Stran 20 od 23 PrvaPrva ... 101617181920212223 ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #191
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Tudi jaz lahko pripeljem svoje krampe
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #192

    Privzeto

    Fant je resen kupec in sem v tem primeru zato tako predlagal. Ponavadi se zanimaš za neko stvar, če jo imaš namen tudi kupiti. Jaz sem tak, da ko nekaj kupujem dobro premislim in poizkušam preizkusiti čim več primerljivih "predmetov", pa se še zajebem in dobim mačka v žaklju. Torej ni vsak poštenjak, ki nekaj pridaja. A tisti, ki pa prodajajo mačke v žaklju niso nateguni? Ponavadi, ko nekdo nekaj prodaja je zelo dobro ugotoviti zakaj prodaja...

  3. #193
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Saj vidiš že kakšna je razlika med tvojo in Verneyom, pa je samo 200 g razlike. Če bi v roke vzel pa še merkel rx helix bi pa na Blaserja pozabil
    .
    .
    .
    Lp
    Ne bi rekel...

  4. #194
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Jaz ti dam za probat 2 Sakota(..če ti Koroška ni predaleč), boš vidu kaj je "the rifle". Zelo boli lanski izbor združenja nemških poklicnih lovcev, ki so izbrali tole finsko flinto(mogoče pa Blaser in Sauer nista bila kandidata)

  5. #195

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Jaz ti dam za probat 2 Sakota(..če ti Koroška ni predaleč), boš vidu kaj je "the rifle". Zelo boli lanski izbor združenja nemških poklicnih lovcev, ki so izbrali tole finsko flinto(mogoče pa Blaser in Sauer nista bila kandidata)
    Verjetno ne, drugače se nebi tako noro odločali, malo heca. ;)

  6. #196

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Ne bi rekel...
    A to obstaja kakšna boleze?
    Najbrš je neozdravljiva

    Lp

  7. #197

    Privzeto

    V oči ti je padla puška, ki ima 52 cm cev, izdelujejo jo pa v hitrih kalibrih 270 WSM, 270 win, 300 WM, 7 RM, 30-06, 7×64, edini počasnejši kaliber na izbiro je pa 9,3×62. Glede na vse kar smo v tej temi že napisali o kratkih ceveh, hitrih kalibrih, pa tudi o sicer počasnem kalibru 9,3×62 mislim, da komentar ni potreben. Dodal bi le še dve stvari in sicer prvo, da imaš v tem cenovnem rangu še kup drugih pušk, katere lahko preizkusiš, sam bi omenil recimo Mauser M12, Sako 85... in drugo, pri prvi puški ni pametno riniti s ceno preveč navzgor. Odločitev o vsem zgoraj napisanem je pa seveda na koncu tvoja. Ob puški, ki stane blizu 2 jurja, boš hotel imeti še dober daljnogled in kvalitetno montažo in na koncu boš šel čez 3 jurje z vsem skupaj. Potem boš pa to vseskupaj vlačil po grmovju in po brakadah, dokler ne boš padel in naredil en kup škode. Vem, sem probal sam.

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Najbolj me je prepričala Verney Carron battue!! Zaklep odlično teče, proženje odlično, lepo pade k licu, pa kratka in lahka je Res, da stane malo več kot konkurenti, ampak se mi je za tisti denar zdela super (okrog 1600€). Mislim, če imam denar in izbiram med slednjimi niti ne pomislim in vzamem Verney carron.
    Zelo dober komentar. Nekateri komaj čakajo na kakšnega pripravnika, da mu podturijo kakšno kot biblija staro češko kombinirko po kakšni krepki ceni. Pa ni problem v tem, da kupiš rabljeno puško, niti ni problem v sami češki kombinirki, tukaj hočem povedati, da pripravniki zaradi nepoznavanja in v želji po čim prejšnji pridobitvi orožja ponavadi rabljeno orožje krepko preplačajo. Marsikdo je že dal za famozno češko kombinirko s kakim 4×32 daljnogledom 700 ali celo 800 €, na koncu pa prodajal za 350 ali 400, pa še kupca ni našel. Prodajalcu se je pa fajn smejalo. Ali pa kak star CZ karabin s 6×42 daljnogledom, ki je vreden 300 €, prodajajo se pa za 700€. Najlažje je pa pripravnika "nategnit".

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    In mu bojo podtaknili prvi kramp,ki bo nekomu viška. Jaz sem tudi poslušal mentorja,potem pa orožje naprej prodajal zaradi neustreznosti. Seveda za dost manjši denar.
    Ti pač si dobro speljal, marsikdo pa ni, zaradi nasvetov ljudi, ki mogoče niso mislili nič slabega ampak jih je preprosto malo povozil čas. Nekateri jagajo že 30 let in tukaj nočem reči da so slabi jagri, bog ne daj, so odlični jagri in edino oni lahko pripravnika vpeljejo v lov, da bo sploh znal jagat, mi tukaj ga ne moremo, ampak kar se pa opreme tiče jih je pa ponavadi že malo povozil čas. Eni živijo še vedno v svetu, kjer kraljujejo CZ karabini, češke kombinirke s kroglo zgoraj, 6×42 daljnogledi, nemška naprožila, pa podobne preživete stvari. Takrat se pač drugega ni dobilo. Ampak marsikateri še dandanes prodaja, da je to najboljše in da prava lovska puška je edino prelamača, da mora imeti šneler, suhl montažo, obvezno leseno kopito, vsaj 60 cm cev, nekateri celo zagovarjajo fiksno povečavo na daljnogledu, češ da variabilni daljnogledi ne držijo točke zadetka - kaj hočem povedat, žalibog, to je se dogajalo 40 let nazaj, pa še to le pri poceni kitajskih daljnogledih, zdaj tega več ni niti pri cenejših variabilcih...
    Ko mu pa pokažeš kako moderno puško s plastičnim kopitom in variabilnim daljnogledom, mu pa tema pade na oči... Pa bog nedaj, da je v kal. 308 win, pri nas skoraj kompletna LD misli, da je ta kaliber le za srnjad uplenit primeren. Ko jim pa poveš, da ima 308 win več J energije na 100m in širšo kroglo, kot 7×57R, ki ga polovica LD uporablja, pa samo nejeverno gledajo in si mislijo, češ, kako ta mladinec nakada nekaj v tri dni...

    Citat mahrenberg je objavil: Pokaži objave
    Tud moj mentor ni bil glih biser, v lovski družini nimajo pojma o strelanju, kalibrih in še o veliko stvareh. Pa se mi kr zdi, da sm nekak dobro spelal in se odločil. Ker glede na to, kar si ti napisal, sploh nerabimo mentorjev. Če nas same neumnosti učijo. Novemu pripravniku ob vstopu v družino damo uporabniško ime in geslo od foruma in naj s pride sem učit

    Pa da nebo zej kake pomote, moj mentor ima Zastavo v .308win, pa češke patrone, če se razumemo

  8. #198

    Privzeto

    Nič ni preziveto, nic ni slabo, vse je dobro, vse je moderno, dokler za rorom stoji lovec, ki pozna svoje sposobnosti, sposobnosti tehnike, razume pomen pravicnega lova.
    Streloplahost je pac prirojena, podobno kot pri psih....... ......... pa razlicno visanje adrenalina, pa razlicna "tresenja, rukanja" v nekaterih situacijah.
    Kdor verjame v odresitev v primernem orozju, kalibru ......... pa naj bo, pac, ljudje smo si razlicni

    Meni se doma dopade tako ZH kot manliherca, tako 7x57 kot 7x64, tudi stara mavzerca 8x57 je OK, itd. itd. .... z vsemi se zmeraj jagamo.
    Ceprav NE RABIM, bi pa vseeno imel se eno lahko, kratko, v recimo 308 (predvsem zaradi cene, izbire municije), z recimo 1.5-6x42 ........ recimo novi Sako, Mauser , Mannlicher (do 1500-1600EUR) ........ me pa tudi Ruger America ne bi prav nic motila
    Do tistih 200m, sem skoraj z vsem zadovoljen

  9. #199

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Streloplahost je pac prirojena, podobno kot pri psih.......
    Neumnost je prirojena. Streloplahost ne. Je priučena. Mojih 12 enomesečnih mladičkov niti ne trzne, ko z pištolo ustrelim zraven. Če bo pa kasneje komu petarda v gobcu počila se bo pa poka bal.

  10. #200

    Privzeto

    Ne vem no........najboljse, da poskus streloplahosti s petardo paskusis se na mladicih.........mogoce bodo na "stara leta" pozabili ......... ce ne pa prevzgojis priuceno

    PS
    Veliko zdravja psom in uspeha, srece pri oddaji!

Stran 20 od 23 PrvaPrva ... 101617181920212223 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •