Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Baikal izh18mh 308 win.

  1. #11
    Član od
    Feb 2010
    Lokacija
    savinjska
    Prispevki
    71

    Privzeto

    Imam v kalibru 7,62x54R z Vortexovo piko za zalaz in jago prašičev.Nobenega problema s točnostjo do 70 metrov(pika),uporabljam pa municijo Barnaul 7,62x54R , 13,2 grama z izstopno hitrostjo 703 m/sec.Tulci so jekleni,škatla stane 9 eur.
    Mislil sem kupiti kaliber 30-06,pa so mi svetovali ruski kaliber Dragunov(v Sloveniji in Avstriji).Sem zadovoljen,puška je lahka ,kratka,priročna.

  2. #12

    Privzeto

    Alojz je točno napisal vzrok, zakaj te puške v kalibru .308W trosijo.
    Nas je že kar nekaj, ki smo na njej delali dohtarske disertacije in vsi skupaj smo prišli do istega zaključka.

    Vsak pa po svoji želji. Nakup priporočam za nekoga, ki mu je dolgčas in ima veselje z živciranjem.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #13

    Privzeto

    Jaz sem se pogovarjal z možakom,ki je kupil to novo serijo v Postojni in trdi da je narejena drugače in da ni težav z točnostjo, tudi v 308,le da je sprožilec potrebno malo dodelat,ker je trd. Isto mi je zagotovil tudi trgovec,ki jih prodaja.

  4. #14
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Danes sem dobil odgovor puškarja, ki je sledeč. Puška je pricizna z municijo S&B-krogla SP. Poiskusil bo tudi RWS-DK, pa da vidimo kaj bo delala z to municijo.

  5. #15
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Najprej hvala vsem, ki ste mi pomagali z informacijami glede tega modela puške. Res se je izkazalo, da ne bo vredu tudi z na koncu municijo RWS DK. Puška je na zaključku bila dokaj točna samo z S&B SP z RWS DK pogojno uporabna, najslabša pa z GECO PLUS. Nazadnje testirani RWS DK je bil še pogojno uporaben do šestega strela potem je puška tudi tega razmetavala 20 cm in več. Očitno je tako kot pravite pomembna dimenzija krogle in ko se cev malo segreje in se razširi še tisti pogojni odpadejo. RWS DK je razmetavala v štartu met 5-10 cm. Puška je vrnjena namest nje pa pride na test TITAN 6.

  6. #16

    Privzeto

    Citat lanščak je objavil: Pokaži objave
    Puška je vrnjena namest nje pa pride na test TITAN 6.
    Te in vseh drugih nimaš kaj testirat. Samo preveri, če ti vse drugo štima (izgled, nabojnik, varovalka)
    Če pa imaš željo po testiranju pa ne boš preverjal puške ampak strelivo.
    Last edited by alojz1; 18. January 2014 at 12:56.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •