Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: strelivo 30-06 RWS ID Classic 150gr

  1. #1
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto strelivo 30-06 RWS ID Classic 150gr

    Zanima me, če je kdo že kaj uplenil s strelivom 30-06 RWS ID-Classic 150gr (9,7g) in kako se obnese glede padanja v ognju, krvne sledi in izgube mesa/podplutb. Dobil sem ga nekaj kosov, točka zadetka je v redu glede na ostalo strelivo, ki ga uporabljam, rad pa bi še kaj zvedel iz vaših izkušenj.
    Po tovarniških podatkih je kar razantno, 910m/s 4016 J.
    Last edited by Robert91922; 13. November 2013 at 20:18.

  2. #2

    Privzeto

    Robert spet vprašanje kot že večkrat prej. Zanimivo bi bilo vedeti koliko krogel je možno dobiti pri nas. Razlikujejo se le po teži in z tem pogojeni kinetični energiji. Ampak za srnjad (ID Clasic je namenjena srednji divjadi) ga ni mojstra, ki bi ločil zadetek z to kroglo od npr. bistveno cenenše Geco plus.
    Malo razlike je le pri monolitnih kroglah. Pri vseh pa je pomembno zadeti na pravo mesto.
    Meno osebno ni všeč le stara češka SPCE. To pa zato, ker sem opravil veliko kontrol strelov, ko so lovci trdili kako so zgrešili. Divjad pa je ležala z kroglo v trupu v krogu 200m. Res pa je, da je bila ta krogla tudi največkrat uporabljena.
    Pri vseh drugih pa je učinek več ali manj podoben. Vsaj pri srnjadi.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    To kroglo poznam iz izkušenj v dveh hitrostih v kalibru 7mm. Izkušnje imam z 11,5g težko, ki v kal 7X57R dosega majhno hitrost,to je 750m/s in se mi dobro obnese na vsej divjadi, srnjadi ne trga in ne dela skoraj nič potplutb.
    Poznam jo tudi v veliki hitrosti v kal 7mm RM v isti gramaži, hitrost pa je 890m/s. Divjad pada v ognju, poškodbe pa so velike, kot s kakšno SP kroglo pri tej hitrosti.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #4

    Privzeto

    Meni je s tem strelivom v kal. 30-06 srnjad padala v ognju, poškodbe pa so bile minimalne, v primerjavi z Norma Oryx v istem kal. res minimalne. Pri divjih prašičih pa se mi je ta krogla zdela prelahka. Noben od pujsev, ki sem jih streljal, ni padel v ognju, niti pri šolskem strelu. Še najbolj me je motilo, da niti zadetka niso nakazali.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •