Stran 19 od 29 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 283

Tema: Igrice KZS

  1. #181

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    Z KZS smo 2011 podpisali sporazum o sodelovanju v duhu katerega je bila ustanovljena tudi mešana delovna skupina, ki si prizadeva za izboljšanje stanja v lovski kinologiji.

    ... pravilnika o uporabi lovskih psov še zmeraj ni, je pa kakšen nov CAC, ki pa tudi, po pisanju "strokovnih članov", ne pripomorejo k popularizaciji lovske kinologije
    Sami ne znamo, drugi ne bodo dajali roke v ogenj... jast sem še za eno komisijo oz. komisijo, komisije. Probat nigreh
    Je pa res, da je problem v lovski kinologiji in ne pri športnikih, vsaj v veliiiki meri!!!

    ...pa naj administrator se "smajlija" za bruhat zrihta in to takšnega da kozla v velikem loku.

    Dober pogled!

  2. #182
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam. S tem da veliko mero "zaslug" za to pripisujem ravno temu, da se lovski kinologi ne morete uskladiti med seboj.
    Dokler ne boste sposobni pozabiti osebnih zamer in vaših malenkostnih prčklarij ter stopiti skupaj ko je treba, toliko časa nas ne farbajte, da se borite za lovsko kinologijo.
    Farbate nas in sebe! In tu ne izpuščam prav nobenega od vas lovsko kinoloških funkcionarjev. Ne vse, nekaj vas pa le poznam in še nihče mi ni rekel, da bi bilo treba zdrahe odriniti na stran. Vedno se samo zaletavate kaj je oni naredil in kaj ni ta naredil, kaj je tretji nepošteno dobil ipd.
    Slabše ko otroci v vrtcu!
    Nikakor ne morem mimo tega napisanega, pa čeprav se z nekim delom strinjam, z nekim pa niti ne. UO KZS je nedavno ugotovil, da predsednik KZS v suspenzu ne more podeljevati nazaj licence, ker nobena ni tako hudo nujna zadeva. Torej g. Šumak ni zakonito nazaj pridobil licence in moralo bi se razveljaviti vsa njegova sojenja, pa čeprav bo šlo še največ v škodo psov. Zanima me, kaj se bo zgodilo, ko bodo ugotovili, da vsaj 25 sodnikov (celo tudi v UO KZS),ni imelo pogojev da postanejo sodniki, pa so to vendarle postali. Razveljavitev vsega narejenega je nezaslišanost in največji škandal v zgodovini Slovenske kinologije. Mimo tega res ne moreš. Pošteno do psov, vodnikov in vzrediteljev bi bilo, da se zadeve pošlihtajo, sankcionirajo in da se vzpostavi nek red. To bi se lahko naredilo s pomočjo spletnih aplikacij, ki bi pokazale kdo kaj ima in kdo kaj nima. Zaenkrat očitno nekdo namerno vzdržuje kaos.

  3. #183

    Privzeto

    Res je,da se govori, da vec kot dvajset sodnikov za delo,nima pri dolocenih vrstah dela pogojev, da so sploh sli na izpit. Slisati je,da je mogla sodnica, katera hoce, da se vse svinarije raziscejo, podpisat listino,da eno leto se nicesar v tej smeri naredi. Ne vem, zakaj se v nasi drzavi to podpira, da nekateri,kateri so prisli z goljufanjem, poneverjanjem itd.na koncu so se nagrajeni.Vse se bi pometalo pod preprogo,vam vodnikom pa bi nekdo ocenjeval psa, katere pasme se nikoli ni imel, kaj sele z njim dosegel pogoje. Zdaj ste na vrsti vodniki in zahtevajte kdo so ti sodniki,kateri nimajo pogojev. Kajti,ce vam ne bo nekoc priznana dosezena preizkusnja,ker sodnik ne bi smel biti sodnik bo hudo.

  4. #184

    Privzeto

    Tole pa meni ne gre v lajšto.

    Po eni strani je kritiziranje, da sodijo sodniki, ki imajo določeno pasmo ali jo celo vzrejejo in da je to narobe, ker naj bi bili pristranski, ker forsirajo pse svoje vzreje.
    Po drugi strani je kritika, ker psi nimajo psa določene pasme.

    Treba se bo odločiti, kaj je narobe eno ali drugo. Po mojem ne eno, ne drugo!

    To da "se govori", tudi ne razrešuje ničesar. Govri se marsikaj, tudi da sosedov pob ni Francelnov, temveč Poldetov iz druge vasi

    Če se pa je kaj podpisalo, je dokazljivo in je treba videti in ne "govori se".

    Trditev, da kakšna preizkušnja ne bo veljala, ker ..... kaj že? .... se bo ugotovilo, da sodniki niso imeli pogojev? Za to trditev bi potreboval osnovo in dokaze, da bi se okoli nje sploh začel karkoli spraševati! Ni to kar tako enostavno! Trditev mora biti osnovana na kakšnem členu kakšnega kinološkega akta. To želim videti!

    In ne ni na nas vodnikih. Na nas je, da vodimo svoje pse po najboljši moči. Šmorn, ki ga med seboj kuhate kinološki funkcionarji pa rešujte sami na pristojnih mestih. Meni se zdi škoda časa za te prklarije. Jaz bom pse učil in z njimi lovil. pa zganjajte kar hočete.

    Je pa res, da bi bilo najbolje, da bi to vaško (beri slovensko) kiniloško organizacijo enostavno ukinili in naj nas rihta kakšna krovna, recimo nekakšna evropska. Saj vaše preklarije samo ponovno dokazujejo, da smo navadni hlap?ki, ki niso sposobni drugega kot medsebojnega špetira.

    Žalostno.

    P.S.: Raje polagam upanje na novo vodstv KZS, da prevzame krmilo in počisti malo ta Avgijev hlev. Če!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #185
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tole pa meni ne gre v lajšto.

    Žalostno.

    P.S.: Raje polagam upanje na novo vodstv KZS, da prevzame krmilo in počisti malo ta Avgijev hlev. Če!
    S tem zadnjim se pa strinjam. Dokazi kot praviš so. In to je dokazljivo tudi zdaj. Če hočes soditi določeno pasmo psov oziroma pristopiti k šolanju za sojenje, moraš imeti pogoje. eden med njimi (osnovni) je ta, da moraš vsaj enega psa tiste pasme izšolati z vsaj II. nagradnim razredom. Zdaj pa pride prav tisti sosedov Polde, ki točno ve kakšne pse sem imel jaz od rojstva naprej in koliko sem jih izšolal z primernim nagradnim razredom. Psa vemo da učiš kar nekaj časa in ne dva dni. Torej, povej kdo si in čez tri ure ti povem kakšne pse si imel in koliko si jih izšolal in ali si lahko sodnik po pravilnikih ki so znani. Tudi za funkcionarje se to da ugotoviti brez kakšnega matra, MORA PA BITI INTERES PRISTOJNIH. Kot pravi Black, kot vodnik zahtevam, da mojemu psu sodi človek, ki se spozna v pasmo, je šolal to pasemsko skupino tudi sam in ne da prvič ali drugič vidi to pasmo.Ali pa si je psa sposodil da je opravil pogoj da postane sodnik. To zadnje je pa še bolj podlo. Nič zakompliciranega pa vendar kar velika kuhinja.

  6. #186

    Privzeto

    Dokazi so vsi na KZS. Tam je vse zapisano. Za dva sodnika za katera se je lahko vpogledalo v "dokaze" na KZS in ugotovilo, da sta prišla z goljufanjem do naziva in kaj se je zgodilo, ko je ta oseba sodnik to prijavil? Izgubil je sodniško licenco!
    Tudi novo vodstvo trenutno ne želi, da bi se stvari uredile, saj je morala oseba, katera želi,da bi bilo to urejeno, podpisati izjavo, da bo eno leto moratorij!Nikakor pa ne mešaj vzreje z sojenjem.Če ne poznaš pasme in nisi nikoli sodeloval na preizkušnjah, tekmah te pasme ne moreš soditi takih psov. Predvsem pa moraš izpolniti pogoje po PSD-ju, da postaneš sodnik.
    Še kako te bo brigalo, ko ti bodo npr. preklicali PNZ in ga boš mogel ponovno opravljati, ker bo ne veljaven!

  7. #187

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    ... Še kako te bo brigalo, ko ti bodo npr. preklicali PNZ in ga boš mogel ponovno opravljati, ker bo ne veljaven!
    Prav nič me ne bo brigalo. In tudi ne bom edini.
    In ko bi se kaj takega zgodilo, verjemi, se bo dogajalo vse kaj drugega, kot da bi jaz s psom ponovno opravljal PNZ ali da z njim ne bi jagal. Rad bi videl tistega, ki bi mi potem prepovedal s tem psom jagat ali pa zahteval ponoven PNZ. Bo bolje, da se drži presneto stran od mene!
    Na meni in mojih psih s katerimi sem že opravil preizkušnje, ne bo noben svojih špetirov reševal!
    Porkamadona da ne!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #188

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Prav nič me ne bo brigalo. In tudi ne bom edini.
    In ko bi se kaj takega zgodilo, verjemi, se bo dogajalo vse kaj drugega, kot da bi jaz s psom ponovno opravljal PNZ ali da z njim ne bi jagal. Rad bi videl tistega, ki bi mi potem prepovedal s tem psom jagat ali pa zahteval ponoven PNZ. Bo bolje, da se drži presneto stran od mene!
    Na meni in mojih psih s katerimi sem že opravil preizkušnje, ne bo noben svojih špetirov reševal!
    Porkamadona da ne!
    Ti bom zaupal, kdo ti bo prepovedal jagat. Inšpektor, pa še denarnico boš malo odprl! Vendar vseeno upam, da do tega ne bo prišlo. Zato ste vi vodniki tisti, da v svojih LKD-jih poveste, da sodniki, kateri so osumljeni ali celo katerim je že dokazano ne sodijo in bo mir.

  9. #189

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Ti bom zaupal, kdo ti bo prepovedal jagat. Inšpektor, ...
    Da ga vidim!
    In presneto butast bo, če se bo začel vtikat v tiste, ki za to sramoto niso nič krivi.

    In ne mi reči, da so te zadeve tako nove in do sedaj ni nihče vedel zanje! Nezdravi odnosi, povezave, intrige in goljufije morajo biti že dolgo stalnica, da je prišlo do take situacije. In tu niso ne krivi niti niso rešitev vodniki. Krivi in rešitev ste vi lovski kinologi!

    Vodniki se bomo šli neke vrsto državljanske nepokorščine, dokler se vi ne spravite v red in upravičite zaupanja! Lahko pa se v nedogled drkate med seboj.
    Moji psi, sedaj pa tudi jaz se na vaše papirje poščijemo! Jagat znamo, lajat, iskat in prinašat znamo, gremo na jago, vi pa masturbirajte naprej med sabo!

    Mater vas imam polhn kufer!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #190

    Privzeto

    Veš Black, jaz divjad in pse cenim bolj od marsikaterga homo sapiensa povzpetnikusa.
    In kolikor ga cenim, tolko ima vpliva name, pa magari je na čelu države in ne neke korumpirane KZS, LKD ali karkoli že!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 19 od 29 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •