Stran 22 od 23 PrvaPrva ... 12181920212223 ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #211

    Privzeto

    zanimiva ideja bi se tudi sam pridruzi kot degustator kaksne puske oz kaksnega kalibra :) ter seveda kot ponudnik orozja ;)

  2. #212
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Jaz ti dam za probat 2 Sakota(..če ti Koroška ni predaleč), boš vidu kaj je "the rifle". Zelo boli lanski izbor združenja nemških poklicnih lovcev, ki so izbrali tole finsko flinto(mogoče pa Blaser in Sauer nista bila kandidata)
    Primerjava je bila med Blaserjem in RX Helixom...

    So se Blaserja in Sauerja že naveličali, pa so šli še malo v Skandinavijo...

    Drugače pa bi z veseljem probal tvojega Sakota (čeprav Blaserja ne menjam ). Prideš na forumsko srečanje?

  3. #213
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kolikor berem, bo treba najprej strelišče za VK zrihtat
    Če bom mel čas bom prišel, obljubit pa ne morem.

    Glede pušk pa hvala bogu, smo zadovoljni vsak s svojo
    Mene je danes razočarala, smo imeli piknik "Klub ljubiteljev finskih pušk", pa sem z 20krogi(3 streli) na 200m imel najslabši rezultat!

  4. #214

    Privzeto

    Kako si suhoparen. Katera tarča, katera je zmagala in z koliko? Pa kaliber tudi ne pozabit.

  5. #215
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Mene tudi zanima.

  6. #216
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tarče smo imeli te naše lovske, ki so tudi za prestrel risanic. Največ je imel 26krogov s Tikko t3 stainless hunter 308win(moj recept polnitve!!!), ker je član foruma, bo mogoče celo prilepil tarčo, je res dobra!

  7. #217

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Tarče smo imeli te naše lovske, ki so tudi za prestrel risanic. Največ je imel 26krogov s Tikko t3 stainless hunter 308win(moj recept polnitve!!!), ker je član foruma, bo mogoče celo prilepil tarčo, je res dobra!
    Vidiš, da gre. Imate pa tule vsi neko zavoro za objektivnost. Če bi zmagal z Sakom bi to takoj ovekovečil. No imaš pa zasluge pri receptu.
    Zdaj je treba še pri slikah krogel pogledati, če so res tiste kot pišete. Pri tem navijaštvu za "moje so najboljše" sem kar v dvomu. Imam slabe izkušnje z Detlom, ki je tako kritiziral monolitne. Na koncu so bile pa vojaške.
    Last edited by alojz1; 12. January 2014 at 21:58.

  8. #218

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Tarče smo imeli te naše lovske, ki so tudi za prestrel risanic. Največ je imel 26krogov s Tikko t3 stainless hunter 308win(moj recept polnitve!!!), ker je član foruma, bo mogoče celo prilepil tarčo, je res dobra!
    Še tarča. Rws si pozabil napisat da je bil v tekmi tudi slavni kaliber 6mm PPC USA :)
    Last edited by borazer; 12. January 2014 at 22:04.

  9. #219

    Privzeto

    Mislim, da tale slika pove več kot 22 strani debat, ki smo jih dali skozi.
    Pa ne pišem zato, ker imam sam Tiko in 308. Popolnoma enako bi bilo z Sakom, Howo, in še celim kupom znamk. Zato je čisto stvar okusa katero kdo kupi. Je pa res. Kalibri so vsi ameriški. 223, 243 ali 308 (tudi manj pogost 270). Od teh je za naš lov 308 najbolj uporaben.

  10. #220

    Privzeto

    Strelivo pa je bilo tudi čisto lovsko Sierra Game King 150gr (9,7g)

Stran 22 od 23 PrvaPrva ... 12181920212223 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •