Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 38

Tema: Laserski daljinomeri

  1. #1

    Privzeto Laserski daljinomeri

    Nisem zasledil te teme še nikjer na forumu;

    Nabavil bi laserski daljinomer, edina tehnična stvar ki me zanima je kompenzacija kota, ostale stvari so mi dokaj nepomebne.
    Bolj me zanimata zanesljivost in garancija, ker nočem da mi čez 3 mesece crkne vse skupaj.
    Tako da bi prosil za vaše izkušnje, na kaj moram bit pozoren in ali mi mogoče kakega tudi priporočate?

    LP in hava za oddgovore!

  2. #2

    Privzeto

    Mislim, da določajo kot tisti dražji. Jaz sem ga kupil za 200€. Kasneje sinu še enega za 100€. Oba se veliko uporabljata več kot leto. In kažeta enako razdaljo. Tisti cenejši lahko meri tudi hitrost. V obeh so še prve baterije. Zato sem z njima čisto zadovoljen.

  3. #3
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Nisem zasledil te teme še nikjer na forumu;

    Nabavil bi laserski daljinomer, edina tehnična stvar ki me zanima je kompenzacija kota, ostale stvari so mi dokaj nepomebne.
    Bolj me zanimata zanesljivost in garancija, ker nočem da mi čez 3 mesece crkne vse skupaj.
    Tako da bi prosil za vaše izkušnje, na kaj moram bit pozoren in ali mi mogoče kakega tudi priporočate?

    LP in hava za oddgovore!
    Napiši se za kaj boš rabil, pa kaj ti bo nucala kompenzacija kota?
    Osebno bi ti svetoval tako, da če kupuješ cenejše variante glej take, ki imajo reklamirano razdaljo vsaj 2x toliko kot boš rabil, razlik v meritvah ponavadi ni in so tudi zelo poceni izdelki zanesljivi, le da je odvisno kako daleč ti bodo še izmerili...

    Drugač pa je to pripomoček, ki lahko že povprečnemu lovcu veliko nuca, saj bi bil presenečen ko bi si kak kraj izmeril kake razdalje so in bi videl kako hitro se lahko na jagi zelo daleč zdi blizu in blizu zelo daleč...

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tudi sam ga iščem, pa se v poplavi težko znajdem... Imel bi takšnega, da lahko brez težav izmeriš razdaljo do 300m. Cene so seveda zelo različne... Bom mogoče na eBayu kaj rabljenega kupil ali pa poceni novega...

    Sem videl tiste, ki ti izmerijo tudi kote... Mi lahko kdo točno razloži, kaj to pomeni? Verjetno koti vplivajo na padec krogle, ker ni vseeno, če streljamo gor ali dol? Sicer nisem takšen šic, da bi se ukvarjal z razlikami 3cm...

  5. #5

    Privzeto

    Rabil bi ga seveda za lov, kdaj te seveda tudi malo firbec matra, kako daleč je do kam.

    Drugače pa jagam v zelo hribovitem lovišču, kjer so streli strmo navzgor ali navzdol, zato menim da bi mi ta funkcija prišla še kako prav.

  6. #6

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave

    Sem videl tiste, ki ti izmerijo tudi kote... Mi lahko kdo točno razloži, kaj to pomeni? Verjetno koti vplivajo na padec krogle, ker ni vseeno, če streljamo gor ali dol? Sicer nisem takšen šic, da bi se ukvarjal z razlikami 3cm...
    Čisto enostavno:

    Če ti daljinomer kompenzira kot, to pomeni da ti lahko tudi izračuna horizontalno razdaljo do objekta. Krogla bo imela toliko padca, kot bo horizontalna razdalja do cilja, in ne absolutna. Koti streljanja seveda vplivajo na padec krogle, saj se spremeni kot delovanja sile teže in posledično tudi padec krogle.

  7. #7

    Privzeto

    Začel sem z Opti Logicom, 120 xta, ga uprabljal 3 leta, reklamiral, dobil popravljenega, ki je "piskal", reklamiral, dobil še novega, brezplačno. Na novem po pol leta crknila kotna funkcija...
    Zdaj imam Leupold TBRi DNA 1000, ki je špica. Zamenjal baterije po 1,5 leta.
    Priporočam!

    Janez
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  8. #8
    Član od
    Oct 2013
    Lokacija
    PRIMORC
    Prispevki
    20

    Privzeto

    približna € ?

  9. #9

    Privzeto

    Leica!

  10. #10

    Privzeto

    Jaz iman bushnell do 600m. Majhen, lahek in priročen. Meri samo razdaljo kar se mi zdi zadosti. Imam ga kar precej let (cca8) in brez problemov.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •