Stran 26 od 29 PrvaPrva ... 162223242526272829 ZadnjiZadnji
Rezultati 251 do 260 od 283

Tema: Igrice KZS

  1. #251

    Privzeto

    Citat Stečina je objavil: Pokaži objave
    Ni bil ne. Ve samo tisto, kar mu je verjetno interpretiral nekdo drug, (mogoče tisti, ki je sestanek predčasno zapustil). Obveščevalna pač dela 100 na uro. Še tisti, ki smo bili smo morali zahtevati zapisnik, da smo ga dobili v predogled in dopolnitev, končne verzije le tega pa sploh še nimamo.
    Bravo zdaj ste me pa dobili.Ce bi dobro spremljal sestanek bi vedel,da smo predcasno zapustili trije pooblascenci svojih lkd- jev ali VK.Mogoce je pa Aron vseeno bil na sestanku?Mogoce ima med vami krta?
    Zelo zanimiv pa je tvoj podatek,da ste nekateri dobili zapisnik v predogled in dopolnitev.Zato je tudi nastal tak zmazek! Zdaj vsaj vemo kako vi manipulirate in se ti zahvaljujem za to priznanje.Sam sem zapisnik prebral na forumu in tudi podal mnenje.Pocasi se mi tudi svita kdo se skriva pod stecina.Aron pazi,da ne bos se kaj napisal!

  2. #252

    Privzeto

    Vsekakor skoda je, da se med seboj prepiramo, športniki se nam pa smejejo in uzivajo kot je bilo tudi na sestanku.Med seboj bi morali pozabiti na nesoglasja in stopiti skupaj, rešiti stvar kakor je čim boj rešljiva v prid lovski kinologiji.Konstruktivno in pametno razsoditi kaj je dobro in ne gledati po ljudeh, kdo kaj predlaga.Sam sem takoj za to! Cilj nam mora biti, da večina lovcev bi imela lovskega psa, kot je bilo nekoč, čeprav je utopija, vendar treba poiskusiti. Vodniki, vzreditelji morajo biti priviligirani, predvsem v LD.Mi pa smo zadolženi, da vodnikom pomagamo, da s svojimi psi uspešno opravijo preizkušnje za delo.Upam, da bo kdo od vseh vpletenih to dojel, če pa ne pa tudi prav.

  3. #253

    Privzeto

    Black, upam, da boste to tudi storili, ne pa samo govorili, takoj v naslednjem koraku pa ponovno špetirali okoli tega kdo je in kdo ni kaj in kako opravil ali ne opravil.

    Tudi to o privilegijih je mimo in nesprejemljivo. Vodniki ne potrebujemo nobenih privilegijev, temveč samo priznanje za svoj trud in delo. Kakorkoli pa bodo imele to urejene lovske družine, nihče ne more in ne sme vplivati nanje!

    To da ste kinološki strokovnjaki in funkcionarji zadolženi za pomoč psom in vodnikom pa drži kot pribito. In le tu je potrebno delati. To pa pomeni predvsem izobraževanje, šolanje in tekmovanje kot druženje in pregled uspešnosti.

    Prav zato se mi zdi ideja o zmanjševanju državnih tekem malodane podla. Prav zato se mi zdijo nameni o novem denarju v žakel brez dna in brez nadzora barabinski.

    Stvari so pravzaprav zelo enostavne.
    1 - Karkoli se počne na državno lovskem kinološkem nivoju, mora pokrivati LZS. To seveda zajema samo in zgolj delo, delovne preizkuse in tekme. Manekenstvo in lepotne razstave ne smejo biti podprte s tem denarjem!!! Lovski pes je dober naj bo lep ali pa grd.
    2 - Če se lovska kinologija financira na nivoju LZS, torej bi se denar jemalo iz članarine LZS, mora teritorialna pripadnost na domači LKD odpasti! Če plačam v skupni koš, hočem imeti plačane usluge kjerkoli v Sloveniji se jih poslužim! Kaj to pomeni za obstoj LKDjev, razmislite sami!
    3 - Spodbujanje udeležb izven terena LZS, torej Slovenije, razni Hegewaldi ipd. niso in ne smejo biti stvar financiranja LZS. To so prestižne zadeve, ki prinašajo korist in priznanje posamezniku in ne pomenijo prav nič za naš lov in vzrejo. Seveda pa bomo dobrouvrščenemu z veseljem zaploskali in podelili plaketo. Ko in če bodo obstajala tekmovannja, kjer bi se predhodno izbiralo ekipe in bi ta zastopala celotno slovensko lovsko srenjo, potemtakem se to financira na isti način kot strelsko reprezentanco na evropskih in ostalih tekmah. Ampak takih tekem jaz ne poznam. Res se pa tudi spoznam ne.
    4 - Psov, ki niso namenjeni lovu, lovsko kinološki denar ne sme doseči!
    5 - Financiranje KZS iz strani lovcev je po mojem nateg! Kako je z vzrejnimi zadevami je jasno, kakšne so takse je jasno. Če želi KZS kaj pomagati lahko za lovske pasme zniža te takse in to je to. Izobraževalne ekipe za delo psov in vodnikov pa menda lahko sestavimo sami, jih sami vodimo iin sami financiramo ter nadziramo! Saj to LKDji že počno, le nivo je potrebno dvigniti.
    Ali sploh obstaja kakšen zadržek, argument zaradi katerega bi šolanje vodnikov in lovskih psov moralo biti v domeni KZS? Tiste, ki ste seznanjeni prosim za pojasnilo!

    Ali me sploh še zanima kaj drugega? Kot lovca vodnika pravzaprav ne. Potrebujem šolanje, nasvete in izmenjavo izkušenj ter pravično in smotrno porabo mojega denarja.


    Vodnike bi pa opozoril še na nekaj. V primeru, da bodo vsi lovci preko članarine prispevali za vašega psa, si bodo zadržali pravico upravljanja z njim ali vsaj tečnarjenja okoli tega. Nekateri se sedaj tudi zaradi naše in našega psa varnosti ne želimo udeleževati skupih lovov v določenih LD in vse stroške psa pokrivamo sami ravno zaradi takih očitkov. Paziti je potrebno, da se ne zgodi, da nam na kakršenkoli način onemogočijo pravico do lova s takim psom, saj kot vidimo, znajo ustvarjati prav čudežne akte.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #254
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa sta se našla dva enakovredna.
    Ampak na tole obtožbo lahko Ruševec odgovori iz prve roke:
    hmm

    ......Na KZS je zasedala Komisija za strokovna vprašanja, in razveljavila vzrejno prepoved psu, ki mu jo je dal predsednik VK za goniče, ki naj bi bil najbolj glaseN NA SESTANKU V lUKOVICI, in se je bahal, kako je psu ki ima v rodovniku veliko CAC in CACIB-ov, on pa mu je dodelil vzrejno prepoved......BRAVO KINOLOŠKA ZVEZA..!!!!!!!!!!...nekdo je le dokazal da s sodnikom ni vse v redu............

    Ali lahko tudi tole odgovori iz prve roke?

  5. #255
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Black, upam, da boste to tudi storili, ne pa samo govorili, takoj v naslednjem koraku pa ponovno špetirali okoli tega kdo je in kdo ni kaj in kako opravil ali ne opravil.

    Tudi to o privilegijih je mimo in nesprejemljivo. Vodniki ne potrebujemo nobenih privilegijev, temveč samo priznanje za svoj trud in delo. Kakorkoli pa bodo imele to urejene lovske družine, nihče ne more in ne sme vplivati nanje!

    To da ste kinološki strokovnjaki in funkcionarji zadolženi za pomoč psom in vodnikom pa drži kot pribito. In le tu je potrebno delati. To pa pomeni predvsem izobraževanje, šolanje in tekmovanje kot druženje in pregled uspešnosti.

    Prav zato se mi zdi ideja o zmanjševanju državnih tekem malodane podla. Prav zato se mi zdijo nameni o novem denarju v žakel brez dna in brez nadzora barabinski.

    Stvari so pravzaprav zelo enostavne.
    1 - Karkoli se počne na državno lovskem kinološkem nivoju, mora pokrivati LZS. To seveda zajema samo in zgolj delo, delovne preizkuse in tekme. Manekenstvo in lepotne razstave ne smejo biti podprte s tem denarjem!!! Lovski pes je dober naj bo lep ali pa grd.
    2 - Če se lovska kinologija financira na nivoju LZS, torej bi se denar jemalo iz članarine LZS, mora teritorialna pripadnost na domači LKD odpasti! Če plačam v skupni koš, hočem imeti plačane usluge kjerkoli v Sloveniji se jih poslužim! Kaj to pomeni za obstoj LKDjev, razmislite sami!
    3 - Spodbujanje udeležb izven terena LZS, torej Slovenije, razni Hegewaldi ipd. niso in ne smejo biti stvar financiranja LZS. To so prestižne zadeve, ki prinašajo korist in priznanje posamezniku in ne pomenijo prav nič za naš lov in vzrejo. Seveda pa bomo dobrouvrščenemu z veseljem zaploskali in podelili plaketo. Ko in če bodo obstajala tekmovannja, kjer bi se predhodno izbiralo ekipe in bi ta zastopala celotno slovensko lovsko srenjo, potemtakem se to financira na isti način kot strelsko reprezentanco na evropskih in ostalih tekmah. Ampak takih tekem jaz ne poznam. Res se pa tudi spoznam ne.
    4 - Psov, ki niso namenjeni lovu, lovsko kinološki denar ne sme doseči!
    5 - Financiranje KZS iz strani lovcev je po mojem nateg! Kako je z vzrejnimi zadevami je jasno, kakšne so takse je jasno. Če želi KZS kaj pomagati lahko za lovske pasme zniža te takse in to je to. Izobraževalne ekipe za delo psov in vodnikov pa menda lahko sestavimo sami, jih sami vodimo iin sami financiramo ter nadziramo! Saj to LKDji že počno, le nivo je potrebno dvigniti.
    Ali sploh obstaja kakšen zadržek, argument zaradi katerega bi šolanje vodnikov in lovskih psov moralo biti v domeni KZS? Tiste, ki ste seznanjeni prosim za pojasnilo!

    Ali me sploh še zanima kaj drugega? Kot lovca vodnika pravzaprav ne. Potrebujem šolanje, nasvete in izmenjavo izkušenj ter pravično in smotrno porabo mojega denarja.


    Vodnike bi pa opozoril še na nekaj. V primeru, da bodo vsi lovci preko članarine prispevali za vašega psa, si bodo zadržali pravico upravljanja z njim ali vsaj tečnarjenja okoli tega. Nekateri se sedaj tudi zaradi naše in našega psa varnosti ne želimo udeleževati skupih lovov v določenih LD in vse stroške psa pokrivamo sami ravno zaradi takih očitkov. Paziti je potrebno, da se ne zgodi, da nam na kakršenkoli način onemogočijo pravico do lova s takim psom, saj kot vidimo, znajo ustvarjati prav čudežne akte.

  6. #256

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    ...
    3 - Spodbujanje udeležb izven terena LZS, torej Slovenije, razni Hegewaldi ipd. niso in ne smejo biti stvar financiranja LZS. To so prestižne zadeve, ki prinašajo korist in priznanje posamezniku in ne pomenijo prav nič za naš lov in vzrejo. Seveda pa bomo dobrouvrščenemu z veseljem zaploskali in podelili plaketo. Ko in če bodo obstajala tekmovannja, kjer bi se predhodno izbiralo ekipe in bi ta zastopala celotno slovensko lovsko srenjo, potemtakem se to financira na isti način kot strelsko reprezentanco na evropskih in ostalih tekmah. Ampak takih tekem jaz ne poznam. Res se pa tudi spoznam ne.
    ...
    Moj pogled na to stvar je drugačen.
    "Prestižne" prireditve so predvsem prestižne v smislu, da se tam dobivajo lovci vodniki, vzreditelji z vsega sveta z lovskimi psi, ki največkrat prestavljajo tisto največ kar premoremo tako v uporabnostnem (naravne zasnove in izšolanost) kot vzrejnem (tipičnost + prvo). Tukaj z samo lovsko uporabnim psom nimaš kaj iskat (seveda če ne enačimo uporaben=šolan)
    Da se lovskega psa izšola za kakšno "prestižno" prireditev, zahteva zelo dosti znanja in časa ob predpostavki, da imamo psa z dobrimi naravnimi zasnovami za kar je predvsem zaslužna vzreja neke pasme nekje.
    Meni osebno se to ne zdi nikakršno šminkiranje! Je lahko zelo dober pokazatelj kvalitete vzreje in usposobljenosti vodnikov. Pa saj nekako k temu strmimo.
    Edino če smo tako "naduti", da takšnih prireditev ne potrebujemo saj imamo dosti lastnih tekem in drugih preizkušenj ... ki izkazujejo superiornost SLO lovske kinologije, psov?!?
    Takšne "prestižne" prireditve se največkrat odvijajo več dni. Da se udeležiš in "preživiš"; vsak sam naj malo pokalkulira. Nimajo vsi recimo 1000EUR + na mesec!
    In nikakor se ne morem strinjati, da takšne prireditve nimajo prav nič za naš lov in vzrejo. Zelo veliko imajo!
    Sem prepričan, da nenaklonjenost takšnim pomočem izvira predvsem iz nepoznavanja določenih stvari v lovski in splošni kinologiji!
    Povprašajte tiste, ki so tam bili. Info. iz prve roke. Jih tudi pri nas premoremo kar nekaj.

    PS
    Če začnem pri čisto banalnem...koliko lovcev ima psa, ki upa preživet v avomobilskem boksu recimo štiri dni jage... brez živčnih, psihičnih zlomov, izpadov in posranih boksov
    ...mogoče res ni direktne povezave z lovom, vodnikom, kvaliteto psov ... ali pa le

    Dober pogled!

  7. #257

    Privzeto

    Še nekaj. Ekipno da, posamezno ne? Ne razumem?
    Se pravi tekme, kjer se predstavljamo pod oznako SLO, da(čeprav to nima kaj dosti opraviti s kinologijo, če se recimo ne predstavlja nek "državni" lovski pasemski klub), če je prijavljeno pa 5 SLO udeležencev na posamično, pa ne? Ker ne nosimo zastave SLO. Kaj pa znak SLD na klobuku na posamični. Ni dovolj? Se samo individualno bahamo?
    Pa naj Sršen ne vzame tega kot nek napad nestrinjanjem nad vsem napisanem. Se pač v nekih stvareh ne strinjamo in jih poskušamo vsak po svoje argumentirati...kdaj tudi malo sarkastično; je bolj zanimivo
    Problem nastane, ker največkrat ne premoremo toliko pameti, da še zmeraj enačimo različna mnenja=napad, diskriminacija.

    Dober pogled!

  8. #258

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    3 - Spodbujanje udeležb izven terena LZS, torej Slovenije, razni Hegewaldi ipd. niso in ne smejo biti stvar financiranja LZS. To so prestižne zadeve, ki prinašajo korist in priznanje posamezniku in ne pomenijo prav nič za naš lov in vzrejo. Seveda pa bomo dobrouvrščenemu z veseljem zaploskali in podelili plaketo. Ko in če bodo obstajala tekmovannja, kjer bi se predhodno izbiralo ekipe in bi ta zastopala celotno slovensko lovsko srenjo, potemtakem se to financira na isti način kot strelsko reprezentanco na evropskih in ostalih tekmah. Ampak takih tekem jaz ne poznam. Res se pa tudi spoznam ne.
    Mislim, da je razmišljanje Sršena na mestu. LZS, mnenja pa sem, da bi morala tudi KZS delno sofinancirati udeležbo na tekmovanju v tujini tudi, če gre za posameznika, s tem, da si je pravico udeležbe na tekmovanju v tujini pridobil na ustreznem izbirnem tekmovanju v Sloveniji.

  9. #259

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    ... Pa naj Sršen ne vzame tega kot nek napad nestrinjanjem nad vsem napisanem. Se pač v nekih stvareh ne strinjamo in jih poskušamo vsak po svoje argumentirati...kdaj tudi malo sarkastično; je bolj zanimivo
    Problem nastane, ker največkrat ne premoremo toliko pameti, da še zmeraj enačimo različna mnenja=napad, diskriminacija ...
    Bravo! Končno normalen in pameten pogled na debato!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #260

    Privzeto

    Lej Pidog, nikakor nisem proti "prestižnim" tekmam ipd.
    Vendar bi morali enkrat za vselej razčistiti kdo pije in kdo plača. Tu je tisto kar se mi zdi najbolj moteče in kar omogoča nekaterim da zlahka pridejo do nezasluženega, po drugi strani pa se ne investira v tisto, kar bi dalo rezultate.

    Na eni strani imamo Kinološko zvezo, na drugi pa Lovsko zvezo.
    Na kinološki zvezi je da podpira vzrejo, na lovski pa da podpira uporabo lovskih psov.
    Vkolikor bomo preko lovskega denarja podpirali vzrejo, potem gremo res v vzporedno kinološko organizacijo, kar pa vemo, da ne gre že zaradi pravil FCI.
    Vkolikor pa na KZS ni interesa za podporo vzreje lovskih pasem, pa je mogoče res čas, da razmišljamo ravno o tem, da naj bodo športniki zase, lovci pa zase.
    Evo, izredna dilema je ravno v temeljih!
    In dokler ti ne bodo urejeni kot se spodobi, bo ribarjenja v kalnem obilo. In če kdo misli, da bodo to podpirali lovci nevodniki in tudi marsikateri vodnik, se je uštel. Odpor bo in tudi marsikje že je, saj konec koncev denar gre iz njihovega žepa..

    Torej kaj je po mojem sploh lahko predmet dogovarjanja med KZS in LZS?
    Nikakor ne kako bodo delili denar, ki ga prispevamo lovci! Na to ne pristanem! Najlažje je nastaviti žakel in zahtevati, da vanj vsi mečemo, iz njega bodo pa le posamezni po svoji volji jemali. Saj ko ga je nekaj ostalo lani ali predlani so si naši veljaki skoraj raje kožo odrli kot da bi znižali članarino! Kar spomnite se in poglejte zapisnike za nazaj!

    Lahko pa se dogovarjajo na kakšen način vlagati denar, ki je že na razpolago . Če ga LZS ima dovolj, da ga obljublja KZS, (vzrejne komisije in LKDji so člani KZS!), katera se v denarju kopa, bi ga lahko raje vlagala ravno v lovsko kinološke dejavnosti, ki sem jih že prej omenjal. To pa so tekme, izobraževanja in druženja z namenom izmenjave mnenj in izkušenj v organizaciji lovskih organizacij!
    A je po eni strani tako težko dati nekaj penezov za nekaj pokalov, diplom in klobaso, a za slike s sestankov ga pa ne zmanjka?

    In LKDji bi se morali enkrat odločiti ali so tudi dejansko člani KZS in ne LZS, ali pa so člani obeh zvez. Da lovci preko članarin financiramo organizacijo, ki ni lovska mi ne gre v lajšto. Ker ni nadzora nad porabo in plani! Bolje bi bilo, da se LKDji včlanijo v LZS in preko odobrenih planov organizirajo svojo dejavnost, katera se tiče uporabe lovskih psov.

    No če povzamem vso to mojo konfuzijo tu gori, temelji lovske kinologije so popolnoma nejasni! Vsaj meni.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 26 od 29 PrvaPrva ... 162223242526272829 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •