Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 44

Tema: Škoda na i n po lovskih psih, sodišča, zavarovanja, LD ...

  1. #1
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Thumbs down Škoda na i n po lovskih psih, sodišča, zavarovanja, LD ...

    Avto mi je povozil psa, ko sem v drugi LD iskal srnjaka. Zavarovalnica je škodo vozniku takoj plačala. Hkrati pa meni kot lastniku psa poslala zahtevek za povračilo. Sodišče je ugotovilo, da sem iskal na poziv kar določa tudi zakon zato je škodo dolžna plačati LD. Si predstavljate breme LD, če je avto totalka?
    Ironija je to, da nobena LD ni pristala na kolektivno zavarovanje (ni denarja) ko je predstavnik LZS skušal izpogajati čim nižjo ceno zavarovanja. Posamično pa je nekajkrat višja.[/QUOTE]

    Alojz, kaj pa tvoj kuža? Kdo je plačal zdravljenje če je preživel? Tole me pa res zanima, ker opažam da LD ji v primeru da se pes ali vodnik iz iste ld ali druge ld poškodujeta nimajo nič pošlihtano. Odgovornosti se samo prelagajo. Tudi če ti ga naprimer prašič poškoduje, kdo plača zdravljenje?
    Last edited by aron; 7. January 2014 at 09:40.

  2. #2

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Alojz, kaj pa tvoj kuža? Kdo je plačal zdravljenje če je preživel? Tole me pa res zanima, ker opažam da LD ji v primeru da se pes ali vodnik iz iste ld ali druge ld poškodujeta nimajo nič pošlihtano. Odgovornosti se samo prelagajo. Tudi če ti ga naprimer prašič poškoduje, kdo plača zdravljenje?
    Zdaj si pa dregnil v področje odgovornosti lovskih družin in odnosa do psov.
    A ne bi raje šel drezati v moje gnezdo? Bi bilo prijetneje.

    Pri nas gre vse v smeri, da vso odgovornost in škodo nosita pes in vodnik sama. A jaz pravim, da tako kot se članstvo odloči, tako naj bo. Seveda se potem tudi psi in vodniki obnašajo recipročno.
    Če LD nima denarja za pse, bodo ti delali le za svoje vodnike in prijatelje!
    Če ni podpore, ni obveznosti. Mogoče je tako celo boljše.

    Mi je pa dobrodošla Alojzova informacija, da je sodišče ugotovilo, da je vodnik krvosledca s psom pozvan na delo in zato nosi odgovornost LD. Vedenje o tem zna v marsikateremu vodstvu LD spremeniti mišljenje o zavarovanjih psov.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #3

    Privzeto

    Pri nas je sprejet sklep,da v primeru da ti na skupnem lovu avto povozi psa,ali če pri iskanju z krvosledcem pes izgubi življenje,potem družina vodniku plača novega mladiča iste pasme.
    Ni ravno v tolažbo če izgubiš štirinožnega prijatelja,pa vendar.
    Smo se pa pozanimali za skupno zavarovanje psov,vendar je letna premija bila tako visoka,da v to nismo šli,zato smo apelirali na vodnike,naj si sami uredijo zavarovanje.

  4. #4

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Smo se pa pozanimali za skupno zavarovanje psov,vendar je letna premija bila tako visoka,da v to nismo šli,zato smo apelirali na vodnike,naj si sami uredijo zavarovanje.
    V tem stavku je vsa absurdnost našega mišljenja. Ko je LZS izpogajala 1/4 zavarovalne cene za kolektivno zavarovanje vseh članic LZS se LD niso strinjale. In pravijo, da naj kar lastnik zavaruje psa. Ali pa o nesrečah kot pravi en prej se pač tule ne bomo pogovarjali. Saj smo ja lovci. In pri delu je enako.
    Last edited by alojz1; 7. January 2014 at 11:07.

  5. #5
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    [QUOTE=Zvitorepec;105281]Pri nas je sprejet sklep,da v primeru da ti na skupnem lovu avto povozi psa,ali če pri iskanju z krvosledcem pes izgubi življenje,potem družina vodniku plača novega mladiča iste pasme.
    Ni ravno v tolažbo če izgubiš štirinožnega prijatelja,pa vendar.

    Do sedaj je to najboljša varianta kar sem jih zasledil. Zelo pohvalno za vašo družino. Samo še za zdravljenje če pes preživi ugotovimo kdo je dolžan pokriti stroške pa smo zmagal. Zadeva bi morala po moje biti enotna za vse ld-je magari v obliki členov v pravilnikih katere bi morali vsebovati vsi pravilniki v vseh ld-jih. To bi morali predlagati predstavniki kinoloških komisij v ld-jih. No saj verjetno tudi bi, če bi bilo uzakonjeno. Skratka bo tako kot je napisal sršen. Vsak sam in vsak sebi verjetno najbolje.
    Last edited by aron; 7. January 2014 at 12:21.

  6. #6

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Zdaj si pa dregnil v področje odgovornosti lovskih družin in odnosa do psov.
    A ne bi raje šel drezati v moje gnezdo? Bi bilo prijetneje.

    Pri nas gre vse v smeri, da vso odgovornost in škodo nosita pes in vodnik sama. A jaz pravim, da tako kot se članstvo odloči, tako naj bo. Seveda se potem tudi psi in vodniki obnašajo recipročno.
    Če LD nima denarja za pse, bodo ti delali le za svoje vodnike in prijatelje!
    Če ni podpore, ni obveznosti. Mogoče je tako celo boljše.
    To so tisti problemi lovske kinologije, ki bi morala reševati in "postaviti rešitev" Komisija za lovsko kinologijo pri LZS enotno za vse LD. Vemo, kako je po LD. Nekatere LD so zato, da zavarujejo lovske pse, druge ne, tretje plačajo cepljenje, zdravljenje itd lovskih psov in podobno. Žal, dokler ne bo to enotno urejeno in "zahtevan" določen "standard" od LD (vodstev LD), dokler nekatere LD tega problema ne bodo želeli videti in reševati.

    V naši LD dobi vodnik krvosledca plačano iskanje (uspešno in neuspešno), za ostale lovske pse pa plačujemo udeležbo na lovu. Poleg tega se vsem psom, s katerimi se je iskalo in ki so bili na lovu ter mladičem plača še ceplenje in tudi zdravljenje.
    LD vsako leto nameni denar za nakup lovskega psa ter lovcu na njegovo željo kupi lovskega psa, ki si ga izbere s tem, da se lovec zaveže, da bo s psom opravil telesno oceno in "osnovne" preizkušnje ter da ga bo vodil na skupne love oz. z njim iskati.
    Tudi sam sem želel zavarovata psa, vendar je bila zavarvalnina previsoka. Imam pa psa zavarovanega za povzročeno škodo (napr. prometne nezgode) v sklopu zavarovane nepremičnine.

  7. #7
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    V naši LD dobi vodnik krvosledca plačano iskanje (uspešno in neuspešno), za ostale lovske pse pa plačujemo udeležbo na lovu. Poleg tega se vsem psom, s katerimi se je iskalo in ki so bili na lovu ter mladičem plača še ceplenje in tudi zdravljenje.
    LD vsako leto nameni denar za nakup lovskega psa ter lovcu na njegovo željo kupi lovskega psa, ki si ga izbere s tem, da se lovec zaveže, da bo s psom opravil telesno oceno in "osnovne" preizkušnje ter da ga bo vodil na skupne love oz. z njim iskati.
    Tudi sam sem želel zavarovata psa, vendar je bila zavarvalnina previsoka. Imam pa psa zavarovanega za povzročeno škodo (napr. prometne nezgode) v sklopu zavarovane nepremičnine.[/QUOTE]

    Tole je tudi dobro, ampak ali lahko opišeš kako imaste urejeno še plačanje poškodb/izgube vodnika ali psa. Ne glede na to ali je vodnik iz domače družine ali pa iz tretje. Ali plačate cepljenje tudi psu, ki ni iz vaše družine in je samo enkrat iskal ranjeno divjad uspešno ali neuspešno. Zavarovanje za povzročeno škodo imajo vsi, ki imajo zavarovano hišo. In to samo enega psa. Dvomim pa da to velja za škodo povzročeno na lovu.

  8. #8

    Privzeto

    V naši LD imamo vse lovske pse zavarovane, tako da ni nobenega problema, če pes utrpi poškodbe na lovu. Ob sklenitvi zavarovanja smo zavarovalnici predložili seznam vseh lovskih psov in podatke o njhovih lastnikih. Zavarovanje vključuje tudi škodo, ki bi jo morda pes povzročil drugim. LD pa plača tudi cepljenje tistim, ki so se udeležili vsaj 50 % skupinskih lovov.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  9. #9

    Privzeto

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    V naši LD imamo vse lovske pse zavarovane, tako da ni nobenega problema, če pes utrpi poškodbe na lovu. Ob sklenitvi zavarovanja smo zavarovalnici predložili seznam vseh lovskih psov in podatke o njhovih lastnikih. Zavarovanje vključuje tudi škodo, ki bi jo morda pes povzročil drugim. LD pa plača tudi cepljenje tistim, ki so se udeležili vsaj 50 % skupinskih lovov.
    Milan kakšna je cena tega zavarovanja?

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Mislim, da moramo ločiti dve stvari. Prvo je zavarovanje oziroma kritje stroškov v primeru nezgode, dugo pa je plačevanje , če se tako izrazim, kinoloških uslug. Tu mislim iskanja, udeležbe na skupnih lovih..... to so pomoje stvari , ki se nebi smele plačevati. Ker potem bomo kmalu plačevali še gonjače, pa še tiste, ki streljajo netrofejno divjad.... in vsakega, ki kaj migne za ld. To ni to, smo prostovoljci.
    Kritje oz. zavarovanje v primeru nesreč pa je drugo. Tu lahko nastanejo zelo hude finančne posledice, predstavljajte si, da lovski pes med lovom skoči pred avto, ki ga zbije,avto zleti iz ceste in se skotali po bregu.... Za kakšne zneske odšodnin bi se lahko šlo v takem primeru, nam je vsem jasno. To ne sme pasti na pleča vodnika. Tu pa bi bila dolžnost LD, da poskrbi za zavarovanje, ki krije stroške nezgod. Seveda stroške oskrbe psa ali nabave novega tudi, ampak to je lahko majhna vsota v primerjavi s čim drugim, kar bi se utegnilo zgoditi.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •