Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Leupold vx-2

  1. #11

    Privzeto

    Racoon, tudi nekateri XLT Trophyji so delani na Japonskem!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Lanščak, če hočeš poceni solidno zadevo, kupi rabljenega swarota ali kaj podobnega. Imaš na nemškem egunu tega kar dosti.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #13
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Sršen mislim, da nisi razumel bistva, da nikakor ne mora biti primerjave med proizvajalci kot si napisal. Prvi pogoj je, da kupiš novo strelno optiko neglede na proizvajalca in na to podajaš mnenja. Nikakor ne mora nihče, ki je kupil rabljeno puško z rabljeno optiko sodit o tem ali je dobra ali je slaba, ker ne vemo kaj se je z njo dogajalo preden smo postali lastniki. Zanima me pa če se je vse to zgodilo z to optiko kot si napisal na novi strelni optiki pri prvih strelih ali na kar nekaj let stari. Jaz pravim tako, da če kupiš popolnoma novo strelno optiko in proizvajalec zagotavlja, da je primerna za to in ono potem mora delat ne pa, da po prvem streljanju ugotoviš da je nova hin pa ni pomembno ali je kahles, swarovski, bushnell, meopta...... Je pa zelo dobro, da se pogovarjamo o teh temah, ker vsak nekaj novega sliši.

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat lanščak je objavil: Pokaži objave
    Znimajo me vaše izkušnje, mnenja, informacije glede omenjene strelne optike. Govorimo o novem dalnogledu. Vprašam zato, ker s tem proizvajalcem nimam izkušenj. Hvala za odgovore.
    Amerikanci zelo cenijo Leupolda, več pa ti ne vem povedat.

  5. #15
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kakor kateri, nekaterim je všeč, drugim ne.

  6. #16

    Privzeto

    Citat lanščak je objavil: Pokaži objave
    Sršen mislim, da nisi razumel bistva, da nikakor ne mora biti primerjave med proizvajalci kot si napisal...
    O sem razumel Lanščak, sem. Zato pa sem ravno zaradi nazornosti tako kot ti pomešal slive in krompir. In dal vedeti, da se primerjava dela v istem cenovnem razredu.
    Če pa ti verjameš, da je indijska Tata, ki se tam prodaja za 3 jurčke enakovredna japonskemu Lexusu, ker imata oba štiri kolesa, volan in zavore ...

    A tu se sedaj spustimo na področje proizvajalca, saj pišeš o primerjavo med proizvajalci. Blagovna znamka in proizvajalec ni isto. Dokaj sveža je objava, ki nas seznanja z japonskim proizvajalcem in pod katerimi blagovnimi znamkami se prodajajo njihovi proizvodi. Nič novega, taka praksa je tudi v drugih branžah.

    Zato soditi neko blagovno znamko, ki trži proizvode različnih proizvajalcev in dežel, nima teže.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #17
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    No pa poglejmo drugače in da ti razložim drugače sršen. Vprašanje za tebe. Ali mora vsak popolnoma novi Bushnell delati popolnoma breshibno vsaj dve leti ali pa je lahko takoj hin ko je zmontiran na puško v mojem primeru že dva, ki sta bila zmontirana pri uradnem puškarju. Vidiš o tem govorim. Jaz sem samo omenil da imam v uporabi tudi ostalo strelno optiko in zanimal sem se za izkušnje za leupolda. Ne mešam ničesar je pa mi popolnoma jasno da strelna optika za do 600 eur ne mora imeti enake kvalitete leč itd kot strelna optika za od 1500 eur naprej. Vendar pojasnilo zate, da klub ceni mora biti vsa kvalitetno sestavljena neglede na leče in na državo proizvajalko, blagovno znamko, marketing če tega ni potem lahko neglede na to da ima bushnell elita itd. pade beseda tudi na elita, daje drek od optike. Zakaj, zato ker se jim takšne osnovne napake ne morajo in ne smeje dogajati. Če pa smo iskreni kaj mora imeti strela optika v prvi vrsti kvalitetno narejeno TRDNOST,FIKSNOST KRIŽA, leče pa so drugo poglavje. Tu pa ne mešamo hrušk s slivami. Proizvod mora delati v večini primerov če pa ne pa te proizvajalec mora o tem obvestiti da XLT zal na srednjem kalibru 308 ne mora in ne bo deloval ker je za njega premočan. Da ne omenjam marketinških tekstov, spotov itd bushnella za kaj vse je dober in seveda trden kot skala. Vsel sem za vse tiste, ki jim dobro služi meni žal ni.

  8. #18

    Privzeto

    Razen če si kupil kakšno kopijo ki jo dobiš na sejmu. Na njem tudi piše Bushnell,pa še osvetljen križ ima.

  9. #19
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Ja točno zvitorepec pa veš kak lepo sveti križ notri tak da sploh lučke ne rabiš ko greš iz štanta hahaha......

  10. #20

    Privzeto

    Ne mešajte hrušk in jabolk. Ni ista stvar Banner za 100 € in Elite za 500 €. Tudi ne more biti ista, pri taki cenovni razliki, saj je slednji petkrat dražji. Na tem forumu se je že pred leti pisalo o tem, da je treba pri nakupu Bushnella kupiti serijo Elite, če želimo imeti daljnogled s sprejemljivo kvaliteto (neglede na to, kaj piše v reklamah v Lovcu!). Optično, pri kvaliteti slike in svetlosti v mraku, se tudi Bushnell Elite serije ne da primerjati z vrhunsko nemško optiko, pa saj to tudi ni nič nenavadnega, ker so tudi do trikrat cenejši, kot Zeiss in ostale vrhunske nemške in avstrijske znamke... Primerjati daljnogled, ki stane 1500 € z daljnogledom, ki stane pol manj je popolnoma nesmiselno.
    Ampak treba pa je posebej poudariti, da z serijami Elite ni nobenih problemov, so trdni, držijo križ, se ne rosijo in naredijo in zdržijo tisto, kar naj bi kvaliteten robusten daljnogled naredil in zdržal na lovu. Sam imam dva Bushnella Elite (kolegi v LD pa še vsaj 5 kom) ter dva Zeissa, od tega enega starejšega 6×42 in enega novega 3-12×56, pa ko se gre za kvaliteto slike in svetilnost v mraku, ni dvoma kaj vzeti na jago. Za manj zahtevne lovce, ki niso vsak dan v lovišču in pač nočejo plačati jurja in pol za strelni daljnogled, je Bushnell Elite ustrezna izbira. Jaz bom sicer s svojim Zeissom s 56 lečo lahko v mraku ustrelil še kakih 5 min kasneje kot oni, pa tudi kakega res majhnega gumbarja bom lažje ocenil, če se pa za to splača dati še enkrat toliko denarja, mora pa vsak sam, glede na svoje potrebe razmisliti.
    Na splošno so ljudje v naši LD za ta denar, kot se dobi povprečnega Bushnella Elite, z njimi zadovoljni. Vedno sem jim tudi svetoval serijo Elite. Banner in Trophy serije so poceni in dostikrat tudi držijo križ, ampak v mraku jim pa prehitro zmanjka, da bi bili res lovsko uporabni za nekoga, ki resno in veliko jaga.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •