Stran 11 od 12 PrvaPrva ... 789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 111

Tema: Kombinirka 12-7/65r ali 12-7/57r

  1. #101

    Privzeto

    Pri kombinirki več kot 2x v 99% primerov ne streljamo,tako da je debata o plezanju zadetkov brezvezveze. Pleza pa itak več ali manj vsaka kombinirka,ki ima lotane cevi. Ne vem zakaj delate tako znanost ven iz tega. Streljati s kombinirko več kot 3 strele brez ohlajanja pa puški ravno ne koristi.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #102

    Privzeto Kombinirka

    Kupil bi savage ali atlas kombinirko v cal. 22 magnum/20. Ali ima kdo od vas kake izkušnje z omenjeno kombinirko. Zanima me proženje in pa seveda natančnost.

  3. #103

    Privzeto

    Predvidevam, da samo za lisice in vrane. Jaz bi sicer raje 20 mag in malo močnejšo kroglo. Cena puške je ista. Boš pa videl, da ravno takrat pride kakšna divjad, ki jo z 22 mag ne smeš upleniti.
    Tudi cena streliva ni pravi argument. Količina pa je. Če boš veliko streljal tudi na tarčo je pa karabin mnogo boljša in cenejša varianta.
    Glede točnosti si pa ne delaj skrbi.

  4. #104

    Privzeto

    Ali si gledal rabljene in te je pritegnila cena?

  5. #105

    Privzeto

    Ja gledam rabljene na E-gun-u. Imel bi jo pa kot si napisal - za vrane eventualno lisico in pa za streljanje na tarčo.

  6. #106

    Privzeto

    Takšno kombinirko kupiš za vse življenje. Težko jo boš prodal. Zato tudi tako nizke cene.
    Jaz bi pogledal za 22lr ali 17 in to CZ. Prva ima poceni strelivo in se boš res nastreljal in natreniral. Drugo strelivo je cenovno v rangu 22wmr. Je pa kroglica manj občutljiva na veter pri večjih razdaljah. Obe pa smo že do potankosti obdelali tukaj.
    In, če znaš zadeti šiber enostavno ne rabiš.

  7. #107

    Privzeto

    Alojz pomagal si mi. Odločitev je padla - karabin 22 wmr.

  8. #108

    Privzeto

    Če bi jaz kupoval puško namensko za lisice, bi vzel kombinirko. Lisica velikokrat skoraj neslišno pride blizu preže. V tem primeru je strel na 10-15 m in pod velikim kotom navzdol. Precej sem jih tako pobral. Pri krogli se hitro zgodi, da zaradi bližine podstreliš. V takih primerih so šibre bistveno boljša izbira. Sem včasih imel češko ZH in sem čez daljnogled s šibrami vsako pobral.
    Last edited by Deerhunter; 28. December 2016 at 19:06.

  9. #109

    Privzeto

    Za lisice je bokarica zakon!

  10. #110

    Privzeto

    Osebno bi predlagal bokarico. Tudi 22 hornet je uporaben za lisico in vrano.

    Kot je omenil alojz, rado takrat kaj drugega pride (ponavadi pujs). No za tega pa idealka iz 12 poskrbi (če si ziher, da ni pujsov, imaš šrot in kroglico za lisico, če je opcija pujsov, je kroglica za lisico, idealka pa za pujsa)

Stran 11 od 12 PrvaPrva ... 789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •