Stran 2 od 29 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 283

Tema: Igrice KZS

  1. #11

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    Pozdrav!
    No pa smo zopet pri sodnikih???
    Poglejte si v priloženimi dokumenti te mlade sodnike. Predsednik komisije za lovsko kinologijo:
    - opravil izpit po krvni sledi z svojim psom ??? - dokazano z lažjo,
    - opravil izpit za inštruktorja / gospa je podala izjavo, da sta g.A.Strajnar in g.Praznik izjavila da ga ni opravil/,
    - opravil izpit za delo goničev / čeprav še ni izšolal enega goniča /,
    Za vse navedbe imajo odgovorne inštituceje tako na KZS-u, kakor tudi na LZS, pisne dokumente, vendar se delajo neumne, da se to njih ne tiče - koga se potem to tiče ???
    In nato se sprašujemo o sodnikih, kdo jim to omogo?i, no mogoče mi ???, ki dopuščamo takšna ravnanja posameznikov. No ko o tem spregovoriš in zahtevaš podatke ti gospod B.Kavčič / predsednik KZS-a in UO KZS-a/, odvzame licenco o sodelovanju.
    Žal tako je delala KZS zadnja leta.
    Rusevec vse imas prav, edino doticni sodnik je opravil po pogoje za sodnika krvosledcev.
    Se pa popolnoma strinjam z vsemi drugimi napisanimi dejstvi. Vsi ki smo karkoli opozorili o nepravilnostih smo bili ob licenco.Vendar zgoraj omenjeni primer ni osamljen med lovskimi sodniki! LZS bi morala ukrepati, ker nav sezadnje omenjeni sodniki, kateri niso zadostili pogojev za sodnika, sodijo nase lovske pse.Vendar kako? Upam,da bo sedaj prisla cistka na KZS in da se bo sodnikom,kateri so neupraviceno prisli do nazivov,jim tudi jih odvzeli. Primer, kjer se je dokazalo, da ne bi smel postati sodnik je KSV samo opozorila predsednik za solanje Vidica da naj v bodoce bo bolj pozoren. Mislim,da odgovorni, kateri prepustijo ljudi k izpitu in slednji nimajo pogojev, bi morali za to strogo odgovarjati! Ceprav se bojim, da bo kot pravi pregovor vrana vrani ne izkljuje oci.

  2. #12

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Dokler ne bodo v kinologiji enakopravno zastopani sodniki, vzteditelji in vodniki bo tako. To pa nebo nikoli.
    Enakopravnosti ne more biti, ker stroka je le stroka.Lahko pa je plodno sodelovanje.

  3. #13

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Enakopravnosti ne more biti, ker stroka je le stroka.Lahko pa je plodno sodelovanje.
    Vodniki in vzreditelji so le vir financ za KZ. Od vsega ostalega so (smo) odrinjeni. Sprejeti moramo vsako novost, ki jo določijo sodniki (čipiranje IN tetoviranje, prepoved kupiranja repov, dvakratni obisk referenta pri ogledu legla in v prihodnje še DNK kontrola za vsakega mladiča itd,itd.) Če bo šlo tako naprej bodo stroški za vzreditelje kmalu presegli vrednost legla.
    Mimogrede. Tudi slikanje kolkov ni garant, da potomec ne bo imel displazije.
    Važno, da se plača. Kupec pa vseeno nima garancije.

  4. #14

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vodniki in vzreditelji so le vir financ za KZ. Od vsega ostalega so (smo) odrinjeni. Sprejeti moramo vsako novost, ki jo določijo sodniki (čipiranje IN tetoviranje, prepoved kupiranja repov, dvakratni obisk referenta pri ogledu legla in v prihodnje še DNK kontrola za vsakega mladiča itd,itd.) Če bo šlo tako naprej bodo stroški za vzreditelje kmalu presegli vrednost legla.
    Mimogrede. Tudi slikanje kolkov ni garant, da potomec ne bo imel displazije.
    Važno, da se plača. Kupec pa vseeno nima garancije.
    Za vse zgoraj našteto je nuja, da postane lovska kinologija avtonomna in bodo stroški mnogo cenejši. Samo potrebna je podpora in ne razdiraštvo.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    25

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Rusevec vse imas prav, edino doticni sodnik je opravil po pogoje za sodnika krvosledcev.
    Se pa popolnoma strinjam z vsemi drugimi napisanimi dejstvi. Vsi ki smo karkoli opozorili o nepravilnostih smo bili ob licenco.Vendar zgoraj omenjeni primer ni osamljen med lovskimi sodniki! LZS bi morala ukrepati, ker nav sezadnje omenjeni sodniki, kateri niso zadostili pogojev za sodnika, sodijo nase lovske pse.Vendar kako? Upam,da bo sedaj prisla cistka na KZS in da se bo sodnikom,kateri so neupraviceno prisli do nazivov,jim tudi jih odvzeli. Primer, kjer se je dokazalo, da ne bi smel postati sodnik je KSV samo opozorila predsednik za solanje Vidica da naj v bodoce bo bolj pozoren. Mislim,da odgovorni, kateri prepustijo ljudi k izpitu in slednji nimajo pogojev, bi morali za to strogo odgovarjati! Ceprav se bojim, da bo kot pravi pregovor vrana vrani ne izkljuje oci.
    Black ali si ti imel pogoje? Kdo ti je napisal priporočilo, ki ga v lastnem LKD nisi dobil. Kaj je v konkretnem priporočilu resničnega?

    lp
    Brane

  6. #16

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Za vse zgoraj našteto je nuja, da postane lovska kinologija avtonomna in bodo stroški mnogo cenejši. Samo potrebna je podpora in ne razdiraštvo.
    Ne predstavljam si avtonomne lovske kinologije. Sistem to onemogoča. Le poštene sodnike rabimo. Take, ki znajo, vodnikom svetujejo, pomagajo in nimajo pri tem svojih interesov.

  7. #17

    Privzeto

    Brane,
    ce me spomin ne vara,si ga pripravil ti kot tajnik LKD Posavje, kjer sem bil aktiven clan. Imam ga v arhivu in sem ga sedaj ponovno prebral. V njem ni nobene neresnice in ga lahko mirne vesti objavim. Ce mi ga ne bi ti napisal, verjemi, da bi mi ga v LKD Ljubljana, vendar me niso takrat dobro poznali, ker sem bil clan sele pol leta. Sem pa zato imel glavni pogoj izpolnjen in to je najmanj II.n.r.na Drzavni tekmi.Da za sodnika za jamarje, pa dobro ves kolikokrat sem sodeloval na D.T.
    Brez skrbi, pri meni ne bodo nasli nicesar,ker so se vedno teb

  8. #18

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne predstavljam si avtonomne lovske kinologije. Sistem to onemogoča. Le poštene sodnike rabimo. Take, ki znajo, vodnikom svetujejo, pomagajo in nimajo pri tem svojih interesov.
    Ne vem zakaj sistem tega ne bi omogočal. Še kako omogoča!
    Krovna organizacija je KZS, lovska in športna je ločena, kar pomeni da smo edino povezani glede FCI. Vse ostalo smo lovci kinologi od svojega Statuta, šolanja...
    Pred mnogimi leti, ko je bila lovska kinologija rojena, bi takrat prišli vzreditelja štirikrat ceneje lovski rodovniki. Še in še bi ti našteval, vendar ko si tako dolgo vodnik, mar ne veš kaj se je pred mnogimi leti dogajalo?
    Lepo pa si napisal, da rabimo poštene sodnike. Sprašujem te, bi ti naredil čistko med sodniki, za katere se sumi, da so neupravičeno pridobili naziv?

  9. #19

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Brane,
    ce me spomin ne vara,si ga pripravil ti kot tajnik LKD Posavje, kjer sem bil aktiven clan. Imam ga v arhivu in sem ga sedaj ponovno prebral. V njem ni nobene neresnice in ga lahko mirne vesti objavim. Ce mi ga ne bi ti napisal, verjemi, da bi mi ga v LKD Ljubljana, vendar me niso takrat dobro poznali, ker sem bil clan sele pol leta. Sem pa zato imel glavni pogoj izpolnjen in to je najmanj II.n.r.na Drzavni tekmi.Da za sodnika za jamarje, pa dobro ves kolikokrat sem sodeloval na D.T.
    Brez skrbi, pri meni ne bodo nasli nicesar.
    Se opravičujem za pravopisne napake, ker sem pisal iz mobilnika. Branko T., vse kar si napislal v priporočilu za mene je do zadnje pike resnično. Glede pogojev za krvosledce sem do takrat imel s stirimi psi opravljeno državno tekmo in vse s I.n.r.

  10. #20

    Privzeto

    Še eno misel za vse tiste, kateri nočete ali ne morete razumeti avtonomije lovske kinologije!
    citiram vam stavek iz knjige NOB na Slovenskem , ki ga je izrekel heroj Janko Premrl Vojko preden je umrl.....tovariši...samo če bomo složni bomo zmagali.........

    Spoštovani lovski kolegi ......odgovor ni potreben.

Stran 2 od 29 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •