Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 104

Tema: Slika najdene krogle

  1. #31

    Privzeto

    Dve sliki krogle RWS ID Classic (TIG), kaliber 30-06, 9,7g. Krogla ni prebila ozimca divjega prašiča.

    Tudi jaz že ves čas s zanimanjem spremljam novosti o LOSu. Predvsem zato, ker je krogla "naše" proizvodnje. Upam in želim, da bodo kdaj na voljo tovarniško polnjeni naboji s to kroglo in s tem tudi postali dostopni bistveno širšemu krogu naših lovcev, kot so zdaj, ter da bo krogla vsaj približno tako uspešna kot je nekdaj bila "naša" ABCjka.
    Sicer pa glede na to, da nekateri tako hvalite to kroglo, da praktično skoraj izgleda, kot da namerno delate reklamo, sem pričakoval, da se bo slej kot prej našlo tudi nekaj nezadovoljnih uporabnikov krogle, saj drugega niti ni za pričakovati. Idealne krogle ni, eni določeno kroglo hvalijo, drugi jo grajajo in če sem se do zdaj kaj naučil, sem se to, da je resnica pa nekje vmes in najbolje je sam poizkusiti in videti kako za potrebe posameznika dela. Preveč je različne uporabe krogle na različno divjad od 5kg do 300 kg, strelov različnih dolžin od 20m do 300m, različnih kalibrov, različnih hitrosti krogle, različnih načinov lova, da bi obstajala krogla, ki bi bila dobra za vse.
    Najbrž je marsikdo pričakoval, glede na vse pohvale in reklamo, da bo z LOSom dočakal svojo idealno kroglo, pa je hitro prišla realnost...



    Last edited by Deerhunter; 18. December 2013 at 09:12.

  2. #32

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Poleg tega pa s to kroglo verjetno ni bil uplenjen še niti en merjasec ali jelen
    Tale je pa dobra

  3. #33

    Privzeto

    Kako se je pole končalo danes s tisto kozo?

  4. #34

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Kako se je pole končalo danes s tisto kozo?
    To vse zanima.
    Imam pa veliko slabih izkušenj. Največkrat me (po mobitelu) vprašajo za mnenje, če je treba iskati. Saj je čisto malo krvi. Ko rečem, naj obvezno poiščejo z dobrim krvosledcem je potem tišina. Ko vprašam kako je bilo pa dobim pogosto: "sem šel kar z mojim psom (ali prijateljevim). Je zelo dober. Pa ni nič našel. Verjetno sem zgrešil".
    Nekoč smo po lovu spraševali strelca, kaj je streljal. Zgrešil sem gamsa.
    Ko sem vprašal kaj je naredil po strelu je segel v žep in rekel "samo tole je pustil" in mi pokaže del kosti od noge. Seveda sem šel nazaj v hrib in gamsa prinesel.
    Upam, da v tem primeru ni tako.

  5. #35

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Največkrat me (po mobitelu) vprašajo za mnenje, če je treba iskati. Saj je čisto malo krvi.

    Kako to misliš vprašajo če je treba iskat? Če nam že vest ne pove tega, je potrebno to storiti po zakonu! Če je na nastrelu kri ali pa karkoli drugega pa sploh ne vem kaj sprašujejo. Kaj mislijo da je menstrualna kri ali kaj ??????

  6. #36

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Nekoč smo po lovu spraševali strelca, kaj je streljal. Zgrešil sem gamsa.
    Ko sem vprašal kaj je naredil po strelu je segel v žep in rekel "samo tole je pustil" in mi pokaže del kosti od noge.
    RESNO?!!!
    Last edited by TaSl; 18. December 2013 at 23:21.

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Se opravičujem za pozen odgovor!
    Včeraj dopoldne smo šli iskat z 2 psoma, s svojim nemškim terierjem in kolegovim bavarcem. Kolega sem poklical že pred iskanjem, kljub temu da Boru zaupam. Nastrel smo še enkrat dobro pregledali, na enem koncu dlake se je poleg držalo tudi cca 2mm kože. Krvi ni bilo nikjer, če je niti na snegu ne vidiš, je verjetno res ni. Kot vse kaže je šlo samo za oplazni strel. Psa sta prišla tudi do ležišča(cca 500m od nastrela), vendar niti tam ni bilo kakih znakov zastrelitve.
    Kasneje sva šla še streljat na tarčo, če bi se slučajno daljnogled kaj prestavil(čeprav se še nikoli ni), pa je bilo vse ok, sicer sva streljala na 205m(3 strele v 5cm), krogla je padla 17cm, na 250m pade torej 31cm(niso to kaka predvidevanja, ampak balistični izračun).
    Koza bo verjetno gola, prej da jo bo dobil, ker jo je že pred slabim mesecem malo postrigel. Zanimivo pa je da je v 35 letih zgrešil 3, dobil pa 29 gamsov!.
    Če gre še enkrat mimo, pomoje ne bo med oglasi samo Los-ovo zrno, ampak v kompletu s Sakom in Swarovskim z6i

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ne rabiš dajat v oglas, jaz jo vzamem.

  9. #39
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Jaz pa krogle

  10. #40

    Privzeto

    Danes sem bil gost v LD kjer se še trudijo z odstrelom srn. Prvi pogon neuspešen. V drugem beži skupina treh v gosti hosti. Vsakič ko se oglasim se ustavijo. Vedno v kritju. Tretjič se srna ustavi tako, da med debli vidim le 5cm predela kjer je zadetek in zadnji del z čopičem. LOS 155 je na 100m strmo navzgor naredila svoje kljub ne najboljšemu mestu zadetka. Padlo v šoku.
    Krogla je res slaba. Za divjad.

Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •