Stran 7 od 23 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 228

Tema: Izbira kalibra ter modela prve puške

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kot že večkrat. Par mesecev in....... (bolje, da končam)
    Vse je možno. Tudi to, da smrtno zadet pogine za tretjim hribom.
    So trdili, da je gost z 243 gamsa falil. So vse preiskali in ni krvi. Slučajno je bil na izletu prijatelj z bavarko. Po 200m so gamsa imeli. Krogla ni prebila.
    243 je kot resasti jazbečar. Od hudiča dober. Ampak, če bi bil malo večji nebi nič škodilo.
    Saj je v istem tulcu večja krogla. 308
    Se mi je zdelo, da te bo zmotilo to, da sem bil "frišn" jagr, pa tako prepričan v zadetek. Naj ti utemeljim svojo zaupanje v sebe. Z 12 leti sem začel streljat z risanico( prav 243win) na tarčo, mk-ja sem postrelil par tavelikih škatel, skozi zračno puško sem jih spustil par tisoč, če ne drugega, naučil sem se pravilnega proženja. Preden sem opravil lovski izpit sem z velikimi kalibri postrelil prek 300nabojev! Omembe vredno je tudi to, da sem na prvem prestreljevanju risanic s par mesecev starim Sako-tom ustrelil 30, mislim da je to rezultat, o katerem lahko 95% lovcev(starih in mladih) samo sanja!
    No, dovolj je samohvale!
    To da krogla gamsa ni prebila, ni nič nenavadnega, kolegu 308win krogla rws Doppel kern srnjaka ni prebila! Če pogledaš Möllerjevo kjg kroglo, ima v 243win večjo prebojnost kot 300win magnum!

  2. #62
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Glede na to kolikor praviš, da si postrelil in si dober bi lahko še knjigo napisal. Pač si imel možnost veliko streljat "trenirat", zavedati se je pa potrebno da velika večina lovcev ni imelo take sreče, pa ravno tako lovsko pravično uplenijo divjad z pravilnimi kalibri in jim ni škoda dodatne pol kile ali več v puški...
    lp MAj

  3. #63

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Se mi je zdelo, da te bo zmotilo to, da sem bil "frišn" jagr, pa tako prepričan v zadetek. Naj ti utemeljim svojo zaupanje v sebe. Z 12 leti sem začel streljat z risanico( prav 243win) na tarčo, mk-ja sem postrelil par tavelikih škatel, skozi zračno puško sem jih spustil par tisoč, če ne drugega, naučil sem se pravilnega proženja. Preden sem opravil lovski izpit sem z velikimi kalibri postrelil prek 300nabojev! Omembe vredno je tudi to, da sem na prvem prestreljevanju risanic s par mesecev starim Sako-tom ustrelil 30, mislim da je to rezultat, o katerem lahko 95% lovcev(starih in mladih) samo sanja!
    No, dovolj je samohvale!
    To da krogla gamsa ni prebila, ni nič nenavadnega, kolegu 308win krogla rws Doppel kern srnjaka ni prebila! Če pogledaš Möllerjevo kjg kroglo, ima v 243win večjo prebojnost kot 300win magnum!:OK:
    Tudi jaz sem streljal od OŠ dalje. V ekipi vse do državnih (Jugoslovanskih) prvakov pa zdaleč nisem tako siguren kot ti. Dnevno sem oddal po 60 strelov. Vem pa, da gre lahko hitro kaj narobe. In žal mi je, da moram kot reference napisati te podatke. Včasih smo bili bolj skromni.
    In zelo dvomim, da si takrat imel KJG kroglo v cevi.
    Last edited by alojz1; 3. January 2014 at 21:34.

  4. #64

    Privzeto

    No ze ki sem zasledil kaliber 308 v komentarjih pa bom se jst dodal izkusnjo od letos...frisno en mesec...in sicer sem bil na gamsu na gorenjskem in streljal 8 let starega kozla telesno zelo velikega streljal sem z 308 municija sako hammerhead 11,7 zadel pa pod hrbet krogla sla skozi in prebila se 5cm debelo smreko...toliko o preboju tega kalibra ze ki je blo omenjeno....sem pa postrelil prek 20 kom ozimcev in krogla govorim o ceski S&B SPCE 9,7 gramski ni skoraj nikoli prebila prsnega kosa! Seveda sem opustil to municijo na prasice ker ce nisem jih prijel v glavo al vrat sem jih iskal po grmovjih in potokih se kaksnih 100m....in to pri cisti "desetki"!!

  5. #65

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ne morem si pomagati, da ne bi vprašal, zakaj nekomu, ki morda še nikoli v življenju ni streljal, svetovati 9,3×62? Ne pozabite, da današnje generacije mladih niti vojske niso služile. Neizkušenega strelca tak kaliber vodi v strah pred lastnim orožjem, pred strelom, pokom, odsunom, vse to pa vodi v slabe zadetke in posledično gre na škodo divjadi.
    Verjamem, da nekatere od vas, ki ste izkušeni strelci odsun ne moti. Sam pa sem videl na nastrelitvah ljudi, ki se tresejo od straha pred strelom z 8×57 ali 30-06. Zamislite si, da takemu potem predlagate 9,3×62.
    Pa kaj je s tebo? Ka tej ti bi zej sam zato k je en nov mu predlagal 223 naj malo proba, pol ko bo že malo bolj navajen .308 pol pa še kaj več? Strah pred strelom? Kaj pa če mu bo mentor glih 9.3 v roke potisno ker druge nima? Smo pa vsi zadosti stari, da vemo zakaj puška "rukne"..
    Last edited by Pinkfloyd; 5. January 2014 at 02:41.

  6. #66

    Privzeto

    Aja še nasvet: kup 8x57IS fantje, kak nasvet je če pobu predlagaš 3 kalibre k so isti?

    Da malo podžgem debato: Kup 8x57IS ker je epski, evropski in super. In kup eno dobro rabljeno puško k je bla enkrat narjena za enga pravega jagra pa k jo je imel rad in ne neke brezosebne štancane "sekrete" onkraj luže

    Pa ne vse preresno jemat..

  7. #67

    Privzeto

    Tudi mene zanima zakaj skoraj vsi tako hvalite ameriške kalibre?
    Kaj je narobe z evropskima 7*64 ali 8*57is?

  8. #68
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    No ze ki sem zasledil kaliber 308 v komentarjih pa bom se jst dodal izkusnjo od letos...frisno en mesec...in sicer sem bil na gamsu na gorenjskem in streljal 8 let starega kozla telesno zelo velikega streljal sem z 308 municija sako hammerhead 11,7 zadel pa pod hrbet krogla sla skozi in prebila se 5cm debelo smreko...toliko o preboju tega kalibra ze ki je blo omenjeno....sem pa postrelil prek 20 kom ozimcev in krogla govorim o ceski S&B SPCE 9,7 gramski ni skoraj nikoli prebila prsnega kosa! Seveda sem opustil to municijo na prasice ker ce nisem jih prijel v glavo al vrat sem jih iskal po grmovjih in potokih se kaksnih 100m....in to pri cisti "desetki"!!



    Jaz sem imel enake težave z češko municijo. Za razliko od tebe sedaj uporabljam Normo Oryx, ki mi vedno prebije in zmeraj umogoča krvno sled 308 win. je zame izvrsten kaliber.
    Lp in dober pogled!
    Last edited by Pinkfloyd; 5. January 2014 at 02:41.

  9. #69

    Privzeto

    Če bi rad bil "In" kupi 308win, ker ko se pogovarjaš z ostalimi lovci kater kaliber maš pol so vsi "oooooooo"
    Če bi pa rad izpadu k en deda pa kupi 8x57IS ker ni nč "posebnega" in ma že muzejsko vrednost.
    Jagal boš pa z obema lahko vse če boš mel ta pravo kroglo na vseh "lovsko pravičnih razdaljah" do koder boš sposoben dosečt in do koder boš vidu kaj sploh streljaš.
    Doma mam oba, zadnje cajte roka večkrat zagrabi čehinjo v .308

  10. #70

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Tudi mene zanima zakaj skoraj vsi tako hvalite ameriške kalibre?
    Kaj je narobe z evropskima 7*64 ali 8*57is?
    Za jago popolnoma nič. Je pa problem , če rad streljaš na tarčo, so naboji za .308win bistveno cenejši. Jaz sem se odločil izključno zaradi tega, pa še odsun je manjši od 7x64, z 8x57 pa nisem še nikoli streljal...

Stran 7 od 23 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •