Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Baikal izh18mh 308 win.

  1. #1
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto Baikal izh18mh 308 win.

    Pozdravljeni!

    Zanima me ali je med vami kdo, ki ima mogoče informacijo oz. izkušnjo z omenjeno enocevno prelamača (BAIKAL IZH18MH 308 WIN.). Zanima me predvsem točnost? Prav tako me pa zanima isto za optiko LEUPOLD VX2? Za vašo informacijo se vam v naprej zahvaljujem pa bomo rekli kakšno okoli tega.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Klik sem: http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=1594

    Na kratko, izogibaj se te puške...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  3. #3

    Privzeto

    Točnost se enostavno preveri. Nimaš kaj spraševati. Lahko je od puške do puške različna. Jaz sem preverjal in nisem bil zadovoljen. Mislim, da so cevi in navoje za 7,62x54R enostavno uporabili za 308 in spremenili le ležišče.
    Sem pa preizkusil tudi karabin enega čudnega ruskega proizvajalca. Je edina v Sloveniji. Ta je bil pa točen.

  4. #4
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Ja hvala vama za odgovor. Jaz sem z to puško skoraj rodil, glede natančnosti. Kupil sem popolnaoma novo in trosi šuse po tarči tako kot da bi streljal z šrotom. Poškar v mariboru je prvo odkril da je crknil seveda novi dalnjogled Bushnel nato smo zamenjali z Leupoldom mogoče je za odtenek bolše puška pa še vedno trosi šuse s strelivom GECO PLUS. Zastreljal sem že 60 kom. pa ništa. Zdaj sem mu jo dal nazaj, ker ne štima. Zanimivo pa je to da imam doma isto puško 223 pa je zelo natančna in štima.

  5. #5

    Privzeto

    Uporabi krogle .311,pa bo v redu. Je pa res,da si si naredil veliko uslugo,če si mu jo dal nazaj. Z optiko ni najbrž nič narobe.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Bomo videli kako bo. Danes sem dobil odgovor, da je potrebno samo pravo strelivo najti. Mislim, da puška ne sme in ne mora biti vezana samo na eno strelivo. Sedaj jo bodo preizkusili na tri seriske proizvajalce streliva.

  7. #7
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    raje kupi kako staro vojaško puško če ti je cena problem, boš na boljšem.

  8. #8

    Privzeto

    Sploh ni treba staro iskat. Saj so nove po 517€

  9. #9
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Fantje verjemite mi, da sem pred tem streljal s puško SAKO BAVARIAN 85 v istem kalibru in razlika v zadetkih je nenormalna. Puško Sako sem moral prodati zaradi denarja. Mislil sem na nekaj poceni, ker imam ze eno tako 223 pa je vredu, vendar 308 je pa kriza. Ne delam primerjave med Sakom vendar kar je preveč je pa preveč. Imel sem tudi zastavo 308 poška je bila točna kot hudič. Večino pušk lovcev ki aktivno lovijo sem nastrelil jaz in vsi lovijo brez problema. Jaz pa sem v tem primeru verjetno dal dreku focen. Jemal sem pač zgled po mojem Baikalu 223 ampak očitno je nekaj na teh ceveh kot sem bral na forum lov. Res je, da vsako strelivo ne nese enako vendar med 10-50 cm razlike pa me je težko prepričat da je to ok. Nekaj za prehodno obdobje potem pa imaš.... Ima kateri od vas izkušnje optiko Leupold VX-2???

  10. #10

    Privzeto

    Kot so ti že napisali, probaj z kroglami .311.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •