Stran 23 od 29 PrvaPrva ... 13192021222324252627 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 283

Tema: Igrice KZS

  1. #221

    Privzeto

    Citat Stečina je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem bil na Lukovici, kjer je bil predstavljen osnutek oz. skelet novega statuta. S strani večine LKD-jev je bilo posredovano jasno sporočilo, da je osnutek oz. predstavljena shema izven smeri v kateri se vidi večina članic lovskega dela KZS. Tudi v kolikor sem jaz razumel prisotne predstavnike LKD-jev, klubov in VK je bila večina mnenja, da je obstoječi statut za lovski del kinologije dober, da imamo dobro zastopanost in glasovalno pravico v organih upravljanja KZS, poleg tega pa je samostojna in ji sedanji statut tudi to omogoča, če le UO KZS - lovski del hoče prevzeti odgovornost upravljanja na sebe. Posledično naj bi popravili statut v točkah, za katere se je izkazalo, da se lahko zlorabijo, nujno potrebna pa bi bila prenova pravilnika o strokovnem delu (PSD). O strnjenju vrst pa dvomim. Razkol je bil in po videnim v Lukovici verjetno tudi bo. In tudi to lahko povem, da so se nekateri obnašali zelo otročje. Kot otroci, če ne obvelja njihova in jim vzameš igračko... Sem brez besed. Na silo in iz ene skrajnosti v drugo ne bo šlo. Žal.
    Stečina,
    ne vem kako si prišel do spoznanja, da je večina LKD-jev in VK bilo mnenja, da je obstoječi Statut dober, je bilo kakšno glasovanje? Lahko bi zapisal, da ste bili akterji, kateri smatrate, da je obstoječi Statut dober predsedniki sledečih LKD.jev : Gorenjske, Gorice, Koroške,Prekmurja in VK goničev. Mogoče sem kakšnega izpustil.Je to za vas večina? Ne vem zakaj niste v vseh teh letih kaj naredili za lovsko kinologijo, ker vam ta Statut tako dobro služi?
    Lepo bi bilo od tebe, da se predstaviš z imenom in primkom in se ne skrivaš pod psevodninim imenom, čeprav je forum, da vemo koga si zastopal.Ne razumem vas tudi, da lovski kinologiji ne želite boljše,ko imamo sedaj veliko možnost da pridemo do avtonomije, kjer bi o vsem odločali sami. Pocenili se bi usluge KZS od rodovnikov, vpisov psov... Vsem je jasno, da je današnji Statut preživel in da naša nobena ideja ne more priti skozi glasovanje, kjer imamo na drugi strani več kot 90 športnih kinologov, ki bi nas naj raje utopili v žlici vode. Kako ste lahko proti za boljši jutri predvsem za vodnike in vzreditelje lovskih psov?

  2. #222
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Logično, da se ne bodo strinjali s spremembami, ko pa jim trenutna ureditev zadovoljivo polni žepe. Dol jim visi za razvoj lovske kinologije. Banda pokvarjena...

  3. #223

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Logično, da se ne bodo strinjali s spremembami, ko pa jim trenutna ureditev zadovoljivo polni žepe. Dol jim visi za razvoj lovske kinologije. Banda pokvarjena...
    Tocno tako Primoz! Dokler se ne boste zbudili tudi vodniki, vzreditelji in udarli po mizi, da je dosti tega in na vodstvenih polozajih nastavili ljudi, ki mislijo v vas prid, ne bo prislo do sprememb!
    Bom napisal primer kupiranja repov pri pticarjih in jamarjih.Mislite, da bi do tega " sranja" prislo,ce bi imeli avtonomijo? Ne, ker bi o tem odlocali lovci in ne bi tega dovolili,oziroma na predlog ministrstva bi podali pripombe.Kzs ni niti mrdnila s prstom in sedaj je vse zamujeno, da bi kaj resili.Je kdo prevzel odgovornost? NLT z repom ne bi imel za nobeno ceno in se marsikdo ne!Ali ne to lahko eden od vzrokov za upadanje stevilcnosti? .To je le en delcek mozaika,kazerega se podobni kot stecina ne zavedajo.Lovska kinologija mora biti samostojna, kjer bodo odlocali o vsem, vodniki,vzreditelji,sodniki...

  4. #224

    Privzeto

    Dobro napisano, glede kupiranja imamo v zadnjem glasilu Lovec. S kolegico se globoko strinjam!!!
    Postavlja pa se mi vprašanje; ali sploh ne obstajamo? Pa saj imamo tudi sedaj, do sedaj, prestavnike lovske kinologije na razno raznih položajih?
    Komisija za "šund" tudi ni pokazala, naredila NIČ!!! ... edino kakšen CAC več (vsaj tako lahko sklepam iz napisanega le te)... čeprav je lepotnih tekmovanj kot dreka in peska ... in ošpic. Kar lepo tiho so "lepotani" glede tega

    Dober pogled!

    PS
    Dokler bomo živeli v dobi razno raznih komisij in statistik kvantitete, sem prepričan, da ne bo z napredkom nič!!!
    Last edited by pidog; 4. December 2014 at 07:36.

  5. #225
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Zelo dobra misel! Ali se dela kaj na tem?[/QUOTE]

    V zvezi s tem se dogaja že vseskozi. Tega, da večina vodnikov lovskih psov, vzrediteljev in sodnikov vedo, da so korenite spremembe v lovski kinologiji nujne pomeni vse. Tega ne vedo le nekateri, ki so zastoličeni na raznih položajih in se bojijo povedati da so sami zasrali stanje kot je. Enkrat sem že napisal: Po vsaki vojni so čistili, tukaj je potrebno začeti čistiti že prej. Bi pa bilo fer, da se odstranijo sami.
    Ker je razbrati, da ste bili tukaj prisotni vsaj trije na sestanku mi povejte raje kako napreduje zadeva s sodniki, ki niso imeli in jih še vedno nimajo pogojev, da postanejo sodniki, pa to še vedno so. Če jaz kupim izpit za avto in me dobijo, mi ga vzamejo, me kaznujejo pa še ponovno delati ga ne smem določen čas. Če pa vmes naredim neumnost me pa že prej štrafajo, kar je edino pravilno.

  6. #226
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Logično, da se ne bodo strinjali s spremembami, ko pa jim trenutna ureditev zadovoljivo polni žepe. Dol jim visi za razvoj lovske kinologije. Banda pokvarjena...
    ..seveda se ne strinjajo kajti vsi predsedniki VK, so edini strokovnjaki, da hodijo okoli po Sloveniji in v LKD kot strokovnjaki ocenjujejo telesno ocenjevanje ali delovne preizkušnje, in to 7 x na leto ali več, koliko je to denarja pove izračun 40 ali 50e strokovno delo PLUS kilometrina, npr. sodnik pred. VK iz Maribora se odpelje na Primorsko, kilometrov kolikor hočeš in enodnevni izračun za ocenjevanje 8 psov na Primorskem, znaša 320e, in ker se tako vozi 7 x na leto in še kaj vmes, ni v interesu predsedniku VK, zamenjat Statut KZS, ali posledično Strokovni pravilnik, pa še ta predsednik VK, uveljavlja da je edini pristojen da je delegiran - kamor sam hoče in da je izpraševalec v izpitni komisiji, resnično dober honorar, izračun predsednika VK za barvarje za celo leto krepko presega izračun 7000e na leto samo za potne stroške in strokovno delo , tega predsednika VK za barvarje, pa iz strahu na sestanku v Lukovici ni bilo, in le kdo bi se tega odrekel, pa ga ne briga da potrebuje mlad lovsko kinološki sodnik-lovec,vsaj enkrat na leto da nekje sodi, da izpolni pogoj da lahko napreduje v naslednjo pasemsko skupino ali za delo ali za zunanjost, res ga ne briga da bi se lovsko kinološka stroka razširila, ker je on edini in najbolj načitan in najbolj strokoven, , sicer pa imajo večina predsednikov VK doma še vzrejo lovsko uporabnih psov, in glej ga vraga, pes od predsednika je na vseh seznamih za plemenjaka, ali psica plemenka edino primerna, čeprav v enem pravilniku piše...da lahko starševskemu paru manjka 6 zobov....res strokovno napisano...ne glede kaj piše v Standardu FCI,če pa lovski pes ne ustreza standardu, se popravi vzrejni pravilnik,če pa pes od predsednika VK ne naredi tekme, se pa popravi delovni pravilnik, itak je vsa kinološka stroka - nepametna- posebno če res drži, da je Vidmar predstavnik LKD Gorica,povedal da je Statut KZS napisal on osebna in samo za TAPAMETNE.. pa sprašujem ali je še kdo slišal to izjavo ki jo je predstavnik LKD Gorica Vidmar dal tam gor v Lukovici..spominskega dne 28. novembra...ravno na staro jugoslovanski praznik,
    bo tudi to določilo zapisano v novi Statut KZS 2015, sicer pa vas naprošam, obelodanimo kaj res piše v tem zapisniku spominskega dne 28. november praznik stare Jugoslavije, nekateri so prepričani da je ta praznik še v veljavi.
    Posledično naj bi popravili Statut v točkah, za katere se je izkazalo, da se lahko zlorabijo, nujno potrebna pa bi bila prenova pravilnika o strokovnem delu (PSD).
    res dober predlog, pa prosim za strokovno obrazložitev strokovni lovsko kinološki kader, po možnosti predsednik VK. V Statutu KZS, naj bi po novem pisalo,da je največji strokovni organ KSV,(ali ?) ki je komisija Upravnega odbora KZS, vse sklepe strokovnih organov pa lahko razveljavi Upravni odbor KZS, le kje je sedaj ta novi predsednik KZS, ki je bil izvoljen na volilni skupščini na podlagi njegovega programa ki je obljubljal samostojnost stroki lovski kinologiji, in ki je prisegal da bo ločil upravljanje od stroke. Pa sprašujem lovsko kinološke strokovnjake: Kateri organ v KZS je višji Ali skupščina ali UO KZS?, in če vse to prebereš vidiš da novi predsednik lastnega programa ne upošteva in ne spoštuje sklep Volilne skupščine ki je potrdila njega in njegov program, in s tem krši Statut KZS, kjer jasno piše, daje predsednik dolžan spoštovati, upoštevati in skrbeti da se sklepi skupščine izvršijo, in diši že malo po nezaupnici temu novemu predsedniku KZS, ki do sedaj ni niti še vpisan na Ue kot zakoniti zastopnik KZS,res bi potrebovali dobre pravnike ki se dobro spoznajo iz področja lovsko kinološke zakonodaje da se to obrazloži, in kot sem slišal se je tam gori na Lukovici nekdo bahal da je pravnik, ki je napisal zelo dober Statut KZS za TAPAMETNE, in ga sedaj objokuje ker ta Statut ne drži več vode, in pušča, ker se glasno joka avtor tega Statuta, KZS se mu zato ni nikoli zahvalila, in sedaj bi radi nekateri zamenjali ta njegov Statut, ampak on avtor tega Statuta tega ne dovoli, verjetno ga bo še kdaj uporabil Statut in Pravilnik o sodniški licenci, za ustrahovanje lovske kinologije in lovsko kinološke stroke,oboje paše skupaj,
    res bi bilo potrebno objaviti ta zapisnik, ki je bil zapisan tam gor na Lukovici 28. novembra 2014, pa ni predsednik VK za brak jazbečarje nič komentiral da je to zabačen kraj....čeprav je slišal da je vzreja brak jazbečarjev čisto na psu... kaj res ste o temu govorili, pa je to v zapisniku zapisano?, pa se kdo čuti odgovornega za to da je brak jazbečar lovska pasma čisto na psu? seveda za delo v lovišče pa neuporaben in tega ne sme nihče vedeti in videti, in zato predsednik VK sedi na stolu vzreje že 10let, kot edini strokovnjak, le kdo si sploh upa pomisliti da bi zamenjal Statut KZS ker tudi njemu ustreza, drugi predsednik VK za goniče pa se je pohvalil, da je psu ki je imel v rodovniku številne CAC in CACIB-e, on pa mu je dal vzrejno prepoved, kaj pa je s tem psom narobe, da tega 20 drugih sodnikov pred njim tega niso ugotovili, pa se sprašujem ali je res kaj narobe s tem psom ali je kaj narobe z tem predsednikov VK za vzrejo lovskih psov?pa je ta predsednik VK za goniče prevzel nase vso odgovornost ko je izrekel vzrejno prepoved, verjetno ne, za vse je kriva KZS, ker v Statutu piše da ni kriv tak lovsko kinološki strokovnjak, ampak KZS ki mu je dodelila ta strokovni naziv, KZS je bogata zveza, če pa bi zmanjkal denar, ima pa odprti bančni račun na LZS, tam pa vse svoje prihranke hranijo Lovci, z lovskih denarjem pa upravlja LZS in maši luknje KZS za škodo ki jo povzročajo taki lovsko kinološkim strokovnjakom, ki jim KZS po ustaljeni praksi kar dodeli naziv sodnik za delo ali zunanjost lovske pasme,ker se malo na to spoznajo, kot je to izjavila oseba ki sedi v komisiji za izobraževanje lovsko kinološkega kadra na KZS, kdo pa ga je tja postavil pa ne bi komentiral.

  7. #227

    Privzeto

    Aron, drugega še nisem vse prebral, ker si veliko napisal.
    Ampak okoli kilometrine pa niso upravičeni očitki! Menda ne pričakujemo od kogarkoli, da bo na lastne stroške trošil bencin in vozilo za naše potrebe? Težko!
    Potni stroški so le povračilo stroškov, ki jih nekdo ima in so povsem upravičeni in pravični. Drugo je tisto o čemer se lahko sprašujemo ali je upravičeno, dovolj strokovno itd.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #228

    Privzeto

    Meni laiku v kinološko špetirski sceni si odprl zanimivo vprašanje. Prelivanje denarja iz LZS na KZS.
    To se po mojem res ne bi smelo dogajati. Kako konkretno naj bi ali že izgleda to?
    Lovci imamo dovolj kinoloških strokovnjakov, da ne rabimo nekih plačanih uslug KZS. Karkoli v imenu KZS naši lovski kinološki sodniki počno itak KZS dobi takso. Se motim?
    Torej je edina finančna pomoč, ki jo LZS lahko nudi ta, da nam vodnikom pokrije tisti del stroškov, ki bi šli za pokrivanje teh taks. Dokler KZS ne sliši želje po nižjih cenah rodovnikov in se javno ne demantira opazke "a ste lovci taki reveži", se po mojem o kakršnemkoli prelivanju našega denarja na KZS ne bi smel nihče pogovarjati!

    Aron, ko boš konkretiziral te omenjene finačne "pomoči" bomo pa verjetno imeli še kaj za pripomniti.


    P.S.: Politike z omembami preteklih praznikov res ni treba mešati v naše lovske debate!!!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #229

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Stečina,
    ne vem kako si prišel do spoznanja, da je večina LKD-jev in VK bilo mnenja, da je obstoječi Statut dober, je bilo kakšno glasovanje? Lahko bi zapisal, da ste bili akterji, kateri smatrate, da je obstoječi Statut dober predsedniki sledečih LKD.jev : Gorenjske, Gorice, Koroške,Prekmurja in VK goničev. Mogoče sem kakšnega izpustil.Je to za vas večina?
    Morda vseh predsednikov LKD-jev ne poznaš. Na primer: LKD Celja, LKD Maribora, LKD Cerknice, LKD Postojne, LKD Zasavja, LKD Posavja, LKD Ptuja .. in zaradi tega nisi "videl" večine. Morda si ti tisti, ki si se na sestaneku otročje obnašal in zaradi tega nisi vsega videl in slišal, sedaj pa pišeš drugače, kot se je na sestanku dogajalo?
    Pozabil si še na predsednike pasemskih klubov (prepeličarje, KLPJ, retrieverji) in nisi povedal, ali spadajo k večini, ki jo navaja Stečina?
    Čudi me, če je bil tako pomemben sestanek, da niste glasovakli o sklepih oz. predlogih. Ali morda niste glasovali zato, če bi bili slučajno preglasovani, da ni to zapisano in da lahko še vedno pišeš, da ni bila večina, ki je bila mnenja, da je obstoječi statut dober.

  10. #230
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Meni laiku v kinološko špetirski sceni si odprl zanimivo vprašanje. Prelivanje denarja iz LZS na KZS.
    To se po mojem res ne bi smelo dogajati. Kako konkretno naj bi ali že izgleda to?
    Lovci imamo dovolj kinoloških strokovnjakov, da ne rabimo nekih plačanih uslug KZS. Karkoli v imenu KZS naši lovski kinološki sodniki počno itak KZS dobi takso. Se motim?
    Torej je edina finančna pomoč, ki jo LZS lahko nudi ta, da nam vodnikom pokrije tisti del stroškov, ki bi šli za pokrivanje teh taks. Dokler KZS ne sliši želje po nižjih cenah rodovnikov in se javno ne demantira opazke "a ste lovci taki reveži", se po mojem o kakršnemkoli prelivanju našega denarja na KZS ne bi smel nihče pogovarjati!

    Aron, ko boš konkretiziral te omenjene finačne "pomoči" bomo pa verjetno imeli še kaj za pripomniti.


    P.S.: Politike z omembami preteklih praznikov res ni treba mešati v naše lovske debate!!!
    ...ko se bo naredila analiza koliko lovsko uporabnih psov po pasemskih grupah na podlagi poročil iz LKD in pasemskih klubov in VK, je KZS v enem letu izšolala za potrebe lovcev, ki so člani LD in v LZS, za tiste delovne preizkušnje ki so navedene in obvezne po Pravilniku o uporabi lovskih psov, je ta zadeva - konkretizacija financiranja kzs iz strani lzs še zelo zeloo daaleč, bolje rečeno nikoli jo na KZS ne bodo naredili, utemeljitev da so podatki v Lisjaku točni je pa malo čudna in mi pa ti povej, kako je lahko v Lisjaku navedeno da je stalež izšolanih lovskih psov resničen in realen, pes naveden v Lisjaku skoten 1998, pa bi danes imel dobrih 15 let, jaz takega psa na lovu še nisem srečal, pa o konkretizaciji financiranja kzs iz strani lzs, se malo sam v to poglobi.

Stran 23 od 29 PrvaPrva ... 13192021222324252627 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •