Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 104

Tema: Slika najdene krogle

  1. #11

    Privzeto

    Če ima še kdo kako sliko najdenih, izrezanih krogel naj jih objavi.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tale naš Los bo vsaj pri meni šel samo še v papir, za lov pa več ne. Danes je oče pozno popoldne streljal gamsovo kozo(mislim da staro nad 11let), pomeril je dobrih 10cm čez viher, streljal je malenkost navzdol 248m. Glede na to, da vem kakšn je padec krogle je pomeril kot je treba. Ker sem gledal skozi spektiv, sem videl da koza strela ni nakazala, na nastrelu sva našla kratko temno dlako, zvito in tudi podlanko. Sem skor prepričan, da je koza dobila strel v trup, krogla pa se ni odprla(hitrosti na 250m ima še 600m/s). Danes v 300m je ni bilo, s psom dlje nisem šel, ker je bla že slaba vidljivost. Jutri, če najdemo gamsa, dam ta zrna pod Male oglase, 20centov/zrno!
    Že pri jelenjadi(streli do 100m) glede šok efekta nisem bil navdušen, ker nič ni padlo v ognju, razen eno tele, zadeto v vrat. Za primerjavo, pred 2 dnevoma sem uplenil jelenje tele(slika je pod temo Jelenjad), streljal sem ga z 243win in kroglo Sierra match king 4.5g(krogla spoh ni priporočljiva za lov!), strel trdo za pleče, izstrel prav tako. Šel je še 10m! Pri takem strelu gre jelenjad z Losom dlje!

  3. #13

    Privzeto

    Čudna dognanja.
    Verjetno pri vas krogla drugače dela kot pri nas.
    Če je koza zadeta v predel pljuč potem jo boste našli v krogu 300m.
    Če pa v stegno pa nikoli.
    Last edited by alojz1; 17. December 2013 at 20:58.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ne gre se za to, a jo bomo našli(če jo bomo) po 300 ali 500m. Krogla se sigurno ni odprla, kot bi se morala. Posledično tudi krvi na sledi ni. In to ni bilo prvič, kot vem si tudi sam imel podobno izkušnjo pri srni.

  5. #15

    Privzeto

    Citat Hubert je objavil: Pokaži objave
    Če ima še kdo kako sliko najdenih, izrezanih krogel naj jih objavi.
    Sicer je od ene treh let nazaj.
    Barnes xlc 8x57. Ostala v jelenjem plečetu.
    Povezava 13091

  6. #16

    Privzeto

    alojz1 tudi sam imam podobne izkušnje z Losom kot RWS. gumbar 11kg strel za pleče krogla se sigurno ni odprla ker je vstopna in izstopna rana ista.Najden 50m od nastrela.Krvi ni bilo razen zadnjih 5m.Tako da se mi zdi alojz1 da imaš samo ti dobre izkušnje s to kroglo.

  7. #17

    Privzeto

    Če spremljate kaj pišem. Odsvetoval sem strele preko 200m. Sam imam vedno psa z sabo in sem streljal srni na 260 in 296m. Strel med rebri in pobeg 80m.(ne pa 300m kot piše RWS) Je pa tako, da nikoli ne streljam "od oka" malo višje. Vedno uporabim tabelo in strel je vedno tam kjer mora biti.
    Je pa nekaj res. Večina lovcev išče nove in nove krogle. Jih hvalijo, da kar ni res. Dokler prvič ne dobijo divjadi. Potem je to najslabša krogla.
    Jaz skoraj vse odkupim. Zato jih bom z veseljem uporabljal.
    Pred mnogo leti sem streljal gamsa z češko 9g v 7x65R. Oplazil srce, izstrel in potem sem naredil še 1,5km da sem drugič streljal. To je gams v prsku.
    Last edited by alojz1; 17. December 2013 at 22:13.

  8. #18

    Privzeto

    Citat borazer je objavil: Pokaži objave
    Tako da se mi zdi alojz1 da imaš samo ti dobre izkušnje s to kroglo.
    Jaz in moji znanci. Prej so imeli Grom sedaj pa to. Eden je porabil letos celo škatlo brez iskanja (vse padlo). Drugi je v 30-06 okrog 10 kos. Tretji hodi veliko na Hrvaško na prašiče. Jo ne menja več.
    Sin veliko upleni. Sedaj polni 155 grain ker se je pritoževal, da lažja dela grdo. Ne morš verjet, kakšna različna mnenja.
    Toliko o samo mojih izkušnjah. Saj živimo v demokraciji. Nikjer ne piše, da MORAŠ loviti z njo. Ampak bojim se, da krogle po tvojem okusu še dolgo ne bo.
    Last edited by alojz1; 17. December 2013 at 22:36.

  9. #19

    Privzeto

    hitrosti na 250m ima še 600m/s
    Zna bit da je to za LOSa ze kar premalo.
    Do sedaj uplenil z to kroglo:
    srna pobeg 20m krvna sled obilna
    mladič padel na mestu
    junica padla na mestu
    mladič padel na mestu, strel v mehko je bilo potrebo še knikat
    Najdaljši strel 130m, zaenkrat jo še ne bom menjal.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ma sej za 150m je čist dobra krogla. Za daleč je pa mnogo boljših.

Stran 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •