Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
Sršen, falil si bistvo tega kar sem napisal. In pa, pretiravaš takoj ko se nekdo ne strinja z tvojim mišljenjem... Končajva.
Ne vem če ravno pretiravam. Je pa res, da sem pri funkcionarjih natančen, zaradi mene lahko rečeš pikolovski.
Mogoče sem bistvo falil, a tako sem ga razumel.

Sem pa zelo prepričan, da je dandanašnji povsem nepomembno kakšno oblačilo nosi lovec. Pomembna so njegova ravnanja in znanja. Oblačila bo sam izbiral po svojih zmožnostih, okusu in praktičnosti.

In če pogledava zadeve še iz ene strani, kje je moralna pravica vodstva LZS, da predpisuje nošnjo, če pa se predsednik LZS udeležuje visokih sestankov v civilni obleki, podpredsednik pa uporablja obleko, ki še zdaleč ni po omenjenih "standardih". Pa da ne bo pomote, meni je ravno ta všeč, ker je primerna tudi za vsakodnevno rabo.

Sicer je pa tako, da uporabe uniforme ne more nihče zaukazati. Drugo je omejeno gledanje na nekoga, ki ne želi biti ovca v čredi, a o tem ne bi sedaj.

Sprevračanje etičnega kodeksa v kazenski zakonik in vsiljevanje praktično obveznega lovskega kroja (že novim lovcem za podelitev spričeval ga vsiljujejo) in s tem povezanega stroška je poleg ostalega pot v avtokratsko vodenje, ki se vedno bolj kaže v naši organizaciji.

Preden končam, le še ponovim bistvo mojega protesta, katerega pa po mojem ti nisi absorbiral:

Nasprotje funkcionarjev, ki se enkrat delajo angelčke in dobrotnike in razglašajo potrebo po zmanjšanju članarine, spomni se lanske zgodbe okoli 5€, po drugi strani pa brez potrebe predpisujejo dražji material tam kjer ni treba. Temu jaz pravim licemerstvo in se kar dostikrat kaže pri teh "naših" funkcionarjih.

No Ostrorogi, mogoče pretiravam, zamerim pa ne. Saj zato smo tu, da debatiramo, kajne? Tudi tebi en