Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 27

Tema: Nagy bika & jezerska nočna straža na dan (noč) mrtvih

  1. #1

    Privzeto Nagy bika & jezerska nočna straža na dan (noč) mrtvih

    Zgodba o jelenu ni zela dramatična; veliki lov na jelena brez sprožene puščice sem že imel, uspeh pa je prišel tako "instantno" da skoraj lahko rečem, da je bilo "prelahko":
    Na jutranjemu zalazu sva z Gorge-jem od daleč na pasišču videla velikega jelena, ki ga je spremljal šilar. Počakala sva in opazovala kam bosta jelena odšla na dnevni počitek. Izginila sta v goščo poleg velikega nasada borovcev.
    Popoldan sva se odpravila na zalaz: podlaga je bila tako idealna, da ne bi moglo biti bolje - nobenih večjih vej, samo borove iglice. Med borovci sem se počasi bližal gošči. Puščica je bila nataknjena na tetivi, zaklep mehanskega sprožilca je čvrsto sedel na zanki. Bilo je idealno.
    Na drugi strani gošče sem nevede splašil šilarja, ki je odskočil. Njegov beg je predramil velikega jelena, ki je vstal iz praproti 32 m pred menoj in pogledal za šilarjem. Tarča je bila tako velika, da je nisem mogel zgrešiti. Puščica je švistnila in jelen je odskočil ter stekel iz borovcev preko pasišča ter padel v daljavi. Bilo je neverjetno. Vedel sem, da je bil strel tako idealen kot je le mogel biti, stotine ur prebitih pri večnemu nažiganju v tarčo so se obrestovale.
    Puščice nisem nikoli našel. Na nastrelu nisem našel krvi. Če ne bi videl jelena pasti bi ga moral iskati z psom. Še vedno sem bil popolnoma miren, počasi pa se je vame plazil adrenalin. Začel sem se bližati padlemu jelenu preko travnika.
    Last edited by kurare; 3. November 2013 at 18:56.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  2. #2

    Privzeto

    Pogled me je šokiral. Nikoli si nisem mislil, da bom kdaj uplenil takšnega jelena. Bil je vse kar sem si kdaj želel.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  3. #3

    Privzeto

    Poimenoval sem ga "magyar wapiti", 2 dni nisem več zatisnil očesa, preprosto nisem mogel dojeti.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  4. #4

    Privzeto

    Jelen je bil zadet skozi pljuča in srce (fotografija srca je sicer slabša ampak mislim, da se vidi) zaradi česar je večina krvi iztekla v prsno votlino. Srce je bilo popolnoma brez krvi. Mislim, da je bil prav zadetek skozi srce vzrok za to, da ni bilo za strel z puščico značilne, "pol metra široke" krvne sledi.
    Last edited by kurare; 3. November 2013 at 15:28.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  5. #5

    Privzeto

    Ker sem imel iz Slovenije naročilo in zeleno luč za manjšega prašiča sva se z Gorge-jem odpravila po "suldo-ta" - lanščaka.
    Jarkast teren je idealen za zalaz prašičev, ki čez dan počivajo v "grabnih".
    Po večih poskusih se nama je uspelo približati dvema svinjama in 3 svetlejšim prašičem, ki so ležali na nasprotni strani jarka. Gorge mi je šepnil, da so 3 svetlejši prašiči "suldo-ti" in, da naj kar poskusim upleniti kateregakoli od njih. Meni so se zdeli malce veliki, toda meso je bilo šibko, želja pa velika in vodnikova beseda je zakon.
    Približal sem se med drevesi. Zagotovo sem vsaj 15 minut čakal, da se bo kateri od prašičev postavil v primeren položaj za strel in ko se je to zgodilo sem z 25 m razdalje prestrelil prašiča, ki se je prekucnil 20 m nižje. Bil je "malce" večji. No, bila je dvoletna svinja brez mladičev, ki je iztrebljena tehtala 110 kg. V Sloveniji bi bil tak odstrel "smrtni greh" in vse okoliške lovske družine bi te opravljale, tam pa imajo prašičev toliko, da se sploh ne vznemirjajo...
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  6. #6

    Privzeto

    Kako spraviti stokilskega prašiča, veliki kovček z lokom, tarčo, prežo, jelenovo rogovje z lobanjo, vse torbe, obleke, škornje ter vrečo briketov in madžarsko vižlo v avto je manjši logistični problem, ki pa je rešljiv z tehtnim planiranjem

    3/4 lova so bile za mano bil pa sem povabljen za 2 dni lova v 400 km oddaljeno lovišče. Smer: Donava
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  7. #7
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Lovski blagor!
    Zelo uspešen lov, ki si nam ga lepo opisal. In še nam napolnil žile z adrenalinom. Še več takšnih lovskih pohodov ti želim.
    Lp in še naprej dober pogled!

  8. #8

    Privzeto

    Hvala in lovska hvala!!!

    Janez
    Last edited by kurare; 3. November 2013 at 17:38.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Bravo Janez! Iskrena lovska fovšija od mene....
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto

    Tudi od mene-lovski blagor in hvala,za lepo opisan lovski doživljaj.
    Pa dober pogled še naprej.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •