Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 24 od 24

Tema: Leupold vx-2

  1. #21

    Privzeto

    Lanščak, kje si ti to kupil?
    Pa ne misli, da katerokoli firmo preferiram ali zagovarjam!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #22
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Sršen nočem koga od firm grajat pljuvat po njem, ker optike ni naredil on, zato ti lahko rečem samo, da je bilo kupljeno v Mariboru v trgovini za lov. Bilo je v originalni embalaži z vsemi pripadajočimi dokumenti itd in to oba bushnella. Cena zadnjega je 489 eur. Meni je sicer vseeno kje jih nabavljajo samo za taki denar morajo koliko kaj delati vsaj podnevi. Zdaj je tak vseeno ker vec nocem imeti te optike saj veš kako je ko se ti nekaj vsede....

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post Leupold

    Samim imam še starega Leupolda VariX-IIC 3-9x40 sedaj že 3 leta. Daljnogled je preživel padec z 1,5 metra na ploščice, ko še ni bil montiran, nato je šel direktno z objektivom na skalo in nato še z okularjem v rob vrat. Zadnji dve poškodbi sta pustila lepe sledove na ohišju. Daljnogled še vedno deluje BP. Torej robustnost je več kot odlična. Kar se tiče dnevne uporabe in ostrine nimam pripomb, kar se tiče mraka je res malo slabši, a še vedno se da tudi v mraku videti, kaj streljaš in tudi zadeti. Imel sem tudi VXR, ki je boljši od VX2, vsaj jaz sem imel občutek, da je nekoliko ostrejši, sploh pri večjih povečavah. Seveda to ni daljnogled, ki ti bo omogočal streljanje v kritičnih trenutkih ob minimalnih svetlobnih pogojih. Vseeno se z njim lahko lovi tudi še v zgodnjem mraku ali ob dobri luni. Za primerjavo imam tudi starega Zeiss-a Diatal-a Z 6x42 s T* premazom leč, ki se mi zdi mogoče za odtenek bolj oster in svetel, seveda ob 6x povečavi. Toliko o mojih izkušnjah z Leupoldi, ki so bile in so zelo dobre.

    LP

  4. #24
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Hvala lisjak, takšne izkušnje veliko pomenijo. Nekdo, ki ga je imel bo sigurno najbolje vedel kako in kaj. Sem ti hvaležen za informacijo, sam se nisem imel te optike.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •