Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 66

Tema: 300 winchester magnum, katera puška?!

  1. #21

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Kolega ima Manlicherja pro hunterja v kalibru 300wms. ker je puška kar težka, se da kar lepo ustreliti. Jo ima pa za vse, sedaj polni TTSX.
    kolko pa stane?

  2. #22

    Privzeto

    Tudi jaz bi predlagal Steyr Prohunter!!!Cena okrog 1300eur...

  3. #23
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Steyr - natančno 1261€... Sem se že odločil zanjo, vendar na koncu dobil ponudbo za R8, ki je nisem mogel zavrniti...

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Pod oglasi je nedolgo nazaj bil remington 700 300rum s kompenzatorjem vred, odlicen nakup, mislim da jurja evrov.

  5. #25

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Steyr - natančno 1261€... Sem se že odločil zanjo, vendar na koncu dobil ponudbo za R8, ki je nisem mogel zavrniti...
    še to, kje pa dobim styer za 1261€?

  6. #26

    Privzeto

    Mogoče ima kdo kake izkušnje z Browning X- BOLT Composite stalker?

  7. #27

    Privzeto

    Od predlaganih svetujem, da si ogledaš Styer Prohunter.
    Če pa teža ni problem pa Tika Varmint. Vse je v tvojem občutku. Puške so zelo enakovredne. Tudi Brovning.

  8. #28

    Privzeto

    Sam imam Sako 85,300 WM. Streljam RWS Evo 11,9g. Do sedaj sem uplenil z njim nekaj gamsov, srnjadi in jelenjadi na razdaljah od 50-400m. Odličen kaliber z pravilno izbrano kroglo. Prvi pogoj,če hočeš streljat na večje razdalje je daljinomer,če tega nimaš potem tudi take puške ne rabiš,ker je streljanje na večje razdalje brez uporabe daljinomera idiotizem prve klase. Pa strelni daljnogled izberi tak da bo imel kupolo za hitro korekcijo križa. Ker boš v nasprotnem primeru imel težave s težjimi kroglami ki imajo pri tem kalibru na 300m med 20-30cm padca(če imaš na 100m 4cm plusa drugače še malo več).
    In preden se poslužiš strela na divjad na tako razdaljo pride prav kakšen trening,kjer naj bodo streli grupirani vsaj v 10cm še bolje v 5cm.
    Pa dober pogled ti želim.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  9. #29

    Privzeto

    Vsake tri dni iste debate. Na forumu smo kaki trije, ki uporabljamo X-bolt in vsi trije ti ga bomo priporočili. Da se ne ponavljam, ker smo o tem že večkrat pisali, si o x-boltu in podobnih puškah preberi v spodnjih linkih:

    http://www.forum-lov.org/forum/showt...?t=439&page=51

    http://www.forum-lov.org/forum/showt...rowning+x-bolt

    Vendar, potem se bodo našli trije, ki bodo napisali, da je Tikka več puške kot x-bolt za podobno ceno. Na koncu se bo našel še kak nadjager, ki bo puške v rangu 1000 € ocenil kot ... in napisal, da so zares dobre puške Blaser, Sauer... Hočem reči, da se ne oziraj preveč na te naše debate ampak pojdi v trgovino, si oglej puške, ki so ti všeč in se na koncu sam odloči. Noben tukaj se ne more odločit namesto tebe, te debate na forumu pa se velikokrat spremenijo v čvekanje v stilu pogovora ob ognju po jagi ob kozarcu rujnega, da se še znajdeš več ne iz vsega kar je napisano, kaj šele da se boš na podlagi tega pisarjenja tukaj odločil katero puško boš kupil.


    Citat dundek je objavil: Pokaži objave
    Mogoče ima kdo kake izkušnje z Browning X- BOLT Composite stalker?

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat dundek je objavil: Pokaži objave
    Lovec sem 3 leta, strelec sem kar dober. Ja se strinjam da je to močan kaliber, stvar je pa taka....lovišče je nižinsko, brez kakršnih koli hribčkov ali dolin, se pravi da večinoma njive in tu pa tam kak gozd. Imamo pa jelenjad, prašiče in srnjad, tako da se nagibam k temu kalibru predvsem za daljše strele tja do 300m trenutno imam 8x57 in naboj kar hitro izgubi hitrost s tem pa tudi moč in preciznost.
    Na hitro...

    ...če imate večinoma polja in malo gozda ne morete imeti prav veliko jelenjadi in prašičev, ker le ti ne ležijo na poljih ampak živijo v gostejših predelih strnjenega gozda.

    .... za srnjad že imaš 22-250 tako da ne rabiš 300 wm

    ... glede vsega ostalih izvedeniških mnenje o balistiki pa se bom rajši vzdražal komentarja.

Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •