Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Nagy bika & jezerska nočna straža na dan (noč) mrtvih

  1. #21

    Privzeto

    Zvoki živali so se počasi umirili, stemnilo se je in na nebu so se pojavile zvezde. Sivo ozadje blatnega jezerskega dna in še svetlejše površine vodnih luž so omogočale dober pregled nad situacijo.
    Pil sem vodo iz plastenke ter nekajkrat napel lok ter pomeril proti mojemu krmišču.
    Gabor je dejal, da se zadnje dni divjad obnaša zelo nenavadno. Prejšnji večer me je Jeno odpeljal na krmišče v gozdu z velikim kupom mrtvih rib toda ker je bilo premalo časa pred temo si nisem uspel res idealno pripraviti situacije. Sedel sem na tleh kakih 20 m od krmišča toda bil je bolj beden poskus in vedel sem, da bo uspelo le, če bo mimo prišla kakšna res "neumna" lisica. Tisti večer je nekje povsem blizu mene petkrat lomastila divjad a izstopilo ni nič. Tudi sicer sem mnenja, da so možnosti pri čakanju na tleh drastično manjše!
    Tisti večer je zunaj sedelo 7 lovcev in nihče ni videl niti dlake, res je sicer, da je zjutraj eden od lovcev uplenil jelena toda bil sem mnenja, da je v gozdu preveč obroda, da bi divjad hodila na koruzo na krmišča.
    Gabor je dejal, da so prašiči že v bukanju, da pa verjetno izstopajo zelo pozno.
    Čakal sem merjasca. Če bi mi uspelo res upleniti merjasca bi bil to "super super slam" takoj bi šel kupit še loto srečko!
    Last edited by kurare; 10. January 2014 at 15:17.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  2. #22

    Privzeto

    Čakal sem že več kot dve uri. Kljub temu, da sem imel volneno spodnje perilo, povrh pa hlače iz jeansa in debelo jakno iz flisa me je že začelo malce mraziti.
    Z svojim 8x56 daljnogledom sem pregledoval robove trstike v upanju, da bom zagledal kakšno divjad a vse je bilo mirno.
    Na zadnjih fotografijah na prejšnji strani sta na daljavi 20 m od moje preže na "izhodu" iz krmišča na jezero dve večji luži ki ju loči pas blata. V temi je nekaj čofotalo in "cvrčalo" ter "žvrgolelo" tam nekje zadaj.
    Naenkrat sem na pasu blata med lužama zagledal temno silhueto. Lisica? Daljnogled je poletel k očem in dvoma ni bilo več - vidra! Vidro sem imel priložnost samo enkrat opazovati v naravi a silhueta njene postava je takorekoč nezamenljiva. Visoko dvignjen zadnji del pa sprednji del z majhno glavo nizko nad tlemi. Opazoval sem vidro kako je prišla po jeziku blata na moje krmišče in jedla "moje" ribe.
    Nato je nekje zadaj zamolklo padel strel. "Jeno je uplenil prašiča." sem pomislil in malce me je že zeblo in imel sem dovolj. Zlezel sem z preže in pri tem seveda splašil vidro ter po mobilniku poklical Jena.
    Jeno ima krasno puško, ki pa je "delovna" in jo veliko uporablja. Blaser R93 v kalibru 9,3 X 62 z Zeissom 3-12 x 56. Ta je pokončala že mnogo prašičev in ostale divjadi. Bil sem gotov, da bova imela veliko dela saj bo potrebno prašiča spraviti iz blata.
    Last edited by kurare; 10. January 2014 at 15:18.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  3. #23

    Privzeto

    Jeno je potreboval kakih 30 minut da me je poklical nazaj. Dejal je, da ni streljal on temveč Gabor.
    Vprašal je kaj se dogaja. Povedal sem mu, da imam dovolj in da sem "pasel" vidro na 15 m in bil je navdušen. Dejal je, da je to v temu letnemu času, ko je toliko hrane izjemna redkost, da se pa vider veliko vidi pozimi, ko so jezera zamrznjena. Takrat vidre "hranijo" Jena. Dejal je, da gre na obhod okoli jezer, najde velikega krapa ali ščuko z požrto glavo na ledu ter potem ribo speče.
    Gabor je uplenil šakala. Šakal velja za izjemno pretkano in ultraplašno žival. Prvič sem videl šakala. Madžarski lovci jih sovražijo, pravijo, da tam kjer se pojavijo šakali izginejo zajci in srnjad. Rekel sem mu, da mora to povedati slovenskim "naravovarstvenikom"
    Naslednje jutro sem spakiral svojega mrtvaka in mumijo ter psa in vso kramo v avto ter se vrnil v solzno dolino. Še bomo šli! Merjasca tokrat torej pač ne bo sta pa sliki šakala kar je tudi nekaj ali ne?
    Hvala za branje in pohvale. Do naslednjič!

    Janez Adamič- forumski "kurare"
    Last edited by kurare; 10. January 2014 at 15:19.
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  4. #24

    Privzeto

    Mojstrovina od zgodbe! LB

  5. #25
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Hvala, da si delil z nami, lovske dogodivščine.
    Lp in dober pogled!

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto


  7. #27

    Privzeto

    Lovski blagor, Janez

    Če boš tako velike jelene lovil, boš moral večji avto nabavit...

    Dober pogled, za naslednjič, ko boš šel merjasca uplenit

    lp Boris

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •