Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 66

Tema: 300 winchester magnum, katera puška?!

  1. #1

    Privzeto 300 winchester magnum, katera puška?!

    Živjo, sem nov na forumu in me zanima če kdo od vas ima omenjeni kaliber, ker hočem kupiti novo puško in nevem katero bi. Zatorej vas prosim da mi malo pomagate, svetujete oziroma poveste izkušnje.
    Hvala vnaprej in lp.

  2. #2
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    najbrž bi bilo lažje svetovati, če bi povedal kaj več informacij: za kaj bo puška namenjena, koliko si pripravljen odšeti, lastnosti puške (kakšno kopito, kako dolga in debela cev, kakšno proženje, kakšen nabojnik ... )

    pa dobrodošel na forumu

  3. #3

    Privzeto

    Ali si tudi v lovu nov? Če že imaš izkušnje potem jih kar upoštevaj. Najslabše je druge poslušati.
    Če nisi vrhunski strelec ki seže tudi dlje je ta kaliber premočan. Je pa to le moje mnenje. Marsikdo ima raje močan naboj, da le divjad pade. Tudi pri slabem zadetku. Ampak slab zadetek je tudi zaradi tega, ker strelec močnega kalibra v lahki puški ne obvlada.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na tujih forumih se je treba najprej predstaviti, drugače pa se strinjam z Mastersem.

  5. #5

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    najbrž bi bilo lažje svetovati, če bi povedal kaj več informacij: za kaj bo puška namenjena, koliko si pripravljen odšeti, lastnosti puške (kakšno kopito, kako dolga in debela cev, kakšno proženje, kakšen nabojnik ... )

    pa dobrodošel na forumu
    aha, potem pa po vrsti puška bo namenjena za lov, proračun za puško nekje 1200€...brez optike, plastično kopito, cev dolga najmanj 650mm lahko tudi več, debelina cevi nevem , z naprožilom, nabojnik 3 lahko tudi več....hvala

  6. #6

    Privzeto

    Tako kot je rekel Alojz1; mogoče raje šibkejši kaliber, z katerim te ne bo strah streljat. Mislim da so danes v modi (pre)močni kalibri, brez da bi mnogi sploh vedeli, zakaj jih rabijo.

  7. #7

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali si tudi v lovu nov? Če že imaš izkušnje potem jih kar upoštevaj. Najslabše je druge poslušati.
    Če nisi vrhunski strelec ki seže tudi dlje je ta kaliber premočan. Je pa to le moje mnenje. Marsikdo ima raje močan naboj, da le divjad pade. Tudi pri slabem zadetku. Ampak slab zadetek je tudi zaradi tega, ker strelec močnega kalibra v lahki puški ne obvlada.
    Lovec sem 3 leta, strelec sem kar dober. Ja se strinjam da je to močan kaliber, stvar je pa taka....lovišče je nižinsko, brez kakršnih koli hribčkov ali dolin, se pravi da večinoma njive in tu pa tam kak gozd. Imamo pa jelenjad, prašiče in srnjad, tako da se nagibam k temu kalibru predvsem za daljše strele tja do 300m trenutno imam 8x57 in naboj kar hitro izgubi hitrost s tem pa tudi moč in preciznost.

  8. #8

    Privzeto

    Vedeti moraš, da ni vseeno loviti do 100m ali pa 300. Ista krogla bo v prvem primeru prehuda, v drugem pa ravno prav. Če boš uporabljal monolitne krogle zna biti ena za vse razdalje in vso divjad. Ampak pričakuj tudi kakšno iskanje.
    Mauzer po tvoje hitro izgublja hitrost. Ima pa večji premer krogle in težo. Za učinek je to zelo pomembno. Treba je samo poznati balistično krivuljo in korigirati. To pa brez daljinomera ne bo šlo niti pri 300wm.
    In pri dolžini cevi pretiravaš. Preko 60cm ni potrebe.
    Pa o naprožilu razmisli. Večina pušk ima lepo nastavljivo proženje in ga ne rabiš.

  9. #9

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vedeti moraš, da ni vseeno loviti do 100m ali pa 300. Ista krogla bo v prvem primeru prehuda, v drugem pa ravno prav. Če boš uporabljal monolitne krogle zna biti ena za vse razdalje in vso divjad. Ampak pričakuj tudi kakšno iskanje.
    Mauzer po tvoje hitro izgublja hitrost. Ima pa večji premer krogle in težo. Za učinek je to zelo pomembno. Treba je samo poznati balistično krivuljo in korigirati. To pa brez daljinomera ne bo šlo niti pri 300wm.
    In pri dolžini cevi pretiravaš. Preko 60cm ni potrebe.
    Pa o naprožilu razmisli. Večina pušk ima lepo nastavljivo proženje in ga ne rabiš.
    torej priporočate z 8x57 strele do 300m?

  10. #10

    Privzeto

    Citat dundek je objavil: Pokaži objave
    torej priporočate z 8x57 strele do 300m?
    Pravim le, da je to doseg večine lovskih pušk. (308, 30-06, 7x64, 7x65R, 8IS, 270win, in vse v cal 6,5 itd) Tudi 243 za dovoljeno divjad (ne jelena ali odraslega prašiča).
    Bolj pomembna je izbira krogle.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •