Stran 18 od 23 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #171
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    [QUOTE=mahrenberg;105409 no zanč sm enga na primorskem spoznal ki je prvi priznal, da ga je s .308 posral
    lp[/QUOTE]

    Js poznam 2, ki sta priznala da sta ga s 300wsm posrala(pa veš da je to kar velik odstotek, glede na to, koliko slovenskih lovcev uporablja ta kaliber)

  2. #172

    Privzeto

    No, danes sem se zapeljal do lovske trgovine ter nekaj pušk prijel v roke, ter preizkusil proženje, repetiranje...
    Testiral sem: Tikko T3 hunter, CZ 550 lux, Titan 6 luxus, Verney carron impact plus battue.

    Najbolj me je prepričala Verney Carron battue!! Zaklep odlično teče, proženje odlično, lepo pade k licu, pa kratka in lahka je
    Res, da stane malo več kot konkurenti, ampak se mi je za tisti denar zdela super (okrog 1600€). Mislim, če imam denar in izbiram med slednjimi niti ne pomislim in vzamem Verney carron.

    Tikka T3 in Titan 6 luxus so se mi zdele tudi vredu!! Tikka mi je malo bolj ležala kot Titan! No, CZ 550 lux je tudi odlična puška, zdi se mi robustna. Ima klasičen izgled. Res pa je da je malo težja in daljša.

  3. #173

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    No, danes sem se zapeljal do lovske trgovine ter nekaj pušk prijel v roke, ter preizkusil proženje, repetiranje...
    Testiral sem: Tikko T3 hunter, CZ 550 lux, Titan 6 luxus, Verney carron impact plus battue.

    Najbolj me je prepričala Verney Carron battue!! Zaklep odlično teče, proženje odlično, lepo pade k licu, pa kratka in lahka je
    Res, da stane malo več kot konkurenti, ampak se mi je za tisti denar zdela super (okrog 1600€). Mislim, če imam denar in izbiram med slednjimi niti ne pomislim in vzamem Verney carron.

    Tikka T3 in Titan 6 luxus so se mi zdele tudi vredu!! Tikka mi je malo bolj ležala kot Titan! No, CZ 550 lux je tudi odlična puška, zdi se mi robustna. Ima klasičen izgled. Res pa je da je malo težja in daljša.
    Pazi da ne dobiš še blaserja v roke, se boš premisli, stisnil zobe, stanjšal denarnico in še 1k€ dodal

    Zakaj ti je tako pomembna teža, da gledaš že na vsak gram? A boš streljal iz roke na divjad?

  4. #174

    Privzeto

    Uff, tako visoko pa ne grem. potem pa bom brez denarja za strelivo
    No, sej teža mi ni nek ekstremno pomemben faktor. Je pa fajn, da je puška malo lažja. Ne pravim pa da je to pomemben faktor

  5. #175

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Zakaj ti je tako pomembna teža, da gledaš že na vsak gram? A boš streljal iz roke na divjad?
    Očitno gremo nov krog. Sem že pozabil kdaj sem napisal, da lahka, natančna in velik kaliber ne gre skupaj. Jaz imam lahko Blazer in Tiko z težko cevjo in še težjim daljnogledom. Kupil sem jo za čakanje in tarče. Od takrat je pa Blaserjeva na čakanju.

  6. #176

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Pazi da ne dobiš še blaserja v roke, se boš premisli, stisnil zobe, stanjšal denarnico in še 1k€ dodal

    Zakaj ti je tako pomembna teža, da gledaš že na vsak gram? A boš streljal iz roke na divjad?
    Saj vidiš že kakšna je razlika med tvojo in Verneyom, pa je samo 200 g razlike. Če bi v roke vzel pa še merkel rx helix bi pa na Blaserja pozabil
    Za na pogone, za piršanje je vsekakor priročnejša lahka. Pa tudi za na prežo nekje do 300 m se bi dalo streljat (dlje pa divjad že težko oceniš).
    Čeprav, bolj kot sama teža je bolj pomembno kje ima puška težišče.
    Lp

  7. #177

    Privzeto

    Priporočam ti, da greš malo naokoli z mentorjem, kot "potencialnen" kupec h lovcem, ki prodajajo puške različne kalibrov in jih pojdite preizkusit s streli na tarčo. Na preizkusu risanic (čez 3 mesece) v vaši LD pa prosi člane LD, če ti lahko dajo kakšen strel za preizkusiti, jim daš za pivo in boste vsi srečni in veseli.

  8. #178

    Privzeto

    Ob teh nasvetih pripravi kakšnih 5 jurjev..
    Kot pri vsakem nakupu je potrebno določit neko max ceno. In se je držat.

  9. #179

    Privzeto

    Seveda bom testiral! Nic ni boljsega od preizkusa v živo

  10. #180

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Priporočam ti, da greš malo naokoli z mentorjem, kot "potencialnen" kupec h lovcem, ki prodajajo puške različne kalibrov in jih pojdite preizkusit s streli na tarčo. ...
    To ga bodo veseli! Malo nategonski predlog, kajne?
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 18 od 23 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •