Stran 3 od 12 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 111

Tema: Kombinirka 12-7/65r ali 12-7/57r

  1. #21
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Jaz sem dal 950 Eur za 7x65r/12 + Swaro 6x42 na suhl montaži. Od lovske puške ne rabim nič več, optika me je razočarala, sem pa ravno včeraj nabavil novo (enako). Sem pa tudi jaz, kot mugo, nabavil še repetirko, ker pač mora bit
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #22

    Privzeto

    Tudi moja prva je bila v tem kalibru. Tatra. Sedaj jo ima sin za pogone. Ne bo šla od hiše. Do 60m strelja iz gladke cevi enako kot kroglo.

  3. #23

    Privzeto

    Jaz jo imam v kal. 7×57R/12. Puško sem nabavil pred 6 leti saj so mi stari jagri govorili da je taka puška zelo primerna za pripravnika (brakiranje, univerzalnost puške...). Po eni strani je kratka, robustna (ni škode, če padeš oziroma imam precej bolj občutljive puške v omari), dovolj natančna, s šibrami sem pobral vsako lisico, ki mi je prišla, s kroglo sem lovil srnjad na čakanje in divje prašiče na pogonih.

    Ni mi ležal nekoliko trd sprožilec (samo na pogonih, na čakanju mi je bil v redu), varovalka na braniku sprožilca in pa dejstvo, da sem ponavadi na pogonih, ko je treba hitro reagirati, imel težave z ugašanjem varovalke ter izbiro pravega sprožilca, saj mi bolj ležijo puške z enim sprožilcem in varovalko na vratu kopita. Tudi na šibrovki imam samo en sprožilec in posledično sem tudi na kombinirki pritiskal na en sprožilec in čakal, da bo počila še druga cev. To je bila moja težava ne težava puške, kdor je navajen na dva sprožilca s tem ne bo imel težav.

    Zdaj, eni govorijo da je puška super, drugi jo odsvetujejo. Jaz se ne bom opredeljeval, da ne bom spet, kot ponavadi, dobil pod nos da delim kvazi nasvete.
    Vsak mora sam probat jagat s puško in videt ali mu leži ali ne.

    Ima pa moja gor na suhl montaži Zeiss 6×42, kar je zanimivo, saj kot je nekdo omenil, jih je malo z takšnimi daljnogledi, ponavadi so s 4×32. Puško bom po koncu lovne sezone najbrž prodal, ker jo za brakiranje več ne rabim, za čakanje pa imam dovolj drugega orožja.

  4. #24
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Ko je že govora o čeških kombinirkah me pa zanima kakšne so razlike med modeli ZH 204, 301, 304, 321, 324... Je katera boljša - slabša?

  5. #25

    Privzeto

    Moj ata ima CZ kombinirko 7x57R/12 in je dal narediti kopito po meri. Puška je resda težka, vendar lepo sede k licu. Jaz se je ne bi branil...

  6. #26

    Privzeto

    Pri nas je par starih jagrov, ki že celo življenje uporabljajo te puške, uplenili so pa z njimi toliko divjadi, da je jaz najbrž nikoli ne bom z vsem svojim modernim železjem. Ko jim pokažeš kako modernejšo puško se le smejejo in rečejo, stari čeh je zakon. Vse je odvisno od tega ali ti puška leži in odgovarja.

  7. #27

    Privzeto

    Seveda so jagali z njimi, saj drugih bokaric praktično ni bilo za dobiti. Boroveljske in suhove pa so bile pregrešno drage. In ko kupuješ puško, kupi dobro puško. Velika neumnost je mlademu lovcu dejati, za začetek bo, potem boš pa kaj drugega kupil. Bolje je enkrat dobro kupiti, pa imaš mir. Sedaj orožje res ni drago, ponudba je pa kar solidna.

  8. #28
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    jazbec brez zamere. Pri nas imajo lovci tudi suhlove in boroveljske bok-kombinirke. Na pristrelitvi in tudi na jagi pa jih češke in italijanske "nesejo" (verjetno niso krive puške ampak kaj drugega). Zato menim, da tudi te cenejše bokarice niso nič slabše od dragih in še zdaleč niso slab nakup. So pa grše za pogledat, to pa ja.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #29

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    ... Zato menim, da tudi te cenejše bokarice niso nič slabše od dragih in še zdaleč niso slab nakup. So pa grše za pogledat, to pa ja.
    Ne da niso nič slabše. So mnogo boljše, vsaj kar se natančnosti tiče.
    Vse prevečkrat vidim lastnike raznih Suhlov in Boroveljk kako jim plezajo zadetki zaradi segrevanja cevi po vsakem strelu. Moja čehinja pa je zadevala tri zaporedne strele v strogi center. In to brez naprožila.
    Edina napaka, ki me je motila, je bila teža. Zato sem presedlal na lahko kombinirko nemškega porekla kateri zaupam le prvi strel.
    Prodaja čehinje pa je bila ena mojih večjih napak! Bila je model 324. Z risano cevjo zgoraj. Menda je bilo to najboljše in da ostale z risano cevjo spodaj niso bile več tako hvaljene.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #30

    Privzeto

    Evo, sedaj veš vse. Za nekaj 100 evrov kupi češko kombinirko (obvezno stari tip, risana cev zgoraj) pa še denar ti bo ostal.

Stran 3 od 12 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •