Stran 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 111

Tema: Kombinirka 12-7/65r ali 12-7/57r

  1. #31

    Privzeto

    Vsak sam zase ve, kaj potrebuje. Mlademu jagru karkoli svetovati je tako ali tako nesmiselno, ker kupil bo nekaj, potem pa čez par let ugotovil, da rabi nekaj čisto drugega. Saj niti on sam, niti mentor, niti nihče drug ne more vedeti kaj in koliko bo mladi lovec čez dve ali tri leta jagal. Imaš mlade jagre, ki jih celo leto ne vidiš ne na lovu ne na delovnih akcijah in takemu je povsem vseeno kakšno puško ima, važno je le da je poceni. Potem imaš take, ki ogromno jagajo, eni veliko na zalaz, drugi na čakanje ob slabi svetlobi, tretjim so všeč predvsem pogoni, četrti so povsod zraven. Zdaj nekomu svetovati nekaj je brezpredmetno saj mora sam ugotoviti kaj potrebuje.
    Jaz bi sicer tudi upošteval tvoj nasvet, da nima smisla kupovati nekaj "za začetek" in šele potem nekaj boljšega. Toda kaj bo ko bodo poba na jagi poslali nekam v rovte brakirat, kjer ni še nikoli bil, z novo puško bo padel po skalah, naredil en kup finančne škode, pa še brakade se mu bodo do konca življenja zamerile. Zato raje sam rečem, kupi si nekaj za začetek, kar bo kolikor toliko univerzalno za vse, kar pripravnik da skozi, potem pa ko boš vedel, kaj potrebuješ, pa tisto prodaš in si kupiš nekaj bolj specializiranega (puško za pogone, optiko za čakanje ali pogone, kaliber za daljše strele, kaliber za pogone itd...)... Odvisno pač od tega kako, kje in koliko jagaš. To moraš probat in se odločit sam.

    Jaz ne hvalim čeških pušk. Niti grajam jih ne. Meni osebno ni všeč, čeprav menim da je dobra puška, sploh za začetek lovske poti.
    Sem pa bil na istem, kot pripravnik sem nosil s sabo novo puško, pa mi je šlo na jok zaradi vsake praske. Potem sem nabavil češko in ko sem nekoč grdo padel čez skale z njo in mi je odletela tako daleč po hribu, da sem jo eno uro iskal, mi je bilo zaradi tega povsem vseeno, pa še na puški ni bilo nobenih posledic, saj je izjemno robustna, tako kovina kot les. Zdaj naj pa vsak sam razmisli, ali bi pripravniku svetoval novo puško.

    Je pa pri nas pri starih jagrih tudi videti boroveljske in suhl kombinirke, pa niso po 30 letih uporabe nič kaj manj ali bolj razšklepetane kot češke in nič lepše ne zgledajo.

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Seveda so jagali z njimi, saj drugih bokaric praktično ni bilo za dobiti. Boroveljske in suhove pa so bile pregrešno drage. In ko kupuješ puško, kupi dobro puško. Velika neumnost je mlademu lovcu dejati, za začetek bo, potem boš pa kaj drugega kupil. Bolje je enkrat dobro kupiti, pa imaš mir. Sedaj orožje res ni drago, ponudba je pa kar solidna.

  2. #32

    Privzeto

    Skratka češka bokarica je OK. Včasih se kakšna igla zlomi, to pa je vse. Kasneje, ko se kupi kaj bolj izbranega je pa še vedno odlična če smo v pogonu.
    Kdor pa ima kaj ročnih spretnosti pa naj malo vrat stanjša za boljši oprijem. Se zelo pozna.
    Še nisem naletel na češko bokarco, ki bi razmetavala. Pa sem jih kar nekaj nastrelil.

  3. #33

    Privzeto

    Pri teh bokaricak sama natančnost ni bila nikoli težava. Za metat po skalah pa ni nobena oziroma je vsake škoda. Še posebej če je kakšen soliden daljnogled gor (ma tudi starega Zeisa 4x je škoda).
    Je pa nerodna, težka, grda... Poči pa ravno tako..in ravno tako divjad pade..če zadaneš

    Sedaj se malo ponavljam, za nekaj več denarja se dobi lažja, lepša puška, z boljšim proženjem, ravno tako natančna....

    Sem malo pogledal rubriko kjer predstavljate svoje orožje, nekaj je tudi čeha, ampak je tudi ostalih bokaric veliko, in to ne brez razloga.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Deerhunterjevo razmišljanje je pomoje tu pravilno. Frišen jager naj si kupi čehinjo z nekoliko boljšim daljnogledom po možnosti, pa ga ne bo dosti stalo. V nekaj letih se bo pokazalo, če mu ta sicer solidna in univerzalna puška zadostuje, ali hoče še kaj specialnega, za kar bo pripravljen odšteti več denarja. Za višek denarja na začetku lovske kariere je veliko bolj pametno kupiti dober daljnogled ("dvogled").
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #35

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Deerhunterjevo razmišljanje je pomoje tu pravilno. Frišen jager naj si kupi čehinjo z nekoliko boljšim daljnogledom po možnosti, pa ga ne bo dosti stalo. ...
    Po možnosti z originalno montažo in ne nekim starim zlotanim suhl sr...em!
    Ker bo za predelavo montaže potem izgubil vse kar je dal za poceni a dobro puško.
    Originalna montaža oz. kvalitetna montaža drugega proizvajalca, ki gre na puško brez da bi puško predelaval, omogoča enostavno menjavo daljnogleda z istim premerom tubusa, lahko pa je kombinirana tudi s picattiny ali weaver šino.
    Vse se da, dokler ti nekdo pameten ne pride na samo puško z žago in pilo!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #36
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Trenutno so dve na prvi strani oglasov Kaj si kaj poklical?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #37

    Privzeto

    kakšna je kaj kvaliteta sabatijevih kombinirk?

  8. #38

    Privzeto

    Sigurno je že kdo kje napisal, da se lažje jaga s puško za 300€ in daljnogled za 1k€ kot pa obratno.
    Češka je za tak denar s kakšno pametno optiko zagotovo dober nakup. Res da je malo težja ... Pa kaj saj long-range puške so tudi težke

  9. #39
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat Žamot je objavil: Pokaži objave
    Ko je že govora o čeških kombinirkah me pa zanima kakšne so razlike med modeli ZH 204, 301, 304, 321, 324... Je katera boljša - slabša?
    Zadeva je prevedena preko google translate... tko da ne me vlečt za ... če kdo kej ne zastopi

    Me vrstniki z določeno mero nostalgije bodo potrdili, da je orožje v razponu nas ZH z mešanimi občutki Lov obiskujejo naše mladine, zato sem poskusil vsaj kratek (čeprav nisem nikoli v lasti ZH):
    Morda je bilo veliko truda nekdanjih lovcev brez orožja za vzpostavitev sistema, ki bi omogočila uporabo različnih hlavní.Proto je bila izdelana leta 1960 s takšnimi oporok, ki se uporabljajo za nakup posebnega dolícování.Tyto brez volje, ampak se ne nahajajo v številnih lovcev razumeti, ker je proizvajalec pozneje že take ukrepe za potrebne za izvajanje že :. strokovna, natančna dolícování sod
    First Series se 100 izdelovali iz leta 1957, 200 Series od leta 1966, serije 300 od leta 1969 - kot je označeno treba opredeliti načine uporabe, kot so:
    ZH 101, 201, 301 - Lovska hlavn? 12/70
    ZH 102, 202, 302 - Skeet posebej 12/70
    ZH 103, 203, 303 - baterije večinoma 12/70
    ZH 104, 204, 304 - še posebej kulobrokové 12/70 in 7x57 R
    ZH 205, 305 - še posebej kulobrokové 12/70 in 5 , 6x52 R
    ZH 306 - kulobrokové glavnem 12/70 in 5,6 x50 R Mag.
    ZH 121, 221, 321 - predvsem lov 16/70
    ZH 124, 224, 324 - kulobrokové glavnem 16/70 in 7x57 R
    dolžin glavni namen srečanja - Baterija 76 cm, 68 cm za lov (v R.16) in 70 cm (v R.12), Skeet 66 cm in 60 kulobrokové cm.Zajímavostí vrh puškino cev in tovarne za predelavo plug-in za montažo riflescopes od takrat tip DDR ZF. natrija obramba tega orožja pogosto zatracovaných bi rad še enkrat povedal, da je lokalna "prasečká? No.1", ki jih ima na računu več kot 1.000 kosov, vsi koščki ga ujeli starejšega ZH 104 .. Sicer pa so razlike predvsem v varovalko, kot je navedeno N.Rýdl .
    Last edited by Ostrorogi; 10. December 2013 at 19:19.
    lp MAj

  10. #40

    Privzeto

    No fantje, poglejte s katero puško je porecan jelena dobil.

Stran 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •