Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 38 od 38

Tema: Laserski daljinomeri

  1. #31
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Kaka skrivnost pa je ta daljinomer k meri do 15km? Al je to kej novega spet pa jaz ne vem?

  2. #32

    Privzeto

    Meni je Hoferjevega prinesel božiček, do sedaj največ izmeril 385m, več mi ni zaznal. Za mojo uporabo je čisto dovolj dober. Te pa včasih res preseneti, ko izmeriš razdaljo, vidim, da je bila ponekod razdalja bistveno drugačna, kot sem si prej predstavljal. Srnjaka sem mislil, da sem streljal nekje okoli 170m, sedaj pa sem izmeril 230m

  3. #33
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Srnjaka sem mislil, da sem streljal nekje okoli 170m, sedaj pa sem izmeril 230m
    Pol bi te moglo presenetit tudi da si ga zadel, glede na to da si za 60m razdaljo zgrešil

  4. #34

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Srnjaka sem mislil, da sem streljal nekje okoli 170m, sedaj pa sem izmeril 230m
    Daljinomer je osnovno orodje za daljše strele. Tudi jaz sem mnenja, da si zadel po sreči. Razen, če imaš katerega od hitrih kalibrov.
    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Pol bi te moglo presenetit tudi da si ga zadel, glede na to da si za 60m razdaljo zgrešil
    Še enkrat: ne ocenjujte razdalje "na oko" in ne trenirajte dolgih strelov na divjadi.

  5. #35

    Privzeto

    Tomaž in Alojz, ne streljam ravno na pamet,vsaj 200 strelov s to puško na leto gre v tarčo na različne razdalje, puško imam .308, pristreljena pa je na mrd, tako da tistih 5-6 cm padca več ni imelo posebnega efekta, srnjak padel v ognju. Krogle pa imam remington core lokt. Me je pa res presenetilo,da je tako daleč, verjetno ker sem streljal iz enega brega doline na drugega. Druge razdalje sem kar dobro "uganil".
    Last edited by teohafy; 27. December 2013 at 20:22.

  6. #36

    Privzeto

    Na tej razliki ni 5cm padca ampak več.
    Na 170m jaz zavrtim 4 klike, na 230 pa 8,5. Torej je od 170 do 230m 4,5x2,3 cm. Kar znese 10cm ali enkrat več kot si ti ocenil.
    Vem, da sem pikolovski. Ampak pri streljanju na žive cilje moraš biti.

  7. #37
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Alojz, dobro ti gre.
    Lp

  8. #38

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •