Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 28 od 28

Tema: Ruger American Rifle Compact

  1. #21

    Privzeto

    Citat .300 je objavil: Pokaži objave
    in je samo aktivirala naprožilo igla pa je ostala napeta.
    Tudi ti se motiš. Igla je udarila, le premalo. Ta model ima kladivce ki udari po igli v obliki ploščice, ki drsi med dvema drugima. Če je pritisk na sprožilec od strani se ploščice stisnejo in torna sila upočasni udarec.
    Drugače pa je mehanizem vrhunski. Puška je lahko vedno napeta in vzmet ne oslabi kot pri nekaterih kovanih.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Zanimivo.

  3. #23

    Privzeto

    Sam nisem kakšna stara džomba v strelstvu, pa se mi z modelom 502 v 30 strelih še ni zgodilo kaj takega. Bom pozoren.

  4. #24

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Sam nisem kakšna stara džomba v strelstvu, pa se mi z modelom 502 v 30 strelih še ni zgodilo kaj takega. Bom pozoren.
    Saj to ni napaka v puški ampak je v strelcu. Očitno pravilno prožiš

  5. #25

    Privzeto

    Je pa res, kar si napisal glede položaja roke (dlani in prsti) pri čehinjah.
    Odkar sem videl Professional Success mi je jasno zakaj imajo na spletni strani zapisano, da imajo strelci dolgo časa natančne strele ali nekaj takega. Že samo položaj roke je res pravi. Navadna R8 je že dobra, ta je pa
    Čehinjam bom zvest dokler ne zberem dovolj denarja za prvega Nemca v moji omari.

  6. #26
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Alojz z vsem spoštovanjem do tebe, je ta stavek zelo čuden.
    Namreč, ko igla prileti v netilko puška poči. Je čisto vseeno ali si petelina vlekel v levo ali desno. Kadar se igla sproži je buum.
    To je samo moje mnenje.
    zakaj čuden?
    jaz sem videl pri českem karabinu ki se mu ni prožil zaradi pritiskanja petelina levo.proži se ne zaradi nepravilnega pritiska na petelina in slabega original naprožila.

  7. #27
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Ima kdo kakšno informacijo ali je puška vredna svojega denarja?

    Iščam namreč puško, katere mi ne bo škoda po grmovju nosit, primarno za iskanje divjadi in pa tudi kaki pogon na divje prašiče.

    Mogoče še podatek kako se puška obnese pri ostalih oblikah lova, natančnost, trpežnost sintetičnega kopita,....?

    Gre za kompakt izvedbo in kaliber .308 win.

  8. #28
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Veliko jagam s Compact izvedbo, resda v kalibru 223 Rem. Ampak, kar se tiče rokovanja in praktičnosti, mi je super, tako za zalaz kot čakanje na preži. Še nisem butnil s to kratko 18 colsko cevjo v zgornje deske ali v steber preže - s standard izvedbo, ki ima 22 colsko cev, pa že večkrat
    Ampak za mnoge ima Compact varianta prekratko kopito, vsekakor jo moraš pred nakupon vsaj v roke vzet.
    V kalibru 223 Rem je za to ceno super natančna, z mojimi polnitvami najbolj s kroglami LOS 52gr HT, Hornady V-max 50gr in Barnes TSX 55gr.
    Last edited by Robert91922; 12. July 2015 at 17:24.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •