Stran 16 od 29 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 283

Tema: Igrice KZS

  1. #151

    Privzeto

    Kaj je sedaj? Se ne igrate več?

    Spanje po kosilu preden se vrtec zapre in gredo otročki domov, ali počitek bojevnikov pred novo bitko?
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #152

    Privzeto

    Na portalu je objavljen članek o včerajšnjem posvetu Društva ljubiteljev lovskih psov na katerem so bili prisotni tudi ljudje iz UO LZS in NO KZS.
    Name:  KinVrhnika3.jpg
Views: 368
Size:  46.2 KB

    http://www.forum-lov.org/razmisljanj...ska-avtonomija
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  3. #153
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Zanima me samo en razlog, zakaj društvo ljubiteljev lovskih psov ne bi bilo sprejeto pod okrilje LZS. Sam lahko naštejem kopico razlogov, zaradi katerih bi to društvo morali pod nujno sprejeti. Proti bodo pa verjetno tisti, ki imajo stolčke in profit v sistemu kot je do sedaj. Svojo članarino ki jo plačujem KZS bi raje dal LZS, tam pa strokovne ljudi, ki bodo denar porabljali za namene lovske kinologije. Ne pa za obiske predstavnika KZS v Bukarešti, japonskem in še kje. Povejte svoje mnenje, ker sedaj se kuha

  4. #154

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Zanima me samo en razlog, zakaj društvo ljubiteljev lovskih psov ne bi bilo sprejeto pod okrilje LZS. Sam lahko naštejem kopico razlogov, zaradi katerih bi to društvo morali pod nujno sprejeti. Proti bodo pa verjetno tisti, ki imajo stolčke in profit v sistemu kot je do sedaj. Svojo članarino ki jo plačujem KZS bi raje dal LZS, tam pa strokovne ljudi, ki bodo denar porabljali za namene lovske kinologije. Ne pa za obiske predstavnika KZS v Bukarešti, japonskem in še kje. Povejte svoje mnenje, ker sedaj se kuha
    Aron, društvo ne bo sprejeto, ker gre za zamere, zavajanje in neobveščenost v UO LZS. Nasprotno bo društvo Slovenskih lovk sprejeto brez problema.
    Lovska kinologija je bosa tudi kar se tiče spoštovanja in vizij s strani tistih ki nam oblačijo lovstvo.
    Bi bil bolj direkten in konkreten, pa se mi ne zdi pravi trenutek, ker ljudje kritiko običajno narobe razumejo.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #155

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Zanima me samo en razlog, zakaj društvo ljubiteljev lovskih psov ne bi bilo sprejeto pod okrilje LZS. Sam lahko naštejem kopico razlogov, zaradi katerih bi to društvo morali pod nujno sprejeti. Proti bodo pa verjetno tisti, ki imajo stolčke in profit v sistemu kot je do sedaj. Svojo članarino ki jo plačujem KZS bi raje dal LZS, tam pa strokovne ljudi, ki bodo denar porabljali za namene lovske kinologije. Ne pa za obiske predstavnika KZS v Bukarešti, japonskem in še kje. Povejte svoje mnenje, ker sedaj se kuha
    Pozdravljen cenjeni kolega!

    Kaj pa bi to Društvo ljubiteljev lovskih psov ( DLLP )pridobilo, če bi ga pod okrilje vzela LZS? In kaj ter zakaj bi kot član tega društva še nekaj plačeval LZS? Že veliko krat je bilo povedano in obrazloženo zakaj se llovska kinologija ne more izločiti iz KZS. To smo pred davnimi leti že poiskusili v Grosuplju in potem na žalost ni bilo iz tega nič. Tudi tokrat bo verjetno tako. Preseneča pa me koliko različnih društev in drugih organizacijskih oblik je že ustanovljenih na področju lovske kinologije in še vedno se ustanavljajo nove. Tako se le potrjujej star rek, ki pravi, da tam kjer je veliko babic je kilavo dete. In lovska kinologija je vedno bolj "kilavo dete".

    Za ustanovitev vsakega društva so potrebni le trije ljudje in takšnih društev lahko ustanovite še kolikor želite. Kaj pa boste s tem dosegli? Boste uspeli katero od teh društev včlaniti v mednarodne kinološke organizacije in pridobiti vse potrebne licence in druga pooblastila za uspešno delovanje ter napredek lovske kinologije. Malo verjetno ali skoraj nemogoče. Tukaj vam tudi LZS ne more veliko pomagati, pa če bi si na LZS to želeli. Te pričožnosti so bile zapravlčjene že pred več desetletji.

    Zanimivo pa je še nekaj. Na eni strani skoraj ne najdete lepe besede o funkcionarjih ter delu LZS in na drugi strani bi prav pod okrilje LZS sedaj želeli stlačiti še lovsko kinologijo, ki je zelo specifična in v Sloveniji na žalost tudi precej razsuta. Kako pa mislite, da se boste sposobni kaj dogovoriti v okviru tega novega društva, če se niti v LKD-jih niste sposobni skoraj o ničemer poenotiti in nič dogovoriti kar bi potem veljalo za ozemlej celotne države in bi to enotno zagovarjali vsi sodniki, vsi vzreditelji in vsi vodniki v okviru KZS. pri lovcih je to misija nemogoče! Niti v LD-jih se v okviru LZS niste sposobni dogovoriti ter poenotiti, da bi se povsod dala potrebna veljava lovski kinologiji in se jo vzpodbujalo z raznimi denarnimi, organizacijskimi in drugimi ukrepi. V nekaterih LD-jih za lovsko kinologijo ne dajo skoraj nič. Še huje je, in sicer, da niti svojim vodnikom v lovišču ne dovolijo šolanja psov. Začnite torej pri vsebinskih problemih lovske kinologije in jih šele potem nadgradite s formalno pravnimi organizacijskimi.

    Ne želim izpasti zlobno in privoščljivo, ker bom zapisal, da si že danes upam napovedati usodo temu novemu društvu. Končal bom ta zapis še z enim rekom, ki pravi, da ko ima hudič mlade, jih ima za celo malho. In v lovski kinologiji ta hudič obilo koti že dolga leta.
    Pa brez zamere dragi lovski kinološki kolegi!

  6. #156

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Svojo članarino ki jo plačujem KZS bi raje dal LZS, tam pa strokovne ljudi, ki bodo denar porabljali za namene lovske kinologije.
    Vzrok številnih razprav je med drugim tudi nepoznavanje tematike. Vsi lovci, tudi tisti brez psa plačujemo kinološki euro. Za razvoj lovske kinologije. Iz tega se financirajo lovske prireditve.
    Ampak kjer je denar so tudi prepiri. Vse kar so nekoč zagnani kinologi opravili z veseljem in zastonj se danes plača. Profit je nad vsem. Zato pa organizirajo PNZ za goniče tudi v tistih LD, ki zajca skoraj ne poznajo več (smo tudi že debatirali). V škodo psov in jezo vodnikov.

  7. #157
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Se mi je kar zdelo kaj bo nastalo. Najlažje je ugibati (a bo al ne bo). Mene ne zanima kaj bo, ker to se brez ciganke ne ve. Jaz sem svoje mnenje povedal. Sem za to, da LZS sprejme to društvo, ker pravno in formalno gledano to mora storiti. Ni zadržkov če se drugače izrazim. Kaj bo nastalo potem lahko pa samo ugibamo. Na vsa vprašanja spoštovani Sraka je odgovorjeno v članku. Točno so povedali za kaj gre. Nič ugibanj, špekuliranj…. Ne vem kje ideja o izločitvi od KZ. Če ste poizkusili narediti podobno že pred leti in vam NA ŽALOST ni uspelo, bi lahko z vsebinskimi težavami in njihovim reševanjem lahko pričeli tedaj, pa bi bilo sedaj to rešeno. Menim, da ni potrebno kriviti mlajšo generacijo za nastali problem in jo celo učiti kako se bo to rešilo. Problem so ravno ljudje ki so že zelo dolgo v kinologiji in jim ni všeč da se jim vzame dudo, ki jo gulijo že celo večnost. To je tisto o katerem govori Sršen (zamere in podobno).LKD ji opravljajo svoje delo za kar so ustanovljeni. Vrsto prireditev spravijo pod streho, pa izobraževanj ocenjevanj …Nekateri vodje LKD imajo položaje in korist od sedežev ki jih imajo na višjih inštancah, in bodo prav gotovo proti ravno zato, ker v sprejemu društva v LZS vidijo odcepitev pa čeprav vemo da to sploh ni možno. No pa saj to so tisti z dudko.
    Glede funkcionarjev na LZS pa je moje mnenje tako, da so čisto v redu. Lovstvo štima. Kinološki funkcionarji so pa klasa zase. Oni bi morali kaj narediti. No, saj so naredili veliko, ampak škode.
    Preberite si njihovo (poročilo kinološke komisije za leto 2012) poročilo za leto 2012. Komični strip.
    Povejte mnenje če ste za sprejem društva v vrste LZS, in opišite zakaj ne ali zakaj ja. Ne pa kaj se bo dogajalo.
    Kolega Sraka, nihče, še najmanj pa jaz bi vam zameril karkoli. Upam da tudi ti ne zameriš meni ker vedno povem samo moje skromno mnenje. Nisem črnogled in na kinologijo ne bom gledal negativno. Sploh sedaj je potrebno biti pozitiven in pomagati kolikor se da, da se bo začelo obračati.

  8. #158

    Privzeto

    No, pa na Aronovo prošnjo pustim funkcionarje LZS in naj napišem mnenje o društvu.

    Kot se deklarirajo jim je pomembno tisto, kar se že leta govori. Avtonomija lovske kinologije.
    In ko berem Rovanovo, to pomeni šolanje, sojenje in vzrejanje lovskih psov v okviru avtonomne lovske slupine pod okriljem LZS.
    Torej dve stavbi pod isto streho, v vsaki stavbi pa strokovnjaki za področje svoje stavbe. Lovske pse šolajo, vzrejajo in sodijo lovci, športne pa športniki.
    V tem smislu je realno tudi zniževanje vseh stroškov lovske kinologije.

    Jaz mislim, da če že ne bodo sprejeli v članstvo društva, četudi sprejetje priporoča tudi KOPV, da bi bil skrajni čas, da sprejmejo vsaj idejo in jo pomagajo realizirati.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #159

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    Problem so ravno ljudje ki so že zelo dolgo v kinologiji in jim ni všeč da se jim vzame dudo, ki jo gulijo že celo večnost.
    Končno kdo tudi kaj sam pogrunta. Ali vidite povezavo duda - tetovirne klešče
    Prva utiša otroka, drugo pa par r......... Je pa oboje nepotrebno.
    Last edited by alojz1; 17. February 2014 at 10:12.

  10. #160
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Obema dam za rundo

Stran 16 od 29 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •