Stran 9 od 12 PrvaPrva ... 56789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 111

Tema: Kombinirka 12-7/65r ali 12-7/57r

  1. #81
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Če boš streljal v razmiku minute tudi po 10 cm ...
    Drži, jo imam.Nese zelo dobro, plezanje je pa dejsvo, zatp je tudi nastreljevanje kar zahtevno. Veliko sem prelovil in uplenil z njo. Sedaj jo imam za pogone z montirano piko in pa za čakanje pozimi, ko pričakujem lisice ali pujse.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #82

    Privzeto

    Citat zlatorog je objavil: Pokaži objave
    Ali imaš ti tudi Tatro?
    Ne ima pa jo oče in sem z njo tudi začel loviti. Preizkus opraviš tako, da prvič pomeriš točno, drugič pod 4 (črn krog) tretjič pa tam ko pridejo noge v trup. Pri lovu to ni moteče, razen morda pri kakšnem pogonu na prašiče.

  3. #83
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Ne verjamem, da lahko puška tako hitro spleza da ne moreš opraviti preizkusa normalno. Ustreliš 3x v dveh minutah pa je zadeva rešena. Če pa med streli čakaš dlje (minuta ali več) in po strelu puške ne odpreš, da se cev hladi pa verjamem da pleza. Ali seveda pada. Odvisno kje je kaj.
    lp MAj

  4. #84

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Ne ima pa jo oče in sem z njo tudi začel loviti. Preizkus opraviš tako, da prvič pomeriš točno, drugič pod 4 (črn krog) tretjič pa tam ko pridejo noge v trup. Pri lovu to ni moteče, razen morda pri kakšnem pogonu na prašiče.
    teohafy hvala, drugače je pa puška že doma tako da bom čimprej sprobal. Kolega me je strašil da je pri parih tatrah videl da imajo "luft" v glavi, moja ga nima in me zanima kako je s tem. Lp
    V kraljestvu Zlatoroga

  5. #85

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	zadetki.jpg 
Views:	23 
Size:	108.6 KB 
ID:	16083

    Trije streli na nastrelitvi, streljano eden za drugim.(Sabatti master)

  6. #86
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Madona... kaj naj rečem...
    Če bi direkt po krogli še šibrno cev sprožil bi pomagalo :D
    lp MAj

  7. #87

    Privzeto

    jazbec, vidim da imaš 7x65r, moja puška je bila nastreljena na Norma vulkan 11g, sam bi preizkusil kaj cenejšega,zanima me katere naboje uporabljaš pa seveda cena in izkušnje iz prve roke...Lp
    V kraljestvu Zlatoroga

  8. #88

    Privzeto

    Tudi sam imam staro čehinjo v 7x65R. Identičen rezultat kot Jazbec sem na letošnjem preizkusu ustrelil sam. s to razliko, da sem streljal le prva 2 strela (center in črni krog, to je 4 na 12h).
    Last edited by Ahiles; 10. May 2016 at 19:34.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #89

    Privzeto

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    Tudi sam imam staro čehinjo v 7x65R. Identičen rezultat kot Jazbec sem na letošnjem preizkusu ustrelil sam. s to razliko, da sem streljal le prva 2 strela (center in črni krog, to je 4 na 12h).
    Ahiles, ali imaš tudi model 584 in kako si zadovoljen s puško ?
    V kraljestvu Zlatoroga

  10. #90

    Privzeto

    Izkušnje so zelo različne glede dvigovanja strelov.

    Jaz osebno nikoli nisem imel takšnih problemov, da mi je dvignilo tako hitro drugi strel, ponavadi se mi je večja nenatančnost za?ela dogajati po 5 strelu, ko sem puško moral ohladiti za več časa.
    Najboljše rezultare sem imel z merkel suhl, kjer so bila odstopanja zelo majhna. Blaser pa se ve, kao je rešil to vprašanje.

    Tudi če drugi strel malo pobegne više, največkrat to ni pomebno, saj kombinirka ni namenjena temu, da boš 5x ustrelil v eni minuti. Tudi v pogoni vemo, da je prvi strel najboljši, vsak naslednji pa slabši. To večinoma velja tudi za lovce, ki na pogonih uporabljajo polatomatsko orožje.

Stran 9 od 12 PrvaPrva ... 56789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •