Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Leupold vx-2

  1. #1
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto Leupold vx-2

    Znimajo me vaše izkušnje, mnenja, informacije glede omenjene strelne optike. Govorimo o novem dalnogledu. Vprašam zato, ker s tem proizvajalcem nimam izkušenj. Hvala za odgovore.

  2. #2
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kolikor sem jaz slišal, so ti daljnogledi mehansko zelo vredu, optično pa tako-tako. Za primerjavo, Leupold VX3 naj bi bil optično nekje na nivoju Minoxa ZA3 in Meopte Meopro. Tako da po mojem z nakupom ne boš falil, se pa da za ta denar dobiti boljšo optiko. Bolj natančno bo seveda komenitral Optik-Trade.

  3. #3

    Privzeto

    No, ko smo že pri Leupoldih kje bi se znašel pa VX-R po kvaliteti?

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Imel sem najcenejšo serijo vx1 3_9x40, pa se pri 6x povečavi v mraku čist kamot primerja s starim swarovcem 6x42. Za kako hitro streljanje ni najbolj primeren, ker ima nasplošno manjše vidno polje kot nekateri. Mehansko pa je vsaj vx3 sama špica.

  5. #5

    Privzeto

    VX-2 v svojem razredu nudi precej več kot drugi strelni daljnogledi. Seveda, ta kvaliteta zahteva tudi svojo ceno in ni najbolj poceni zato so kakšne vzhodne reči cenejše. Jaz sem se odločil za ta daljnogled in mi ni žal.
    Je pa res, da je VX-3 dosti boljši a seveda krepko dražji od VX-2. To je daljnogled, ki se ga ukupuje za daljše obdobje ker ima tudi doživljenjsko garancijo.
    Pred nakupom sem se odločal tudi za vzhodne proizvajalce katere pa so mi ljudje, ki se spoznajo na te reči odsvetovali in prav predlagali Leupolda.

  6. #6
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    VX-2 so sicer solidni daljnogledi, so pa na naši strani luže malo dragi napram konkurenci. Dejansko je mogoče v Evropi za enako ali podobno ceno izbirati med Minox ZA 3, Meopto MeoPro, Sightron SII Big Sky in celo Delta Optical daljnogledi.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #7
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Najlepša hvala za vaša mnenja in odgovore. Sam sem sicer med drugim uporabljal in uporabljam strelno optiko swarovski, kahles, bushnell, zato me je zanimalo kaj menite vi o leupoldu. Moram vam povedati, da sem z strelno optiko bushnell zelo razočaran glede na to, kako jo nekateri hvalijo. Iz mojih izkušenj sledeče- Kupil sem pred cca dve leti nazaj banerja čez par dni sem ugotovil, da je prva leča na okularju rahla in ba drni ko ustreliš. Zamenjava ni bila noben problem vendar sami veste kolko je ponovno poti in čakanja. Zamenjal sem ga za bolši bushnell trophy XLT, no ta še danes dela. Pred enim tednom pa sem spet kupil novi bushnell trophy XLT 3-12x56 europe in glej ga hudiča spet problem. V njem je bila takšna paralaksa, da je križ kar letal sem in tja, ko si premaknil glavo. V glavnem je bil fuč, vendar zamenjava ni noben problem, če odmislimo poti, čakanje, ponovni pristrel, stroške s strelivom... Zato sem se obrnil na vas glede leupolda. Zanima me kakšnega mnenja ste vi glede stroškov, ki zaradi pokvarjene strelne optike nastanejo predvsem strelivo, ki gre v luft zaradi neustrezne izdelave optike? Do danes nisem sicer od nikogar zahteval nicesar vendar je zdaj ze pri meni ze drugič pa me le malo zanima?

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Lanščak, če si kupoval Bushnella, bi si moral nabaviti Elita. Ta je edini narejen na Japonskem.
    Trophyja so včasih delali v Koreji in je bil tudi odličen, sedaj pa so vsi razen Elita, najverjetneje Kitajci...

  9. #9

    Privzeto

    Najbolj me zabavajo taki modrijani, ki kupijo Bushnela za 150€ in ga primerjajo za Swarovca ali Zeissa za najmanj 1500€. Kupi oba za 2 jurja, pa potem primerjaj in povej svoje mnenje!
    Malo resnosti nekaterim ne bi škodilo.

    Meni korejski Trophy dela, Japonskega Firefly Elita ne morem prehvaliti Kahles je crknil po doooolgih letih uporabe, Schmidt&Bender se je zarosil, solovčev Zeiss se je tako zameglil, da kmalu iz grape ne bi našel ;-) itd... In sedaj naj šimfam enega ali drugega?
    Kolikor denarja toliko muzike še vedno velja!
    Last edited by Sršen; 15. January 2014 at 10:22.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #10
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Točno tako, če se ne motim sem videl, da so bili izdelani chile, malezija...
    Samo veš kako je z ceno za elita v tem razredu pa se ze približaš vsem drugim proizvajalcem. Iskal sem optiko za dan recimo za srnjad. Koliko kaj lepa slika in seveda najbol pomembno, da je obstojen ne pa da se novi razpada in ni točen razumem da je star vsaj pet let pa je nekaj dal skozi. Je pa res tako kot pišeš, še zmeraj velja za vzhod, da veliko krat delajo zanič, žal. Pa izključimo japonce.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •