Stran 29 od 29 PrvaPrva ... 192526272829
Rezultati 281 do 283 od 283

Tema: Igrice KZS

  1. #281

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    ... Zakaj takšno delo psa ni tretirano kot preiskus (ne tekma, ker tekmujejo prvenstveno športniki) za pse v lovu na divje prašiče za vse pasme? Kje so tukaj prepeličarji, ptičarji...? Bomo sedaj vsak po svoje klatili?
    Ali je delo na divje prašiče tako različno od pasemske do pasemske skupine?
    Kaj pa preizkus, ki ga je organiziralo DLP? .... v nasledjem tednu pa že tekmujemo
    Ne tekme?
    No ja, potem bi se lahko vprašali tudi zakaj imajo lovci strelci tekme. Zakaj ne samo preizkus risanic ipd.

    Ostalo je pa verjetno bolj stvar zmožnosti organizacije, namenov.
    O enotnem preizkusu se strinjam in se ujema z mojim prepričanjem, da bi morali biti preizkusi odvisni le od tega za kakšno delo se naj bi uporabljalo psa, ne pa od pasme.
    Bi bil pa verjetno prevelik logistični zalogaj, če bi se iz vsake pasemske grupe prijavilo po kakšnih 10 psov.
    Pa nekdo bi se mogel tega lotiti, tu so v delo in težave zagrizli zgolj ljudje v dveh vzrejnih komisijah. Če bi bilo na državni ravni bi pa moral to početi nekdo, ki ureja kinološko zadeve na državni ravni. LZS z razpisom ali kakorkoli že.
    A dokler so zaposleni s špetirji, kaj takega verjetno ni pričakovati?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #282

    Privzeto

    Preizkušnje lovskih psov naj vsak vodnik preizkusi na kakršni koli preizkušnji na divjad katero ima namen lovit, saj vidimo, da se v srednjegorskih loviščih zastopani in največ se lovi divje prešiče, lisice sem in tja še kak zajec, zato zagovarjam in se zavzemam, da lahko loviš s psom za katero imaš narejeno preizkušnje, za vzrejo psov naj lastnik naredi še preizkušnjo za pasemsko skupino.
    V nižinskih loviščih naj opravi vsak pes kater ima namen lovit malo divjad in vodno divjad obvezno preizkušnjo tudi v ptinašanju pernate in dlakaste divjadi, nekateri že razmišljate v tej smeri!

  3. #283

    Privzeto

    Seveda je težko interaktivno zaznati razmišljanje nekoga.
    Kaj spoh je cilj "vzdigovanja" lovske kinologije? Za "stroko" ne vem prav točno, upravičeno, ampak mene prav nič ne zanima stevilo lovskih psov. Me pa zanimimajo dobri lovski psi. Raje lovim z dvema dobrima kot z desetimi slabimi. Lovski pes se začne z vzrejo in poleg I/I bi lahko v rodovnike vpisali še kaj drugega (saj se tudi že sedaj nekaj). Tako bo lahko kupec že v štartu izbiral možni potencial glede na svoje potrebe, itd. Je pa za to potreben podučen in zahteven kupec, ki bo znal rodovnik tudi prebrati ... seveda mora pa v njem tudi kaj pisati.
    Pa če se še malo vrnem k tekmovanju na divje prašiče. Ali je to sploh lahko tekmovanje? Saj divji prašič le ni zajec in je lahko delo na njega precej drugačno. Saj tudi na filmu to lahko vsak opazi. Pa še iz obore. V praksi največkrat ne bo prašič skupaj s psom "ovce pasel".
    Seveda ne poznam pravilnika (mislim, da ga tudi udeleženci prej niso) ampak z mojega vidika bi čisto zadovoljeval preizkus recimo dela (oblajevanje, ostrost ... ne vem točno kako bi se izrazil) na divjega prašiča; opravil, ni opravil! Predvsem iz vzrejnega vidika; da se preizkus vpiše tudi v rodovnik in s tem potrdi psa še v eni "spretnosti", kakor tudi omogoči transparetnost v vzreji.
    Ali ga bo opravil tudi vodnik, ki ni vzreditelj mi je čisto vseeno. On se največkrat ubada z lovom in kdaj ne rabi manifestacije, da bi se njegov pes tam potrjeval. Zadosti mu je praksa, lov! Če pa se hoče preizkušati in tekmovati pa tudi ni nič narobe s takšnimi druženji.
    Mogoče bo sedaj tudi Sršen bolje razumel razliko med strelskimi in pasjimi preizkušnjami, tekmami oz. od kje izhaja moje laično razmišljanje.
    Lovcem pa omogočiti tak pravilnik o tralala, v katerem bomo izhajali iz lova, prakse in ne iz vzreje, pasme. Na zalost imamo takšnega, diskriminatornega, kjer se ne ve kdo pije in kdo plača, kaj je vzreja, kaj je delo.
    ... ampak s tem se ubada stroka in ne laiki, zato izvolite še eno novo leto

    Dober pogled!
    Last edited by pidog; 20. December 2014 at 06:00.

Stran 29 od 29 PrvaPrva ... 192526272829

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •