Stran 9 od 61 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 604

Tema: Monolitne krogle

  1. #81

    Privzeto

    To je še ena krogla za tiste z preveč denarja.
    Drugače je podobna Gromu. Namesto svinčene konice ima plastično (ne vem kaj se je ustavilo z plastično konico pri PPU). Krogla je pa bakrena in nikljana. Nekaj novega pač morajo dodati. Drugače bi jih obtožili kopiranja.
    Najcenejši naboj je v 308 - 69eurov pa do 99 za druge kalibre / škatla seveda. Pa v tujini.
    Last edited by alojz1; 17. March 2014 at 11:38.

  2. #82

    Privzeto

    Na prvi pogled mi deluje kot kopija TTSXa. Le težja je ter kot se za RWS spodobi draga.


    Glede učinka monolitnih krogel bi blo pa zelo zanimivo naredit kako primerjavo. Seveda v želatinastem bloku, vse ostalo je govorjenje na pamet. In tudi ne kupim tega, da je učinek krogle, kateri se prednji del razdrobi (LOS, KJG; EVO Green....) enak tistim ki se gobasto preoblikujejo (TTSX, GMX....). Naslednje govorim na pamet in nimam nobenih experimentalnih dokazov: že če samo pogledamo kroglo po zadetku:

    1) Pri teh ki se jim sprednji del razdrobi, zadnji del potuje dalje z relativno majhnim uporom, saj je njegov premer praktično enak premeru nepreoblikovane krogle. Zato je njegovo oddajanje energije tkivu relativno majhno ter posledično seveda velika prebojnost.

    2) Pri kroglah ki se jim sprednji del preoblikuje v "gobo" je premer in površina upora mnogo večja in s tem tudi oddajanje energije na tkivo. Mislim da bi teoriji morale zagotoviti večji hidrodinamični šok.

    Slednje sem napisal iz glave. Seveda sem ga komot kje usral, zato pa je forum, da se kaj novega naučimo.

  3. #83
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj pa tretja varianta ala Avčinka ?

  4. #84

    Privzeto

    Tudi jaz menim, da enako pa vseeno ne morejo delati. Konec koncev, gre za različne materiale, različne konstrukcije, različne hitrosti odpiranja, različne načine odpiranja, različne teže krogel, različna polnjenja, različno hitrost krogel, pa še kaj bi se našlo. Skupno imajo le to, da ne vsebujejo svinca oziroma nekatere v manjših količinah.
    To je praktično enako, kot bi napisal, da vse svinčenke delujejo skoraj enako, zato ker je pri vseh glavna sestavina svinec. Pa vemo da ni tako. Imaš cel kup različnih konstrukcij, različne principe delovanja, odpiranja, različne teže in hitrosti itd...
    Kar pa seveda vse vpliva na različno delovanje na cilj. Ali če govorim bolj praktično, na zadeve katere nas kot lovce najbolj zanimajo, poškodbe mesa in dolžina bega z nastrela...

  5. #85
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Od vseh monolitnih ki se deformirajo v gobo se najbolj hitro deforira ttsx, ki ima tudi največjo izvrtano luknjo pod plastično konico, v tem so tudi izboljšali stari tsx. Tisti "triple shock" zaradi vrezanih utorov ni pa nič drugega kot za zmanjšanje upora in zmanjša puščanje bakra v cevi. Večji šok napravi pravokotni rob na krogli, kot ga ima Impala, ki je povsem brez deformacije, divjad pa po strelu vsaj po mojih izkušnjah ne zbeži dlje kot pri strelu z deformacijskimi kroglami.

  6. #86

    Privzeto

    Tudi pri svinčenkah NI bistvenih razlik. Sem jih veliko preizkusil pa ugotovil, da je najhujša WC. Tiste z luknjo spredaj se pa ne odpirajo kot bi pričakoval. Največkrat sploh ne.
    Pri tistih monolitnih, kjer se prednji del razlomi naredijo drobci dodatne poškodbe. Večji del krogle pa prestreli.
    Saj vem, da bo veliko pisanja. Predvsem tistih, ki še nikoli niso nič uplenili z njimi. Na koncu boste pa priznali, da je največja razlika med njimi v - ceni.

  7. #87
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi pri svinčenkah NI bistvenih razlik. Sem jih veliko preizkusil pa ugotovil, da je najhujša WC. Tiste z luknjo spredaj se pa ne odpirajo kot bi pričakoval. Največkrat sploh ne.
    Pri tistih monolitnih, kjer se prednji del razlomi naredijo drobci dodatne poškodbe. Večji del krogle pa prestreli.
    Saj vem, da bo veliko pisanja. Predvsem tistih, ki še nikoli niso nič uplenili z njimi. Na koncu boste pa priznali, da je največja razlika med njimi v - ceni.

    Pa menda ja nisi na divjad streljal z WC kroglami? Mislim, da dobro veš, zakaj so narejene...

  8. #88

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Pa menda ja nisi na divjad streljal z WC kroglami? Mislim, da dobro veš, zakaj so narejene...
    Ja, kar nekaj ranjene divjadi so pokončale. Za kaj pa so narejene?

  9. #89
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Prvenstveno za streljanje na papir...

    Click image for larger version. 

Name:	38_Special_-_WC_-_SB_-_2.jpg 
Views:	8 
Size:	67.2 KB 
ID:	13953

    WC krogle sem uporabljal na tekmovanjih z .38 special revolverjem (državna liga preciznega streljanja s pištolo in revolverjem).

  10. #90

    Privzeto

    WC krogle so zelo cenjene med strelci predvsem v 38 kalibru. Zaradi natančnosti in striženja luknje.
    Za druge namene je pa huda. Zato ker ne odriva ampak štanca. Strelni kanal se ne zapre kot pri koničasti ampak je odštancan kar povzroči hude in hitre izkrvavitve.
    V 357 je od vseh svinčenk najbolj smrtonosna (Gold-dot je še hujša, vendar je pobakrena). Vse svinčenke se pa uvrščajo v lovske krogle (posebej napisano v pravilniku).

Stran 9 od 61 PrvaPrva ... 56789101112131959 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •