Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: 30R Blaser

  1. #11

    Privzeto

    Odvisno kolk dobro dvocevno risanico imaš namen gledat. S heymovo 2x 7x75r je bla grup(ic)a na 270m kar lepa.. mogoče je na 300m drugače, sam se ni dalo tak daleč ustrelit :) tolk o slabi natančnosti dvocevk.. je pa vrjetno res kak sabatti lahk problem, al pa bajkal :)

    ker imam rad 68 dolge hilzne, mi je patron .30r blaser ušeč..še kr no :) z bokarco se da lepo ustrelit, je pa kr "trd" patron, kar pa se da lepo rešit s pravo izbiro smodnika in krogle.

    Same poškodbe na mesu? S pametno kroglo jih nebo pretiranih, če boš pa kaj lahkega uporabljal bo pa divje..

    Da nebom preveč pametn, vido sem sam ene 5 kosov srnjadi in eno lisico, vsi pa so bli ustreljeni s tastarim barnesom X.

    lp

  2. #12

    Privzeto

    Katero kroglo pa uporabljaš v 8x68s (hitrost, polnitev)? Mislim da neke bistvene razlike med kalibroma ni.
    Kako ti dela na srnjadi (velikost luknje, podplutbe)?


    ps: če bom kdaj imel dvocevko bo to "custom made" z lothar walther cevmi


    Ko bom imel bom zagotovo poročal, najverjetneje pa da bo ravno v 30R, zato pa tudi sprašujem, da ne bom v temo brcnil.

    Lp

  3. #13

    Privzeto

    Če boš imel za pogone kupi 9,3x74r ali 8x57irs. Če bi rad imel za "gamsjo" jago pa kupi enocevno prelamačo.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Katero kroglo pa uporabljaš v 8x68s (hitrost, polnitev)? Mislim da neke bistvene razlike med kalibroma ni.
    Kako ti dela na srnjadi (velikost luknje, podplutbe)?


    ps: če bom kdaj imel dvocevko bo to "custom made" z lothar walther cevmi


    Ko bom imel bom zagotovo poročal, najverjetneje pa da bo ravno v 30R, zato pa tudi sprašujem, da ne bom v temo brcnil.

    Lp
    Za lov srnjadi in streljanje na 300m je najbolj primeren kak karabin v kalibru 222Rem.

    Dvocevne prelemače v kalibru 30R, tako da boš eden redkih srečnežev.

    Pa custom made z lothar Walter cevmi, a si že za?el šparati ?
    Last edited by muzikant; 8. November 2013 at 08:35.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Fju, na frankoniji so Merkli od 4600 (140) do 12000€ (model 161)
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  6. #16

    Privzeto

    Muzikant-ne gre se mi sedaj da bom imel 5 pušk različnih kalibrov, pa potem vsak dan nosil drugo.
    Za srnjad se mi gre max 5 kosov na leto in zaradi tega sedaj ne bom kupoval druge puške.

    Gre se mi predvsem za nek najbolj univerzalen kaliber (9,3x74r ni ravno za dolge razdalje pa še krogle so drage).
    30 R blaser pa se mi zdi tak simpatičen kaliber z veliko izbiro krogel s širokim razponom hitrosti, zato pa ravno sprašujem druge kakšne so njihove izkušnje s tem kalibrom.

    Pa pustite sedaj cene pušk ker to ni tema, zdej se pogovarjamo o kalibru.
    Muzikant-sploh nevem kaj te tako skrbi moje finančno stanje, če bom dal pa 100k€ bom pač dal. Je moj denar in si lahko z njim tud rit grejem.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Moram ti povedati, da sem eden redkih, ki sem dejansko imel ta kaliber in ti govorim iz prve roke. Gre za odličen kaliber za odstrel težje divjadi na srednjih do velikih razdaljah.
    Iz tega kar si napisal v tej temi pa lahko samo sklepam, da pač tega kalibra ne rabiš in da tvoje znanje mi prav obširno.
    Drugače ti pa vsekakor privoščim odlično puško, in to ves dan, ne samo v sanjah.

  8. #18

    Privzeto

    Pa je tolko težko napisati izkušnje

    A srnjad si dobil kaknšo?

    Saj se mi ne gre da bo luknjica not luknjica ven, sam da bo pa tolk razbito da bom moral pa noge kje še iskat to pa ne (za srnjad)

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Streljal sem CDP in je srnjad padala lepi, poškodbe pa si hitrosti krogle in mestu zadetka primerne .

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •