Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Ruger American Rifle Compact

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zame velja obratno, na pogonih je lahko trši, na preži pa mora biti mehko proženje, zlasti za dolge strele .

  2. #12

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    ko zaradi pretrdega sprožilca cukneš, strel pa odleti. Pri čakanju, ko je čas za dobro pomerjen strel, pa to ne pride tako do izraza.
    Proženje je vzrok za večino zgrešenih strelov. Dober strel je možen le z dobro nastavljenim sprožilcem in pravilnem proženju (stiskanje).
    Zajec: Iz tvojega prispevka se vidi, da imaš popolnoma druga merila kot ostali. In daješ napotke katere ni moč razumeti, kaj šele pomagati. Med drugim si ugotovil, da le obstaja razlika med naprožilom in direktnim, ter da olje ne škodi. Naj te potolažim. Pri trdem sprožilcu tudi koristi nič.

  3. #13

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zame velja obratno, na pogonih je lahko trši, na preži pa mora biti mehko proženje, zlasti za dolge strele .
    Verjetno zato, ker na pogonih se tako in tako veliko fali.
    Kako pomembno je proženje se zavedajo v Blaserju. Še nisem slišal, da je komu pretrdo ali premehko. In dobro je, da nekateri pred komentiranjem vsaj poizkusite.
    Z prazno puško nameri v steno. In sproži. Opazuj le premik križa in bo vse jasno.
    Poznam pa tudi take, ki so trdili, da ne delajo napake. Takim sem pri streljanju jaz polnil puško. Dva strela, tretjič pa nisem dal naboja v cev. Posnemite z kamero pa mu pokažite "cukanje".

  4. #14

    Privzeto

    Da boste razumeli bom navedel primer pogoste napake.
    Zelo neugodna za proženje je stara češka bokarica. Debel in preveč položen ročaj, sprožilec je za marsikoga z majhno roko skoraj nedosegljiv za pravilno proženje. Poleg tega ima do varovalke malo prostora. Pa še trdo proženje.
    Marsikdo dodatno montira naprožilo. Če je dovolj mehko marsikateri strel uide, ko z prstom išče sprožilec. Zato ga nastavijo bolj trdo (in je vseeno, če ga ni).
    Pri modelu 502 se pokaže še ena napaka. Zaradi kratkih prstov marsikdo ne vleče za sprožilec ampak ga potiska v levo. Puška sproži, naboj pa velikokrat ne aktivira. In krivijo strelivo ali puško.
    Ja, ja saj vem. Tema je Ruger.
    Ta pa ima super sprožilec. Le navaditi se je treba nanj z "suhim " proženjem.
    Last edited by alojz1; 2. December 2013 at 10:25.

  5. #15

    Privzeto

    Ok, vsak najbolj zase ve ,je pa za pogone za mene vsekakor boljši direktni prožilec, kot prožilec na american ruger,ki je kot nekako naprožilo.Menim, da za umirjeno streljanje je vsekakor boljši prožilec od Rugerja. Blaser, pa nizko cenovne puške ni ravno za primerjati.

  6. #16

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Ok, vsak najbolj zase ve ,je pa za pogone za mene vsekakor boljši direktni prožilec, kot prožilec na american ruger,ki je kot nekako naprožilo.Menim, da za umirjeno streljanje je vsekakor boljši prožilec od Rugerja. Blaser, pa nizko cenovne puške ni ravno za primerjati.
    Po vrsti:
    Praviš, da vsak zase najbolje ve. Res je. In dela iste napake celo življenje, ker misli, da je najbolj pameten.
    Večini (meni tudi) je boljši dober direktni sprožilec. Za pogone, zalaz ali tarčo. Naprožilo pa sploh ne maram več odkar uporabljam direktnega. Naprožilo v neizkušenih rokah sproži veliko nepredvidenih strelov.
    Za Ruger sem pa napisal, da se ga je treba privadit. Z merjenjem in proženjem na prazno. Ko ga obvladaš je super.
    Blaser sem dal za primerjavo. Naj vsak proba in bo videl, kaj rabi. Potem lahko za svojo poceni puško kupi npr Tymney sprožilec (ali kakšnen drug) in bo videl, da se bodo rezultati naenkrat izboljšali.
    Last edited by alojz1; 2. December 2013 at 13:29.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Verjetno zato, ker na pogonih se tako in tako veliko fali.
    Kako pomembno je proženje se zavedajo v Blaserju. Še nisem slišal, da je komu pretrdo ali premehko. In dobro je, da nekateri pred komentiranjem vsaj poizkusite.
    Z prazno puško nameri v steno. In sproži. Opazuj le premik križa in bo vse jasno.
    Poznam pa tudi take, ki so trdili, da ne delajo napake. Takim sem pri streljanju jaz polnil puško. Dva strela, tretjič pa nisem dal naboja v cev. Posnemite z kamero pa mu pokažite "cukanje".
    Napisal sem, da je lahko TRŠE ne pa trdo, za pogone. Dokler sem imel karabin za pogone sem šnelal tudi na pogonu. Sprožilec na Brow. ima koleno, ko spremljam divjad pritisnem do " mrtve točke" in ko pride pravi trenutek prožim. Ne gre pa mi za jago s preže, ker sem navajem na direktno, mehko proženje.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ...za sprožilec ampak ga potiska v levo.Puška sproži, naboj pa velikokrat ne aktivira. In krivijo strelivo ali puško.
    Alojz z vsem spoštovanjem do tebe, je ta stavek zelo čuden.
    Namreč, ko igla prileti v netilko puška poči. Je čisto vseeno ali si petelina vlekel v levo ali desno. Kadar se igla sproži je buum.
    To je samo moje mnenje.

  9. #19

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Alojz z vsem spoštovanjem do tebe, je ta stavek zelo čuden.
    Namreč, ko igla prileti v netilko puška poči. Je čisto vseeno ali si petelina vlekel v levo ali desno. Kadar se igla sproži je buum.
    To je samo moje mnenje.
    Tvoje mnenje je brez vrednosti, če ne poznaš mehanizma tega modela puške. In, če nisi imel več kosov v rokah, lastniki pa trdili, da je strelivo zanič. In ga celo nazaj v trgovino nosili, puške pa k puškarju. Pa niso nič popravili.
    Ko sem jih naučil pravilno prožiti pa vsi naboji vžgejo.

  10. #20
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    za proženje pri modelu 502 ima alojz1 prav to sem videl junija ko je na strelišču z mojo puško (model 502) streljal kolega preprosto mu ni sprožila in je samo aktivirala naprožilo igla pa je ostala napeta. Po nekaj neuspelih poiskusih ko ni počilo sem poskusil sam in je počlo , potem pa sem videl kje je naredil napako in mu povedal kje je naredil napako no potem pa je tudi pri njem počl.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •