Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 111

Tema: Kombinirka 12-7/65r ali 12-7/57r

  1. #11

    Privzeto

    Da ne bomo preveč zašli iz teme. Če si pri financah "bolj kratek" bo tudi taka bokarica (z menjalnimi cevni po možnosti) zadovolila osnovne potrebe.
    Se pa dobi marsikaj boljšega, seveda za nekaj več denarja.

  2. #12

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Alaojz, preberi še enkrat:

    "Pri nas vsi ki jih imajo pred strelom z kroglo vzamejo šrot ven, da ne odleti oboje hkrati"

    Če imaš naproženo, in prožiš kroglo se ne bi smele sprožit še šibre...
    Saj se nikoli ne sprožijo šibre.
    Sem prevečkrat videl kako lovec naproži in zakoči. Potem pa pride lisica. Ustreli šibre in gre še krogla. Obratno nikoli. Razen, če je kak domači mojster urejal lažje proženje.
    Je pa tudi varianta, da lovec v afektu povleče prvi sprožilec, ki je pri roki. In gredo šibre na parkljasto divjad. Seveda lovec ni nikoli kriv ampak puška.
    Last edited by alojz1; 8. December 2013 at 19:43.

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Mojih prvih 10 let lovskega staža sem lovil samo s staro češko bokarico 7X57R/12. Nikoli je ne bom prodal, ima določene lastnosti, ki jih pri drugih ni. Nese dobro, vedno je nesla. Kaliber je dober za vso divjad, tudi 4 jelene sem uplenil z njo, sicer pa precej prašičev, srnajdi, gamse, muflone....
    Puška je robustna in težka, kar pa mlademu lovcu ni problem, robustnost pride prav pri prebračanju po kakšnih grapah, sploh ko brakiraš.... Se ne zjokaš vsakič, ko padeš in puška poljubi tla.... Ne pa kot jaz včeraj, ko sem padel s Tikko, sem ves v strahu 5 minut puško obračal, gledal, kje sem kaj razbil, no saj nisem, ampak z mjim starim čehom bi bil bolj brez skrbi.
    S proženjem nisem nikoli imel težav, edino to se je enkrat zgodilo, kot je opisal Alojz, da je naprožena risana cev počila, ko je moj oče strelja lisico. Sam nikoli ne naprožim prej. V glavem, češko bokarico bi jaz čisto priporočal za novega lovca.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #14

    Privzeto

    Če ima stara češka bokarica originalno naprožilo, se sploh ne da sprožiti šiber, če je naprožena.

  5. #15

    Privzeto

    V ostalih rubrikah berem kakšne super puške imete, če je češka bokarica tako dobra, zakaj potem vse ostale, dražje...

  6. #16
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    V ostalih rubrikah berem kakšne super puške imete, če je češka bokarica tako dobra, zakaj potem vse ostale, dražje...
    Zelo dobro vprašanje!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    V ostalih rubrikah berem kakšne super puške imete, če je češka bokarica tako dobra, zakaj potem vse ostale, dražje...
    Jaz sem si karabin kupil predvsem zato, ker imam na bokarci 4X32 daljnogled, ki ga lahko zamenjam na isti montaži za pogone s piko. In v to montažo nisem hotel posegat in kupovat drugega daljnogleda, ki bi bil boljši za ponoči in daljše strele.Tako sem vzel repetirko in nanjo dal daljnogled, ki sem ga na čehu pogrešal. Pa karabin sem vzel tudi zato, ker z njim lahko poljubno dolgo nažigam po tarči, pri bokarcah pa vemo, da ti streli začnejo pleza, če streljaš v seriji. Na lovu pa to ne pride do izraza in ni težav.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #18
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Prve serije ZH kombiniranih pušk plezajo dosti manj kot kasnejše verzije. Zgoraj krogla spodaj šrot, premik (je na dol) ni omembe vreden po nekaj strelih. Kasnejše katere imajo risano cev spodaj pa plezajo na gor dokaj hitro.


    Zakaj pa ne kombinirka 7x57R/16 ali pa 7x65R/16 .
    16ka naj bi na dlje pobirala....
    Last edited by Ostrorogi; 8. December 2013 at 22:28.
    lp MAj

  9. #19

    Privzeto bokarica

    češka bokarica 7x57R/16 ali 12 je za mladega lovca začetnika odlična izbira.
    Za cca 800 EUR pa bo dobil odlično ohranjeno in z kvalitetno optiko /kahles, Swarowski, zeiss/

  10. #20

    Privzeto

    Takšnih bokaric z kvalitetnim daljnogledom povečave vsaj 6x je le za vzorec, razen če jih sam ne vidim med oglasi. Jih je pa več z starimi Zeissi, Vegami...z 4x povečavo. Pač, takrat se je z tem jagal.
    Za 800 evrov pa dobiš bistveno boljšo puško z bistveno boljšo optiko.

Stran 2 od 12 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •