Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Strelivo za 308win (mauser)

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Evo Mugo je na tekočem. Še jaz nisem vedel, da jih je toliko.
    Grom je pa pozabil. Ampak za 19€ škatla se našim trgovcem ne splača prodajati. V Avstriji pa.
    Tudi samih krogel za 8mm se ne dobi...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Za vse, ki vas zanima še bolj: http://www.huntingwithnonlead.org/bullet_types.html
    V povezavi je ameriška stran, zato opisujejo v glavnem krogle ameriških proizvajalcev.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #23

    Privzeto

    Hvala za napotek!!
    Glih sem se danes pogovarjal z enim "starim mackom" pa mi je svetoval doma polnjene LOSove krogle samo ki ne poznam nobenega ki bi mi jih nafilal a imam tulce enkrat izstreljene doma

  4. #24

    Privzeto

    Ampak za 19€ škatla se našim trgovcem ne splača prodajati.
    Nič čudnega, je lažje jamrat, al pa še bolje - lažje je nekaj dat v prodajo na stran, pol pa se naredit šutastga in ne poslat, ne odgovorit na maile itd.... Na žalost je to trenutno tudi edina spletna štarcuna ki prodaja LOSove krogle.

    Jagermeister, od serijskih nabojev ti priporočam da preizkusiš Federal Fusion naboje, ali pa si pošči proizvajalca (za kakšnega resnega prodajalca boš moral nekam čez mejo) ki proizvaja naboje z Nosler Accubond kroglo. Pa izberi si nekoliko težjo kroglo, sam imam najboljše izkušnje v veliko situacijah z 165 grs. kroglami.

    No enga prašiča sem celo zgrešil.........
    A da teb tud to rata :-D
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #25
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Evo Mugo je na tekočem. Še jaz nisem vedel, da jih je toliko.
    Grom je pa pozabil. Ampak za 19€ škatla se našim trgovcem ne splača prodajati. V Avstriji pa.
    Se dobijo tudi doma .

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    Hvala za napotek!!
    Glih sem se danes pogovarjal z enim "starim mackom" pa mi je svetoval doma polnjene LOSove krogle samo ki ne poznam nobenega ki bi mi jih nafilal a imam tulce enkrat izstreljene doma
    Z LOS-om za plečko bo šlo dalje kot z bellotom. Če ne boš najdu bolj strokovnega kandidata ti bom jaz naredil krogle.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Se strinjam, z Losom niti en kos divjadi zadet za pleče ni obležal v ognju!
    Poleg tega je vprašanje pri kaki hitrosti se še sploh odpre
    Drugače pa kolikor imam sam izkušenj, so najbolj brutalne krogle kar se tiče šok efekta:
    hornady sst, interlock
    sierra game king
    nosler accubond, ballistic tip

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Alojz1!
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Moram pa te opozoriti, da Jagermaister11 in Jagermaister ni isto, saj sam tega nisi opazil.
    Drugače pa jaz prašiče streljam v pleče in ni problemov z iskanjem.

  9. #29
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat jagermaister11 je objavil: Pokaži objave
    pozdravljeni
    vem da je dosti že napisanega na to temo, ampak bi vseeno rad povprašal o mnenju glede izbire prave gramaže za ta kaliber!
    in sicer zanima me katera vrsta in gramaža bi vila najbolj primerna zame za lov od srnjadi do prašiča in jelenjadi!??(mislim na serijsko municijo v trgovini)
    zanima me točnost(da ni raztrosa) ali težjo kroglo 11g+ ali lažjo ali trdo konico ali mehkejšo itd...
    ker do zdaj sem uporabljal S&B 9.7 SPCE pa so prašiči kar letali okoli in sem jih mogel iskati drugi dan s psom, pri strelu za pleče!!pa sem malo sit že tega šaranja po trnjih in robidah rad bi nabavil strelivo da pade v ognju(pri pravem zadetku seveda)!!
    mam pa 20" cev torej 50 ccm repetirko Mauser 308 win
    gledal sem namreč za naboj Fusion ali Geco Plus
    hvala vnaprej za odgovore!!
    Pozdravljen.
    Sam uporabljam Sako Superhamerhead 9,7g in sem do sedaj zelo zadovoljen. Streljal sem največ srnjad, nekaj tudi po prašičih (le iz preže, ne na pogonu). Še nobena žival mi ni šla več kot par metrov od nastrela. Pa tudi srnjadi razbija ne nevem kako.
    Skratka le v razmislek, ker te ne mislim "učiti".
    LZ
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #30

    Privzeto

    Velika razlika je pri strelu iz preže, ko se divjad pase in ni pod adrenalinom in pri strelu na pogonu, ko je precej verjeten zadetek, ki ni ravno idealen, divjad pa beži, je prestrašena, pod stresom in adrenalinom. Tam je lahko slika povsem drugačna. Tako se hitro zgodi, da divjad pri strelu iz preže pade v ognju, na pogonu je pa z enako kroglo povsem obratno.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •