Stran 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #21

    Privzeto

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Glede na tale tvoja vprašanja, me zanima tole;

    Kakšen razlog imaš, da boš ali bi postal lovec?
    Narava in divjad mi je všeč že od malega. Rad počnem vse kar je povezano z lovom. Tukaj se res sprostim.. Nevem, kako bi ti razložil. Da ne boš narobe razumel, da bi samo streljal in v tem užival. Lov je zelo širok pojem in vse kar je povezano z njim mi je všeč!

  2. #22

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Zato se vedno bolj ogrevam za 308 win. Poceni municija za vajo na strelišču, pa velika izbira streliva za jago.
    Tole zgoraj in tvoj zadnji odgovor sta kar prepričljiva.
    Veliko uspeha in veselja v pripravništvu.

  3. #23
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Zaradi tega kot si napisal sam, da je lov širok pojem, še ne išči dlake v jajcu glede pušk pa čeprav je puška lovčevo sekundarno orodje. Počakaj na določene dogodke kateri se ti bodo zgodili v tvoji pripravniški dobi, pa se boš takrat lažje odločil glede več podobnih pomembnih stvari kot je nabava orožja itd.
    BTW hvala za odgovor.
    lp MAj

  4. #24

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tole zgoraj in tvoj zadnji odgovor sta kar prepričljiva.
    Veliko uspeha in veselja v pripravništvu.
    Hvala Alojz!

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Zaradi tega kot si napisal sam, da je lov širok pojem, še ne išči dlake v jajcu glede pušk pa čeprav je puška lovčevo sekundarno orodje. Počakaj na določene dogodke kateri se ti bodo zgodili v tvoji pripravniški dobi, pa se boš takrat lažje odločil glede več podobnih pomembnih stvari kot je nabava orožja itd.
    BTW hvala za odgovor.
    Imaš prav! Ampak saj veš tista pripravniška mrzlica, ki ti ne da miru . Orožje bom nabavil takrat ko bom res siguren kaj bom potreboval. Mogoče bo to že spomladi, mogoče kasneje. Ko bom siguren v nakup bom vzel.
    Tudi meni ni vseeno za denar, ki ga bom vložil v puško in optiko. Rad povprašam po forumu, ker dobim veliko koristnih informacij!

  5. #25
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Narava in divjad mi je všeč že od malega. Rad počnem vse kar je povezano z lovom. Tukaj se res sprostim.. Nevem, kako bi ti razložil. Da ne boš narobe razumel, da bi samo streljal in v tem užival. Lov je zelo širok pojem in vse kar je povezano z njim mi je všeč!
    Ti kar sprašuj in si nabiraj znanje.
    Iz izkušenj vem, da si večina kandidatov za lovca precej naivno predstavlja lovstvo pa saj jih življenje in lovski tovariši, hitro spravijo na realna tla.
    Kljub temu ne izgubi poguma, nagrada je vredna vsakega truda.

  6. #26

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Ti kar sprašuj in si nabiraj znanje.
    Iz izkušenj vem, da si večina kandidatov za lovca precej naivno predstavlja lovstvo pa saj jih življenje in lovski tovariši, hitro spravijo na realna tla.
    Kljub temu ne izgubi poguma, nagrada je vredna vsakega truda.
    Hvala!
    Seveda ne bom izgubil poguma, če ti je nekaj všeč narediš
    Last edited by THEHUNTER; 1. January 2014 at 18:06.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Dobro preglej Tikko stainless, s plastičnim ali lesenim kopitom. Kaliber je pa 308win itak top izbira. Zanimivo je, kako si lovci za pogone umišljajo večje kalibre(9.3mm), v večini pa padajo na teh jagah itak 20-40kg ozimci, streli skozi grmovje(večji kalibri s težjimi kroglami so manj občutljivi) so pa tako ali tako samo izzivanje usode.
    V svoji lovski karieri sem uplenil 2 merjasca(oba s 308win s kroglo sierra pro hunter round nose 9.7g), enega točno čez sredino plečeta, drugega pa za pleče! Prvi je obležal v ognju, drugi pa po manj kot 100m(krvna sled pa tako obilna, da ni blo nobenega dvoma). Obe krogli sta prebili!(od takrat niti slučajno nisem pomislil da bi mel kak močnejši kaliber, mogoče le kak lažji in hitrejši(itak pa imam 243win ki ima noro dobro balistiko s primerno kroglo)!

  8. #28

    Privzeto

    Vedno bolj se navdušujem za 308 win!!

    Tudi Tikka je ena izmed kandidatk. Predvsem mi je lepa Tikka T3 battue z lesenim kopitom ter stainless model z lesenim kopitom. Kako pa je kaj njena kvaliteta?
    Katera puška je nasplošno bolj kvalietna ČZ 557 lux ali Tikka stainless?

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tikka in pika!;) Med tema 2 nimaš kaj razmišljat. Sploh za ta denar je tikka najboljša izbira.

  10. #30

    Privzeto Izbira puške in kalibra

    Ravne cevi in dober pogled v 2014 vsem na Forumu !!

    Ker si postavljaš vprašanje kakšen kaliber orožja naj izbereš (glede na to da imate v lovišču skoraj vso divjad), bi ti po svojih izkušnjah svetoval, da se najprej vprašaš (ali pa tvojega mentorja), katero divjad boš v svojem revirju lahko najprej lovil. Kot mi je poznano so med slovenskimi LD kar velike razlike glede tega, kakšno divjad je pripravnikom in pozneje mlajšim lovcem dovoljeno loviti.
    Ko boš dobil odgovor na to vprašanje pa se odlo?i kakšen kaliber si želiš oz. kakšen keliber orožja ti bo v začetku lovske kariere najbolj ustrezal. Sam namreč dvomim, da boš ostal le pri nakupu ene puške. Zato ti predlagam da se odločiš na začetku za kakšen manjši kaliber (6,5x57 243 ....), pozneje pa si glede na tvoje želje kupiš tudi kaj močnejšega, rezantnejšega, odvisno v kakšno vrsto jage te bo Diana potegnila (gamsarija, zalaz v srednjegorju, nižini, skupni lovi na veliko divjad, lov z preže na veliko divjad v nižinah ...)
    Verjemi, da res obstajajo ti. univerzalni kalibri (30-06, 7,64, mogoče celo 308 in 270 ), katerih pa sam nisem pristaš saj so skoraj vedno nekakšni kompromisi. Vendar mi verjemi tudi, da se z leti ne boš zadovoljil le z enim kalibrom in ne bo prijetna situacija ko boš pozneje želel kupiti drug kaliber in boš ugotovil, da "eno stopnjo" manjšega že imaš dve "stopnji" večjega pa ne potrebuješ.
    Kar se tiče izbora puške pa le to, kar ponavljamo na forumu že celo večnost: pojdi v trgovino, k prijatelju... primi puško v roke in preveri kako ti "leži".
    Pa uspešno pripravništvo ti želim !

Stran 3 od 23 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •