Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: 12. seja UO LZS

  1. #1

    Privzeto 12. seja UO LZS

    http://www.lovska-zveza.si/dokumenti...20UO%20LZS.pdf

    Prav smešni so tile vaši izvoljenci!
    Najprej se brihtajo o višini članarine in kriznih časih, nakar poudarijo, da mora biti lovski klobuk iz kunčje dlake in jih ne zanima, da je odvisno od modela tak klobuk od 10 do 40€ dražji od melanžirane impregnirane volne.
    Bi jim bilo treba vsem po vrsti kupiti izvedbo "slamnik", da se pokrivalo ne bo tepla s tistim kar pokriva!!!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #2
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Sicer me ne briga ampak bom glede klobuka napisal mnenje.
    Ne glede kdo gre za lovca ve da bo slej ko prej kupil lovski kroj. K temu kroju spada tudi lovski klobuk. Če je za kroj določena kvaliteta materijal-a naj bo še za klobuk. Ali so gasilci pisani? Možno razmišljanje je tudi takole naprimer "je 3k evrov za puško in ni 50 evrov za klobuk... "
    Če se gremo se pojdimo resno, in resno nas bodo jemali. Moje mnenje.
    lp MAj

  3. #3

    Privzeto

    Kdaj se bo ta gospoda začela ukvarjati še s kom drugim razen sama s sabo?

  4. #4
    Član od
    Jun 2010
    Prispevki
    298

    Privzeto zoran 26

    ljudje božji,pglejte lovce izpred 100 let,zanime klobuke imajo.pa so bii jagri.In sedaj o kunčji koži.Nič več jagra ne bo pod njo.Zadeva je za protikorupcijsko komisijo,ker je za tem gotovo kakšen lobi,za firmo,ki bo to izdelovala.
    Lovci pamet pod kobukom ne bo škodila.

  5. #5

    Privzeto

    Bravo Zoran, se strinjam.

    Ostrorogi, klobuk iz kunčje dlake ali iz volne je enake barve in enakega kroja, če gre za isti model.
    Tisti, ki da 3k€ za puško, bo verjetno kupil tistega iz kunčje dlake ali še raje kakšnega iz dojčlanda, da mu bo bolj "pasal" zrave flinte.
    Tisti, ki si komaj lahko privošči rabljeno bokarico za 400€, bo pa težje dal 40€ več za klobuk istega kroja. In tudi ti so naši lovski tovariši.
    Sicer pa je tudi ta uniforma ena navadna kozlarija. Ne rečem, da naj jo nosijo predstavniki lovcev in lovci na svečanih dogodkih. Sicer pa je čisto nič ne rabimo in je le za molje futrat v omari in tako nepotreben strošek, kar v današnjih časih ni brez veze.
    Pametneje je kupiti dobre čevlje!

    Zgodba je pa zanimiva predvsem, ker prevzvišeni tako vehementno farbajo lovce z nekimi znižanjem ?lanarine.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ostrorogi, klobuk iz kunčje dlake ali iz volne je enake barve in enakega kroja, če gre za isti model.
    Tisti, ki da 3k€ za puško, bo verjetno kupil tistega iz kunčje dlake ali še raje kakšnega iz dojčlanda, da mu bo bolj "pasal" zrave flinte.
    Tisti, ki si komaj lahko privošči rabljeno bokarico za 400€, bo pa težje dal 40€ več za klobuk istega kroja. In tudi ti so naši lovski tovariši.

    Volna 49 Evrov
    Kunčja d. 59 Evrov

    Ne mi rečt da je razlika v ceni tako velika, da jaz ki imam 40 let staro bokarco ZH124 vredno pomoje kakih 300 Evrov ne morem kupit klobuka iz kunčje dlake. Sicer ne kadim več, ampak pomoje je to ene 3 škatle cigaret razlike. Se da pa dražji klobuk dobit za ceno volnenega...
    Res je samo to, da z polno ritjo je lahko srat pa klobasat. Povsod so izjeme katere bi komot hodile pošlihtane okrog pa niso in ne hodijo iz svojih ideoloških prepričanj. Pa brez zamere.
    lp MAj

  7. #7

    Privzeto

    Ostrorogi, meni ustreza model jelen, ki ima v volneni izvedbi isto ceno kot tvoj predlog. Jelen melanž
    V izvedki kunčje dlake pa je kot sem napisal. Jelen kunčja dlaka

    Menda dopuščaš vsaj to malo svobode pri izbiri. Če ne, predlagaj na LZS da še to točneje določijo in naj zraven napišejo še smer neba v katero mora biti vedno obrnjen.

    In ja, res je, nekateri iz "ideoloških" prepričanj ne maramo uniform. Jaz recimo si jo oblečem za razstavo lovskih psov, ker te štirinožne lovske tovariše spoštujem. Za večino drugih lovskih dogodkov pa je ne oblečem, ker je malo Lovcev, do katerih čutim spoštovanje, predvsem med funkcionarji.
    In to ravno zaradi takih diktatorskih prijemov. Tale z uniformo je še eden nedolžnejših.

    "Obleka dela človeka" je pa itak eden od najbolj kretenskih rekov, ki ga upoštevajo tisti, ki človeka niso sposobni oceniti po njegovem delu in srcu!

    Kaj ima pri tem polna rit in klobase, mi pa ni najbolj jasno.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #8

    Privzeto

    Citat Lectograjski je objavil: Pokaži objave
    Kdaj se bo ta gospoda začela ukvarjati še s kom drugim razen sama s sabo?
    Ko bodo zbrcani iz položajev in nič prej!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #9
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    A se klobuka sploh da ločit?

  10. #10
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Sršen, falil si bistvo tega kar sem napisal. In pa, pretiravaš takoj ko se nekdo ne strinja z tvojim mišljenjem... Končajva.
    lp MAj

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •