Stran 9 od 23 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #81

    Privzeto

    Iz glave, proizvajalci streliva za 7x64, RWS, Norma, Geco, S&B, Remington, Blaser, Hinterberg, Impala, krogle za polnjenje se pa dobijo še od drugih ameriških proizvajalcev.
    V cev gre pa samo eden...

  2. #82

    Privzeto

    Thehunter, kaj pa bokarica? Si sploh kdaj pomislil nanjo? Ali si trdno prepričan, da želiš karabin in je to to...?!
    Bokarice so tudi v kalibru 308 WIN in še šibreno cev imaš. V primeru, da pride kakšna mala zver poči iz šrota, drugače pa krogla. Ponavadi ne izgleda preveč lepo, če ustreliš lisico s kroglo. Divjad je lepa samo živa...ampak vseeno! :) Bokarica je zakon!

  3. #83

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    V glavnem, če si sposoben zgrešit jelena na 80m sredi poseke s puško naslonjeno na "rukzok", morš bit precej pacienta! In s tistim hvaljenjem o mojih strelskih "dosežkih" sem hotel samo povedat, da v štartu lovske kariere nisem bil totalni amater!
    Nihče ni omenjal zgrešen strel. Ti si napisal, da bi sigurno smrtno zadel. Z tem se strinjam. Samo kje bi poginil, to je bilo vprašanje. In krogle KJG kot sem predvideval takrat nisi imel.
    Sem malo tvoje poste pregledal. In ugotovil, da ti manjka osnov balistike. Pri strelih navzdol so vsem drugim jasne le ti si postavljal čudna vprašanja.
    Kljub temu, da stalno ponavljam kako se učimo na papirju ti ocenjuješ razdalje tako na oko in se verjetno kot tvoj oče učita na lovu. Saj je v kratkem času zastrelil dva gamsa. Oba na preveliko razdaljo. Seveda krivdo za to prevališ na kroglo. Je pa to lep primer kako se ne sme delat.

  4. #84

    Privzeto

    Hummm...ko berem kaksne komentarje me dosti x prime za it na wc...u glavnem ce si mlad lovec neizkusen glede kalibrov in pusk in ne ves kaj ti ugaja in kaj rabis naredi naslednje...razmisli kaksno vrsto divjadi jagas najpogosteje glede na velikost divjadi dolzino strela se bos lazje odlocu za kaliber...ce ne ves kaj je za kaj pa glej po izhodni moci v joulih da bos imel malenkost vec predstave v razmerju moci med kalibri...ko imas kaliber ki ga zelis pa pride na vrsto izbira puske oz cevi klasika leseno olesje, umetna masa bolj moderna varjanta , kratka cev, dolga cev, zaklep, varovalka, naprozilo....in seveda za koliko eur mislis olajsat denarnico!
    Ker ce nimas neke predstave oz ideje tukaj bos tezko dobil odg na to vprasanje....ker vsak hvali svoje ponavadi in drugo pa naceloma ni nic in obratno tako da isces v krogu...najbolj me zmotijo oomentarji ala " 8x57 je zakon in bolsega ni on je preizkusen" ameriski me ne prepricajo....ja res je svaba je vedu kaj je naredil in je preverjen tudi medicina izpred 60 let je bla tax zakon in se vedno je samo cas in tehnologija grejo naprej ljudje in prej ko se boste sprijaznili bolse bo za vas!

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Strokovnjak alojz, eni se učimo na lovu, drugi pa na forumu:) in oba gamsa smo z bavarcem po 300m našli čez dober teden:) koliko strelov v praksi prek 200m imaš pod kotom 40 stopinj ali več?

  6. #86

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    O... Sršen- mogoče je bil pa v vojski na fronti pa mu je poškodovalo sluh pa ni dobro slišal kaj sta mu dala v roke.

    Vidiš, kaj vse se na tem forumu naučimo. Carsko!

    Sedaj grem pa študirat še subjektvni občutek odsuna.
    Sem vedel, da še nisem vsega znanja na tem področju pomalical. Priporočaš kakšno literaturo?
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #87

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ... in oba gamsa smo z bavarcem po 300m našli čez dober teden:)
    Če bi se meni to zgodilo, bi bil od sramote raje tiho kot rit. Če bi pa o tem še moj smrkavec okoli trobezlal bi ga pa čez gobec namahal.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Hehe;) sej v resnici ni blo čisto tako. Res je 2x zgrešil gamsovo kozo(isto!), obakrat je na nastrelu bila dlaka, a je koza zastreljena ali ne bo vedel pa samo alojz:-/ 2 izkušena psa je nista našla, na snegu bi vsaj kako kapljo krvi lahko našli!

  9. #89

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Iz glave, proizvajalci streliva za 7x64, RWS, Norma, Geco, S&B, Remington, Blaser, Hinterberg, Impala, krogle za polnjenje se pa dobijo še od drugih ameriških proizvajalcev.
    V cev gre pa samo eden...
    Za .308 so cene nabojev od 35 centov naprej, s tem da dobiš za evro že match naboje. Če veliko streljaš se pozna...Seveda če polniš sam ni razlike. pa še to mi je všeč, da skoraj vse kar dam v puško gre v črni krog na tarči na 100m, tako da lahko uporabljam več različnih nabojev, brez da bi prestavljal daljnogled. Pri 7x64 in 7x57R je bila razlika včasih tudi po 20 in več cm.

  10. #90

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    In 8x57 je sigurno eden najboljsih in najbolj uporabnih nabojev.
    Ameriške štance pa me ne prepričajo. Klasika je klasika.


    Natančen je dovolj, moči ima dovolj, izbire dovolj, predrag pa tudi ni.
    Ne razumem zakaj bi morali kupovati uvoženo čez lužo če je pa v Evropi dovolj vsega. Ne razumem zakaj vsi tako navijajo za .308. Od viška pa tudi ne boli glava. (sploh za kakšnega merjasca, da je izstrel bolj siguren)

Stran 9 od 23 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •