Stran 5 od 12 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 111

Tema: Kombinirka 12-7/65r ali 12-7/57r

  1. #41

    Privzeto

    Kolega je imel Sabatija ...

  2. #42

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    zanima me če ima kdo za prodat oz pozna nekoga ki prodaja ta kaliber! in sicer kolega mlad lovec jo kupuje tam nekje do 800 EUR!
    vem da za ta denar je malo muzike ali on se je pač tako odloču in on jo kupuje tako da...
    sem mislil da če komu nabira prah v omari, naj mi magari piše na zs ali pošlje kakšno sliko!
    l.p
    Tudi sam sem kot prvo "pravo" puško nabavil češko bokarico 7x57R/12 in menjalne 12/12. Predvsem zato, ker sem tako z eno nabavo pokril vse "dejavnosti": vse vrste lova in lovske tekme. Aja, in seveda, bila je daleč najcenejša izbira.
    Če bi še enkrat bil pred izbiro, ne bi veliko spreminjal, taka puška pač mora bit pri hiši :) Vzel bi si samo malo več časa, pa malo bolj bi si izbiro pogledal, vzel še koga s seboj, kajti če brez izkušenj kupuješ svojo prvo puško...
    je pa super, kako so te češke bokarice res poceni, že v oglasih, kaj šele ko se resnično prodajo.
    Kaj sem pogrešal pri svoji prvi puški? Bokarica pač ni za treniranje streljanja. Jaz pa vsako leto rad postrelim 100+ municije. pač dobro, sem treniral z MK, ampak da se navadiš na občutke je pač treba s pravo municijo trenirat.
    Imela je tudi original križ 1 (špica) - tega se nikakor nisem mogel navaditi. Meni pač leži križ kot križ.
    Varovalka je res na kočljivem mestu, kar se pa dvojih (hkratniš šusov tiče), pa bi po izkušnjah rekel, da užge druga cev predvsem, kadar ne sprostiš dovolj petelina po prvem strelu. Na začetku pa si pri resničnih lovih mal bolj trd in stisneš puško in sprožilc na polno, pa prepočasi sprostiš - in evo ga druga cev. Če pa obstaja kakšna uradna razlaga za dvojni šus, prosim. :)

  3. #43
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Akah? Je pa tudi v 7x65, preden se v kaliber zapičte.
    https://www.akah.de/de/Jagd/Langwaff...n/13100216.htm

  4. #44

    Privzeto

    Ta Hubertus BBF izgleda odlično

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Včeraj - back to 60's - pristrelitev po 15 letih - ZH 324 - 16/70 in 7x57 R - daljnogled Falke 4x32, križ 1 (špica brez osvetlitve ), naslon na 2 vrečki s peskom, s tovarniškim RWS TIG (ID) 11,5g na 100m


  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto ZH

    Miš93, lepa grupca.
    Malo je kombinirk, če sploh katera, ki lahko pri več zaporednih strelih konkurira staremu čehu ZH.

  7. #47
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Kako na gosto so si pa streli sledili?

    Bi pa prosil, če bi se kdo razpisal o čeških kombinirkah, ker mislim, da bojo še kar nekaj časa jagale. ZH, Tatra, Superbrno, boljše, slabše,prednosti, hibe.

  8. #48

    Privzeto

    Imam Tatro. Lična na izgled. Kot ostale češke je tudi zelo točna. Vendar je treba za dobro grupo delati pavze med streli. Zelo pleza. Zato, ker je vmesna šina med cevmi votla in se hitreje segreje kot pri ZH. Ima pa velik + ker vrže idealko in kroglo enako. Zato jo sin vedno nosi na brakadah in je ustrelil prek daljnogleda kar nekaj prašičev z gladko cevjo.
    Prijatelj pa ima super Brno. To je češki mercedes med puškami.
    Klasična in najbolj pogosta ZH je zaradi polne šine malo težja. Tudi kopito je v oprijemu predebelo in preravno za moj okus. Je pa delovna. In vseeno je ali je 7x57R ali 7x65R.
    Potem je še model 502, ki ima za moje pojme vrhunski nastavljiv sistem spiralnih vzmeti, ki je večen. Slabost se pokaže pri nepravilnem proženju o čemer pa smo že obširno pisali.
    Plezajo pa vse. Najmanj ZH.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat Žamot je objavil: Pokaži objave
    Kako na gosto so si pa streli sledili?
    Prvi strel je levi - korektura v desno brez korekture po višini, nato oba v sredini (en za drugim) - pavza 15min - korektura navzgor, nato grupa 4-ih v roku cca 1 ure

  10. #50

    Privzeto

    Tudi jaz imam Brno ZH 7x57R/16. Saj bi šel kdaj z veseljem jagat z njo, ampak ima pretrdo proženje. To je velik minus te puške. Vsaj zame. Ja, pa hkratno počita obe cevi, tudi to se mi je že zgodilo.
    Lp

Stran 5 od 12 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •