebesih. Kje je tukaj interes 22.000 slovenskih lovcev??? Vprašanje, ki si ga nikoli ne postavijo, žal!

  7. #17

    Privzeto

    Pa še to! Vsa čast akademikom, doktorjem znanosti in znanstvenikom za delo, ki so ga opravili na svojem področju (na področju lovstva tako ali tako niso naredili nič). Gre jim moja zamera, da dovolijo, da se v njihovi senci skrivajo krivci in avtorji velike prevare, ki sedijo v udobnih foteljih na LZS. Škoda, da se slovenski "mali" lovci premalo zavedamo, da je nad lovstvom že dolgo prižgan rdeči alarm. Na žalost takega vremenarja, ki bi to odkrito povedal še nismo našli.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •