Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Hpc s&b

  1. #1

    Privzeto Hpc s&b

    Zanima me kakšne imate izkušnje s to kroglo?

  2. #2

    Privzeto

    Če redko zadaneš je dobra. Razbija ko hudič.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Tako kot je rekel Alojz. Razbija!!!

    Zakaj razbija??? Zato ker se ob vsakem stiku z katerim kolim predmetom obrne in izstoka postrani zato trga. Preizkusil sem strele v tarčo, ki sem jo postavil za gost grm. Niti ena luknja ni bila obrogla ampak vse nekako podolgovate tidi do širine 4 cm. Krogla se ob stiku s telesom divjadi zasuka in pot skozi telo nadaljuje pod kotom zato trga!!

  4. #4
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če redko zadaneš je dobra. Razbija ko hudič.
    koliko kosov si uplenil s to kroglo da praviš kako trga? Sam sem uplenil s to kroglo v kalibru 7x64 nekaj kosov srnjadi in niti en ni mel velike luknje vsi zelo majhne ampak je pa res da noben ni padel na mestu!

  5. #5

    Privzeto

    Citat .300 je objavil: Pokaži objave
    niti en ni mel velike luknje vsi zelo majhne ampak je pa res da noben ni padel na mestu!
    Predvidevam, da z original naboji.
    Do sedaj sem se naučil, da imamo tule zelo različna merila za zadetke, poškodbe in krogle. Celo polnooplaščene krogle smo zamenjavali z monolitnimi. Zato sem glede poškodb zelo skeptičen. Še proizvajalec sam je napisal, da je votla konica zato, da povzroči čim hitrejšo ekspanzijo. Me pa čudi, da pri tebi divjad ni padla. Pa ne rečt, da je bil strel skozi rebra.

  6. #6
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    prav imaš z originalnimi naboji in vsi so imeli zadetke za pleče, najdalši je bil na cca 100m streljan, dolžina pobega pa nikoli ni bila daljša od cca. 80m, sedaj uporabljam v 7x64 hornady sst pa sem čist zadovoln, še solovcu sem ravno na 1.9. iskal srninega mladiča streljanega s to kroglo hpc v kalibru 8x57 zadet skozi rebra ampak malce nazaj je šel še slabih 150m na nastrelu je bila kri ter v smeri pobega še dobrih 50m potem pa nič več izhodna luknja je bila tudi zelo majhna.
    Last edited by .300; 30. November 2013 at 20:23.

  7. #7

    Privzeto

    Ne boš verjel, ta mesec ima form lov razprodajo pik in velikih začetnic! Lahko jih uporabiš kolikor hočeš

  8. #8

    Privzeto strelivo HPC

    Jagerboss je napisal, da se krogla ob zadetku obrne in vstopa postrani. Zadevo mi je pojasnil moj puškar: Jagerboss ima dotrajano cev, zato se mu to dogaja.

  9. #9

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    Jagerboss ima dotrajano cev, zato se mu to dogaja.
    A je tud reku naj k njemu prinese zamenjat?

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •