Stran 16 od 23 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #151
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    to gre takole nekako...

    1-12 let : tastar je zakon on ve vse
    13-25 let : tastar nima pojma, in nič ne ve
    26-30 let : tastar ma včasih kaj prav...
    31-40 let : čakaj grem tastarga vprašat on bo zih vedel
    40 let in naprej : kaj bi dal, da bi tastarga lahko vprašal
    lp MAj

  2. #152

    Privzeto

    Sem se že spraševal, kako da se nič ne oglasiš

    Kot sem že prej napisal, tisti, ki imate 9,3 že veste zakaj ga imate in zakaj ga rabite. Ne bi se rad spuščal v to, ali imaš pač srečo, da živiš v lovišču tako polnem divjadi, ali pa si lahko privoščiš komercialni lov, dejstvo je, da če bi jaz lovil toliko težke divjadi kot ti, bi tudi jaz imel kak težji kaliber, dokler pa lovim v lovišču, kjer imamo na leto v planu enega jelena in enega merjasca, pa pač ne rabim takšnega kalibra kot je 9,3. Pa če je še tako moderen, pa če ga še tako hvalite in priporočate. Dajte si dopovedat, da uporabljate take kalibre prvič zato ker ste izkušeni strelci, ki obvladate tak kaliber in drugič zato, ker ga zaradi veliko lova na težko divjad dejansko rabite. Je pa zagotovo tudi nekaj takih, ki si ga omislijo zato, da imajo večjo in močnejšo puško kot drugi, potem pa z njim streljajo srnjad in 20 kg ozimce. Nisem rekel, da je tukaj kdo tak, poznam pa osebno take primerke. Dvomim pa tudi, da bi THEHUNTER, kot mlad lovec tak močan kaliber rabil. Čeprav verjetno je nekaj težje divjadi v njegovem lovišču je kot mlad lovec najbrž niti ne bo smel jagati. Če pa že bo rabil 9,3 kdaj kasneje, si ga bo pa takrat nabavil. Kot si sam rekel, je malo verjetno, da bo zdaj trenutno kot neizkušen strelec zadovoljen s takim kalibrom.

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Se ne izplača.
    Res pa me zanima, v kaj se bo to tvoje sanjanje materializiralo.
    Več kot polovica teh, ki se ti trudijo svetovati še sami nimajo zadosti znanja, kaj šele da bi svetovali.

    Sam lovim izključno z 9,3*62(50cm) in 9,3*74R(55cm), postrelim jelenjadi in prašičev več kot 80% foruma skupaj in to na razdaljah (1-300m) ter ga ne zamenjam za nič.
    Lahko ti ga toplo priporočam, mislim pa da boš kot zelen predpripravnik z njim nezadovoljen.

  3. #153
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Deerhunter, kot pripravniku si dal dober nasvet naj si nazačetku ne kupi prehude puške ampak naj jo pa proba če ima šanso da nebo samo poslušal o takšnih stvareh.

    Kar se tiče o odsunu pa ima vsak svoje mišlenje in sicer moje je takšno, vsaka puška brcne bolj pri streljanju na tarčo kot pa pri streljanju na divjad. O odsunu ima tudi vsak svoje mnenje in mora pač probat odsun pri kalibru, marsikateri je bolj mehkužen strelec lahko da imajo svoje razloge eden naprimer je da ga je enkrat usekal daljnogled in mu naredil štampilko na glavo potem pa takšni lovci pri strelih mižijo (sem videl že nekaj lovcev ki to delajo pri kalibrih kot so 3006,308 ali 7x64) in gre večina strelov mimo ali pa grdo zastrelijo, ampak pa imajo pač strah da ga bo v naslednje ponovno, potem seveda vse prodajo in grejo na kakšen 6,5x57 ali kaj podobnega da komaj zakonsko shodijo čez za divjad nekateri pa še to ne in nabijajo vsepovprek po divjadi in seveda če takšen prime v roke kakšen močnejši kaliber bo seveda vsem rastrobil da je to za slone in da je to havbica pa bo samo na tarčo ustrelil, potem pa imajo tudi tisti v družbi takšno mišlenje in takšne stvari razlagajo naprej pa jih v bistvu še probali niso. Imaš pa ljudi ki niso lovci in ne strelci in jih odsun nemoti pa lahko še kako brcne, pred pol leta sem dal kolega na strelišču (ni ne športni strelec in ne lovec, ampak ga pa streljanje veseli) za probat 300wm, res je da je že prej streljal s bokarico in s karabinom 7x64, pa je normalno ustrelil in je rekel da sploh ni odsun velik, zadnjič me je lovec iz sosednje skos kakšen ima 300wm odsun pa sem mu dal naboj in puško na strelišču pa je po strelu bil tako šokiran da je bil par sekund kar tiho kot bi ga duh srečal in je rekel da bo raje kar s svojo 308 streljal. Sam sem sprobal na tarčo veliko kalibrov ( z nekaterimi sem tudi lovil in še lovim ) od večjih so seveda .338mag, 300wm, 9,3x62, 8x68, 9,3x72r pa mislim da za človeka ki nima straha pred strelom so ti kalibri nekaj popolnoma normalnega, pa tudi zaporedno streljanje ne dela problemov.
    Last edited by .300; 6. January 2014 at 22:20.

  4. #154

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Mogoče pa bi se ob močnejšem kalibru splačalo dati na cev izdelati zavoro. Naprimer pri 9,3x62 odsun zmanjšaš za polovico. Torej imaš majhen odsun in odličen učinek na divjadi, zaradi manjšega odsuna posledično streljaš natančneje.

    Da ne bo kdo razumel, da stalno menjavam ideje in iščem nemogoče. Samo ideja, več pa naj povejo tisti, ki imajo izkušnje oz. se na stvar spoznajo

    Naj kdo pokomentira, če se stvar izplača
    To sem ti že zdavnej predlagal, pa so moje mnenje zavrnili ker nisem polnoleten.

  5. #155

    Privzeto

    Od lahke kratke puške za začetnika smo prišli do 9,3 z zavoro (teža, dolžina). Pa aktivne glušnike ne pozabit. Potem pa lahko veliko treniraš (vsak v začetku veliko strelja). Seveda, če ima denar za naboje. Res bi z cenejšimi lahko 3x več. Pa kaj. Ne bodimo malenkostni.
    Fantje ta kaliber je super za tiste, ki so vse otroške bolezni že preboleli. Ti znajo.
    Tole me pa spominja na začetnika v avtošoli. Avto pa formula1.

  6. #156
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Slayer je objavil: Pokaži objave
    To sem ti že zdavnej predlagal, pa so moje mnenje zavrnili ker nisem polnoleten.
    A misliš da Thehunter pa je ?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #157

    Privzeto

    To kar se v tej temi melje in melje že kar nekaj dni, je tudi posledica vstopa v NATO in profesionalizacija vojske.
    V moji generaciji, pa smo 2 OI starejši od obeh mladoletnežev v temi, je bilo že recimo nekaj neverjetnega če si znal uporabljati zračno puško in z njo kaj zadeti. V dobi računalnikov pa je to strelstvo šlo v še bolj "mehke" oblike-miška in ekran
    Pred 20 leti in več takšnih vprašanj verjetno ne bi bilo.

  8. #158

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    To kar se v tej temi melje in melje že kar nekaj dni, je tudi posledica vstopa v NATO in profesionalizacija vojske.
    V moji generaciji, pa smo 2 OI starejši od obeh mladoletnežev v temi, je bilo že recimo nekaj neverjetnega če si znal uporabljati zračno puško in z njo kaj zadeti. V dobi računalnikov pa je to strelstvo šlo v še bolj "mehke" oblike-miška in ekran
    Pred 20 leti in več takšnih vprašanj verjetno ne bi bilo.
    Normalno, da jih nebi bilo, ce ni bila moznost pisati na forum oz. vsak ni imel racunalnika. Ce je zdaj moznost jo bomo pa izkoristili. Zakaj ne ce je moznost, pa se kaksno debato vrzemo pa se malo skregamo in posmejemo
    No ne narobe zastopit, da smo mladi samo pred racunalniki in ne znamo vec drugega. Nekateri res, ne pa vsi. Tudi sam nisi tako star no
    Sam pa tudi nisem racunalniski molj, da ne bo kdo mislil Ne narobe razumet!!

    No, saj pravim, da grem puske testirat v zivo! Mi je pa vsec dobit informacije in nasvete tudi prek foruma oz. od vec ljudi!

  9. #159

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    A misliš da Thehunter pa je ?
    THEHUNTER bo zelo kmalu

  10. #160

    Privzeto

    Ne veseli se preveč polnoletnosti, šele sedaj boš začel odgovarjati za pizdarije, ki jih boš oziroma že počneš na vsakem koraku!

Stran 16 od 23 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •