Stran 6 od 23 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #51

    Privzeto

    Trgovec v NM ima vse to ponavadi na zalogi (Browninge, CZ, Meopte, Docterje...), tako da se splača tam v živo pogledat te zadeve. Jaz bi pri X-bolt svetoval plastično kopito, ker imam sam pri tej puški lesenega in je precej občutljiv na terensko uporabo. Pri X-bolt se splača razmisliti o 308 win, ker je zaradi krajšega sistema pri 308 win puška 2,5 cm krajša, tako znaša njena cela dolžina 106 cm pri kal. 308 win, pri kal 30-06 pa 108,5 cm. Tudi dokaj kratka cev 56 cm se nagiba bolj v korist 308 win kot 30-06, ki je pri taki cevi na meji, za 308 pa več kot zadostuje.

  2. #52

    Privzeto

    Super, zdaj je Browning X-BOLT stainless stalker v kalibru .308 win v ožji izbiri
    Se morem enkrat zapeljat do Novega mesta!

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Če bi bilo možno stavit, s katerim kalibrom bo jelen ob strelu za pleče prej padel, 7x57r ali 243win, bi stavil marsikaj na slednjega!
    Sem bil par mesecev pri jagi, ko sem v septemberskem jutru naletel na jelena(takrat še nisem mel svoje puške, imel sem očetovo 243win), bilo je toliko dvomov, da sem se zadržal strela. (mlad lovec sme pri nas jelena lovit le v spremstvu starejšega lovca, ravno takrat so na lovski koči manj kot km pod mano prenavljali streho koče, no, pa še prešvoh kaliber). Nisem pa niti za trenutek takrat pomislil, da jelena nebi smrtno zadel!

  4. #54

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Sem bil par mesecev pri jagi,
    Nisem pa niti za trenutek takrat pomislil, da jelena nebi smrtno zadel!
    Kot že večkrat. Par mesecev in....... (bolje, da končam)
    Vse je možno. Tudi to, da smrtno zadet pogine za tretjim hribom.
    So trdili, da je gost z 243 gamsa falil. So vse preiskali in ni krvi. Slučajno je bil na izletu prijatelj z bavarko. Po 200m so gamsa imeli. Krogla ni prebila.
    243 je kot resasti jazbečar. Od hudiča dober. Ampak, če bi bil malo večji nebi nič škodilo.
    Saj je v istem tulcu večja krogla. 308
    Last edited by alojz1; 3. January 2014 at 18:32.

  5. #55

    Privzeto

    Super. Ko bo pa mentor videl, kaj si kupil, ga bo pa kap in najmanj 3 leta boš pripravnik Puška s črnim kopitom, stainless cevjo, ter brez mehanskih merkov je krepko izven meje normalnega in sprejemljivega pri starih jagrih

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Super, zdaj je Browning X-BOLT stainless stalker v kalibru .308 win v ožji izbiri
    Se morem enkrat zapeljat do Novega mesta!
    RWS, če bi imel takrat pri sebi 7×57R bi bilo dvomov precej manj. Če pa 308win, 30-06, 7×64 ali 8×57 pa še manj.
    Ne vem kako lahko hodite po loviščih kjer se pojavlja velika divjad z 243 po hosti. Saj se kot je Alojz rekel še lažje kot 243 dobi v trgovini 308, ki ima isti tulec, le malo širšo kroglo in malo več J

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Če bi bilo možno stavit, s katerim kalibrom bo jelen ob strelu za pleče prej padel, 7x57r ali 243win, bi stavil marsikaj na slednjega!
    Sem bil par mesecev pri jagi, ko sem v septemberskem jutru naletel na jelena(takrat še nisem mel svoje puške, imel sem očetovo 243win), bilo je toliko dvomov, da sem se zadržal strela. (mlad lovec sme pri nas jelena lovit le v spremstvu starejšega lovca, ravno takrat so na lovski koči manj kot km pod mano prenavljali streho koče, no, pa še prešvoh kaliber). Nisem pa niti za trenutek takrat pomislil, da jelena nebi smrtno zadel!

  6. #56

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Super. Ko bo pa mentor videl, kaj si kupil, ga bo pa kap in najmanj 3 leta boš pripravnik Puška s črnim kopitom, stainless cevjo, ter brez mehanskih merkov je krepko izven meje normalnega in sprejemljivega pri starih jagrih
    Imam bolj mladega mentorja . Če ne, pa pride v upoštev Eurobolt
    So fajn pogruntali pri Browningu!
    Last edited by THEHUNTER; 3. January 2014 at 18:52.

  7. #57

    Privzeto Izbira kalibra ter modela prve puške

    BROWING prodaja ANCELJ v Novem mestu, TITAN Medo Sport Grosuplje. Z 243 Win. zakonito ne streljaš jelena, košut in prešičev 2+

  8. #58

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    Z 243 Win. zakonito ne streljaš jelena, košut in prešičev 2+
    Saj pade. Ob tem stavku dobim kurjo polt. Je imel lovski čuvaj 22 hornet za srnjad. Prepameten za vsak nasvet. Kar nekaj srnjadi sem mu iskal. Od 200 do 300m brez kaplje krvi. Potem sva se sporekla in iskanj ne rabi več.

  9. #59

    Privzeto

    Ampak zakaj s tem jagajo. Pri nas jih je tudi nekaj takih, ki hodijo s kalibri za srnjad jagat po lovišču, kjer je možno, da srečaš tudi jelenjad, prašiče... Ali se tako grozno bojijo odsuna, da uporabljajo take kalibre? Drugače jaz to ne znam razložit. Ponavadi je izgovor, da je puška v lahkem kalibru lažja, krajša. Pa je res? Sicer pa se v 308 tudi da dobiti kratke lahke puške...

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Saj pade. Ob tem stavku dobim kurjo polt. Je imel lovski čuvaj 22 hornet za srnjad. Prepameten za vsak nasvet. Kar nekaj srnjadi sem mu iskal. Od 200 do 300m brez kaplje krvi. Potem sva se sporekla in iskanj ne rabi več.

  10. #60

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Saj pade. Ob tem stavku dobim kurjo polt. Je imel lovski čuvaj 22 hornet za srnjad. Prepameten za vsak nasvet. Kar nekaj srnjadi sem mu iskal. Od 200 do 300m brez kaplje krvi. Potem sva se sporekla in iskanj ne rabi več.
    Lojze vem, da pade, ko ti stopi naprste lovski inšpektor ti bo šel tudi finančni kurji polt po tebi, ko dobiš prjatelja in ti gre stel v preiskavo!

Stran 6 od 23 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •