Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Hpc s&b

  1. #1

    Privzeto Hpc s&b

    Imam risanico znamke Anschutz v kalibru 7x57. Pomagajte mi pri izbiri streliva. Rad bi kroglo, ki na srnjadi ne bi puščala velikih poškodb, bi pa bila primerna tudi za lov na divje prašiče in eventualno tudi jelenjad. Trenutno uporabljam češko kroglo HPC 10.2 grama, katero bi rad zamenjal.

  2. #2

    Privzeto

    Zakaj bi rad zamenjal kroglo?

  3. #3

    Privzeto

    Risanico posedujem kratek čas, tako da z njo oziroma z kroglo, ki jih imam še nekaj, nimam nobenih izkušenj. Ugotovil sem le da so zadetki grupirani - točni. Na Foromu pa sem prebral o tej krogli različna mnenja, večinoma jo odsvetujejo, češ, da divjad ne kljub korektnim zadetkom večinoma ne obleži v ognju, krogla pa povzroča tudi znatne poškodbe.

  4. #4

    Privzeto

    Risanico posedujem kratek čas, tako da z njo oziroma z kroglo, ki jih imam še nekaj, nimam nobenih izkušenj. Ugotovil sem le da so zadetki grupirani - točni. Na Foromu pa sem prebral o tej krogli različna mnenja, večinoma jo odsvetujejo, češ, da divjad kljub korektnim zadetkom večinoma ne obleži v ognju, krogla pa povzroča tudi znatne poškodbe.

  5. #5

    Privzeto

    Predvidevam, da sploh še nisi nič uplenil. Ne verjemi vse kar tu piše. Po par uplenjenih kosih boš bolj vedel kaj potrebuješ.
    Bolj kot krogla je pomemben zadetek. Na papirju praviš, da je. Sedaj pa še v živo. Boš sam ugotovil, da je tvoj zadnji stavek v protislovju. Hude poškodbe, divjad pa beži.

  6. #6

    Privzeto

    Karo40, strelivo preizkusi sam na divjadi in potem boš videl, če si sam zadovoljen. Meni je prijatelj vedno rekel, da moram sam v praksi s svojim orožjem in strelivom ugotoviti katero strelivo je dobro in katero ne, in da ti drugi ne morejo dati pravega odgovora.

  7. #7

    Privzeto

    Alojz1 in TaSi, vajina nasveta bom vsekakor upošteval in kroglo preiskusil tudi na divjadi. Risanico imam kratek čas, tako da sem jo preiskusil samo na tarči, lovim pa z drugim orožjem, katerega imam v lasti že dolga leta in njegove učinke poznam. Hotel sem le, da mi lovci, ki uporabljajo ali pa so uporabljali ta tip krogle povedo svoje izkušnje.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    V tem kalibru sem uporabljal RWS KS 8g samo na srnjadi. Če sem streljal mladiča na blizu je naredilo kar veliko luknjo (cca 8cm). Na srnjakih in srnah je izstopna rana bila velika za 2€ kovanec.

    Češki SP mi trosi po celi tarči, zato ga ne uporabljam.

    Za češki exergy sem prebral da divjad gre še zelo daleč.

    Trenutno uporabljam Geco TM 10,7g za vse.

    Tebi pride v poštev(glede na težo in energijo) Češki PTS, ki ga prodaja Varnost Varibor, Norma Oryx, Geco....

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •