Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 28

Tema: Ruger American Rifle Compact

  1. #1

    Privzeto Ruger American Rifle Compact

    Kje v SLO bi se dalo kupit tole zadevo:
    Ruger American Rifle Compact repetirke, v kal. .308win in 18" cev
    http://www.ruger.com/products/americ...ct/models.html


    Hvala za odgovore.

    NA ZS!!!!

  2. #2

    Privzeto

    Tista, ki jo ti kupuješ je 4" daljša.

  3. #3

    Privzeto

    Ruger American Compact nima samo krajše cevi kot Ruger American (standard) pač pa tudi krajše kopito, kar pomeni, da je v osnovi namenjena za strelce manjše postave.

  4. #4

    Privzeto

    Kot pravi Deerhunter, američani jo kot darilo na veliko kupujejo svojim otrokom in strelcem nežnejšega spola.

  5. #5
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Če pa želiš samo krajšo cev in standardno kopito, bo pa najenostavneje, da kupiš običajni model in daš cev skrajšat, v Sloveniji je kar nekaj mojstrov, ki to znajo kvalitetno naredit. V kalibru 308 win boš relativno malo izgubil na hitrosti, pri 30-06 ali 270 win pa že občutno več, ampak predvidevam, da rabiš kratko puško za šarjenje po grmovju in strele od blizu, tako da ta izguba ni pomembna.
    Sicer pa Ruger že v osnovi ne nudi compact modela v teh dveh kalibrih, verjetno ravno zaradi tega.

  6. #6

    Privzeto

    Tudi sam bi imel nekaj poceni kratkega plastičnega izključno za brakiranje. Če bi Ruger American delali tudi z levim zaklepom, bi bila že moja, izbral bi kaliber 308win, ki ne rabi dolge cevi, cev pa bi mrtvohladno dal skrajšati na 51 cm , s čimer bi 106 cm dolgo puško skrajšal na 101 cm, kar je pa že super za zahteven teren in grmovje.

    Sem že gledal Savage Axis, ki pa ima levi zaklep in tudi plastično kopito, pa je ta šmentana puška tako dolga (111,5 cm), da bi jo s krajšanjem cevi za 5 cm spravil šele na originalno dolžino Ruger American.
    Last edited by Deerhunter; 1. December 2013 at 21:02.

  7. #7
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Savage Axis ima zelo trdo proženje, menda se ga tudi ne da zmehčati, razen če ti to naredi puškar z nekimi precej korenitimi posegi v prožilni mehanizem. Sem imel Savage Axis 223 v rokah, ko pa sem probal parkrat sprožit, je bilo trdo proženje kot pri kakšnem nepredelanem kalašniku.
    Imam že Savage 93R17 GV .17 HMR, ki je koštal skoraj 200€ manj kot Axis, pa ima accu trigger - mehko in tudi varno proženje. Ne vem, zakaj so na Axis serijo dali tako trd sprožilec.

  8. #8
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    In da ne bomo preveč offtopic:
    Imam tudi Ruger American 30-06, ki ima za ta cenovni razred zelo v redu sprožilec, na oko zgleda kot kopija accu triggerja, proženje sem si pa lahko sam naštelal po priloženih navodilih. Po mojem mnenju je to prava delovna puška za lov, priporočam.

  9. #9

    Privzeto

    Tudi sam imam savage axis v kal.308 pa je proženje čisto običajne trdote za direktni sprožilec je pa res, da je s naprožilom in direktnim prožilcem razlika. Tudi to ne drži, da je mehčanje sprožilca zahtevno,vendar je že v osnovi dovolj mehko,res pa da kakšna kaplica olja ne škodi.
    lp

  10. #10

    Privzeto

    Tudi pri direktnih sprožilcih je velika razlika, ni niti približno enako ali ima silo potega do sprožitve 2kg ali 750g... Te stvari še posebej pridejo do izraza pri instinktivnem streljanju, npr. pri pogonih, ko zaradi pretrdega sprožilca cukneš, strel pa odleti. Pri čakanju, ko je čas za dobro pomerjen strel, pa to ne pride tako do izraza.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •