Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Resasti jazbečar

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Resavc.... za mene one and only pes. Čudovito dela, ravno prav oster pa premišljen da jo ne faše. Je izredno zanesljiv, ter ne laja kar ta povprek. Če se oglasi ima za to zelo dober razlog. Če ni v hosti je pa tudi perfektni hišni pes - majhen, "ekonomičen", pa nima pretiranega izpadanje dlak. Aja pa še namesto pomičnega alarma ga lahko imaš - ga ni junaka da mi kaj vzame če to pes čuva.

    Slabe plati... malce bolj počasen pa tudi ne toliko vzdržliv (kratke tačke), treba ga je strižt če ne je kot omelo (to je tudi dobra plat če je v hiši), popolnoma neuporaben kadar zapade malo več snega. Zna biti kar malo preoster glede ostalih ljudi in živali - hitro ugrizne (vsaj moj). Če je kot krvosledec je premajhen za umitrit žival. Sesedje bojo počasi vendar zanesljivo pogrešali domače mačke sploh če je še kak pes pri hiši.

  2. #12

    Privzeto

    Kolega malo preveč si lastnosti tvojega resastega jazbečarja posplošil na celotno pasmo. Na krvni sledi srnjadi je odličen in prav lahko umiri ranjenega srnjaka ali srno. Če pa ga ne more, pa ga drži vse tako dolgo dokler ne pride vodnik in delo dokonča. Deset let let sem delal z jazbečarko po krvni sledi in vedno se je odlično odrezala ter dosegla tudi I. nagradni arzred. Njena uspešnost v delu po krbni sledi je bila preko 80%. To o striženju resastega jazbečarja pa slišim prvič. Da ga je potrebno redno česati seveda vem, oziroma še veliko bolje to ve moja žena, ki je za to redno skbela.
    Vse peo želim obema!

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    No ja trimat, ne strižt iz tistim glavnikom ko ima not klinco. Drugače pa za zaustavitev divjadi ja srnjad, kaj večjega pa ne.

  4. #14

    Privzeto

    Mislim, da z tem zaustavljanjem kar malo pretiravate. Eno leto sem imel več kot polovico iskanj z zadetkom v nogo. Tam je še bavarec počasen in predolgo traja. Vižla ga ujame v 50m.
    Jazbečar je res srčen. In prav je, da ga ima lastnik rad. Tudi kakšno srnjad, ki ne more bežati zadrži. Če pa je divjad mrtva pa med psi ni večjih razlik. Ali pa pri oblajavanju prašiča. Jazbečarja ne jemlje resno zato sploh ne beži.

  5. #15

    Privzeto

    "Bradonje" so pač "bradonje" . Imajo "stil", ki leze pod kožo.
    Letos na sejmu v Salzburgu se videl damo, lepo zrihtano v stilu lovke, nekakšen mix retro-moderno sexi stila (laično sujektivno gledanje seveda ), na vrvici pa mali "bradonja" (poznamo še srednjega;NLT, in velikega "bradonjo";NŽ).
    Res lepo za pogledat...ko je bilo že mimo sem se zvedal, da bi lahko mogoče poslikal
    ...tako je to. Če ne obstaja boljši motiv, potem pomaga samo sila ali prisila...pa sem ostal brez zanimive fotke . V kinologiji je zelo podobno, čeprav so novodobna "dognanja" malo drugačna. Eni bomo pač vedno za modrasi

    Dober pogled!

  6. #16
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto moj resasti jazbečar

    Click image for larger version. 

Name:	CAM00986.jpg 
Views:	450 
Size:	239.2 KB 
ID:	14579
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Zelo simpatičen.
    Uspešen lov vama želim.

  8. #18
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    o sej tud je. Mislim da se že vsem lisicam naokoli trese kožuh
    Je zelo divji kar se tiče lova, ko ga pa doma vidiš si misliš da ni nič iz njega ko se on greje pr špargetu
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  9. #19
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    včeraj mi je najprej dobil jelenov rog in ga oblajal, nato pa še jazbecaClick image for larger version. 

Name:	Fotografija0462.jpg 
Views:	627 
Size:	886.1 KB 
ID:	14737
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  10. #20

    Privzeto

    Ljubitelji jazbečarjev uživajte. Pa naj še kdo reče, da jazbečar ni inteligenten psiček. Ko ti zleze pod kožo, ka več ne spraviš ven. Ljubezen do groba!
    povezava: http://9gag.com/gag/anXVxMz

    Lep pozdrav vsem!

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •